Bakakaj i inne opowiadania

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2014-09-18
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788308054055
Liczba stron: 272

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Dzieła Witolda Gombrowicza od książkowego debiutu w roku 1933 - należą do najważniejszych osiągnięć literatury polskiej XX wieku. Na te wydanie złożą się więc nie tylko teksty literackie, artykuły, wspomnienia i wywiady Gombrowicza, ale także pisma wydawane dotąd poza kanonem (zwłaszcza zaś jego listy do rodziny, przyjaciół, krytyków, wydawców i ludzi teatru).

Kup książkę Bakakaj i inne opowiadania

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Bakakaj i inne opowiadania

Avatar użytkownika - jestem_snem
jestem_snem
Przeczytane:2013-05-24, Ocena: 4, Przeczytałam,
literatura w zupełnie innej skórze
Link do opinii
Avatar użytkownika - MrMaldoror
MrMaldoror
Przeczytane:2010-10-29, Ocena: 5, Przeczytałem,
Daj Zeusie zadebiutować czymś na porównywalnym poziomie! Galeria przedstawionych tutaj historii to specyficzny collage zarówno tradycyjnych, jak i współczesnych autorowi, tendencji literackich, intelektualna gra z czytelnikiem balansująca na granicy kpiny i refleksji. Natomiast wyszukiwanie wątków, które stanowią swego rodzaju zalążki tematów które Gombrowicz poruszał w późniejszych dziełach i które stały się jego obsesją, to przyjemność sama w sobie.
Link do opinii

Opinia dotyczy "Biesiady u Hrabiny Kotłubaj"

Ciekawa pozycja, nie powiem. Gdybym nie czytała tego na wpół śpiąc, w dwadzieścia minut przed zajęciami, zapewne bym się mocniej wgłębiła w symbolikę opowiadania. Po pobieżnym przejrzeniu stwierdzam, że to ciekawy przekrój przez upadającą arystokrację i to z groteskową nutą. Przyjemnie się czytało, acz z lekką nutą dyskomfortu, w sam raz.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Maryjusz70
Maryjusz70
Przeczytane:2021-01-06, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,

Groteska w czystej postaci. Prócz dziwacznych opowiadań pt. "Przygody" i "Zdarzenia na brygu Banbury", czy mini-kryminału "Zbrodnia z premedytacją"  śmieszących swą naiwnością, wszystkie pozostałe są zapowiedzią tak dalszej twórczości autora, jak i jego wrażliwego na krytykę, ciętego języka. Lektura obowiązkowa dla miłośników prozy Gombrowicza :). 

Link do opinii
Inne książki autora
Dziennik t.1 - audiobook
Witold Gombrowicz0
Okładka ksiązki - Dziennik t.1 - audiobook

Pierwszy tom "Dziennika" w mistrzowskim wykonaniu Andrzeja Chyry! Wyjątkowe, nie znajdujące porównania w polskiej literaturze dzieło, które...

Dziennik 1953-1958. Tom 1-2
Witold Gombrowicz0
Okładka ksiązki - Dziennik 1953-1958. Tom 1-2

Nowe dwutomowe wydanieTa edycja daje szczególną sposobność do zapoznania się z najważniejszym utworem Gombrowicza, a zarazem jednym z najwybitniejszych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy