Basia i biblioteka

Pani Marta zabiera grupę Basi do biblioteki na warsztaty artystyczne z autorką książek. Basia skacze z radości. Bo biblioteka to naprawdę fantastyczne miejsce!

Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

Informacje dodatkowe o Basia i biblioteka:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017-03-15
ISBN: 9788328121980

Kup książkę Basia i biblioteka

Basia i biblioteka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Northman
Northman
Przeczytane:2017-04-22, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
W bibliotece :) ... Urocza historyjka - w sam raz dla przedszkolaków :) Tak się składa, że moja córa jest w takowym, przedszkolnym wieku, więc... strzał w dziesiątkę :) Panie Stanecka i Oklejak snują ciepłą opowieść o wyprawie grupy przedszkolnej do biblioteki - lecz nie jest to tylko rzecz o miejscu, w którym jest mnóstwo książek i gdzie należy być cicho ;) "Basia i biblioteka" to mini historyjka o tym, że każde dziecko powinno rozwijać się tak jak potrafi, na miarę własnych sił. A także o tym, że każdy dzieciak może i powinien poznawać świat tak, jak jest to dla niego najlepsze - po prostu w sposób, który najlepiej zadziała na jego wyobraźnię :) Miła książeczka. Zarówno w sensie treści, jak również dla oka. Polecam :) Dziękuje Egmont Polska za egzemplarz recenzencki! Recenzja znajduje się także na moim blogu: http://cosnapolce.blogspot.com/2017/04/basia-i-biblioteka-zofia-stanecka.html Zapraszam!
Avatar użytkownika - magdalenardo
magdalenardo
Przeczytane:2017-04-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Seria "Basia" to przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym teksty ułatwiające dzieciom zrozumienie świata, nawiązanie relacji koleżeńskich, akceptację reguł i zasad społecznych oraz poznanie własnych potrzeb, uczuć i problemów. W przedszkolu Basi następuje wielkie poruszenie. Grupa Basi ma uczestniczyć w warsztatach z autorką książek, odbywających się w bibliotece. Zanim to nastąpi wychowawczyni grupy, pani Marta, opowiada dzieciom czym jest biblioteka i co można w niej robić. Podczas warsztatów dzieci będą mogły poczuć się jak prawdziwi pisarze, tworząc bohaterów własnych książek. Zanim do tego dojdzie, pani Róża, autorka książek dla dzieci powie na czym polega jej praca i co jest najważniejsze w tworzeniu książek. Lektura tej króciutkiej książeczki dostarczy dzieciom całe mnóstwo nowych informacji. Mali czytelnicy dowiedzą się czym jest biblioteka, jak funkcjonuje oraz jak należy się w niej zachować; poznają tajniki pracy pisarza i zrozumieją, że każdy może być twórcą jeśli tylko pozwoli uwolnić się swojej wyobraźni. Opis warsztatów bibliotecznych pozwoli dzieciom oswoić się z czymś nowym, z czymś co prawdopodobnie sami wkrótce będą mogli doświadczyć. Kontakt z tekstem nasunie dzieciom pewnie wiele pytań, na które bez problemu odpowiedzą rodzice czy nauczyciele. Książka może być świetnym wstępem przed pierwszą wizytą dziecka w bibliotece. Doceniam bardzo wartości dydaktyczne i wychowawcze serii, ale mnie najbardziej urzeka w niej zrozumienie przez autorkę uczuć dziecka, przewidywalność jego zachowań, reakcji, komentarzy. Dzięki temu wszystkie tomy są bardzo prawdziwe, realne, rzeczywiste. Warto wspomnieć także o ilustracjach, które są proste, niedoskonałe, ale dzięki temu łatwiej trafiają do dzieci. Nawet przypominają nieco dziecięce rysunki - kontury odznaczające się mocnym kolorem, niepełne ich wypełnienie farbą lub kredką. Pani Marianna Oklejak przy tym wszystkim potrafi przemycić wszystkie emocje, które w danym momencie towarzyszą bohaterom książki, wszystko maluje się idealnie na ich twarzach. To niezwykłe, ilustratorka nieodmiennie zachwyca mnie przemyślaną wizją sytuacji, szczegółami swoich ilustracji. Wszystko dopracowane jest co do najdrobniejszego detalu. Książeczkę, jak i całą serię polecam rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym, dzieciom uczącym się samodzielnego czytania oraz nauczycielom.
Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2017-04-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Synek czyta,
Basia wraz ze swoją grupą przedszkolną wybiera się do biblioteki na warsztaty artystyczne. Wszystkie dzieci są podekscytowane i bardzo przejęte. Zajęcia prowadzi ulubiona przez maluchy pisarka i ilustratorka - Róża Marcinek. Autorka w przystępny sposób tłumaczy, gdzie pracuje pisarz , oraz co to takiego jest wyobraźnia. Następnie przedszkolaki mają za zadanie narysować własnego bohatera. Kogo narysuje nasza tytułowa bohaterka? Przeczytajcie sami. Najmłodsi dzięki przygodom Basi dowiedzą się, jak należy zachowywać się w bibliotece. Jaka jest zasada wypożyczania książek i jak należy o nie dbać. Rady cenne i wielce przydatne zwłaszcza, jeśli nasz szkrab po raz pierwszy idzie do biblioteki. Niebanalne, kolorowe i radosne ilustracje Marianny Oklejak. Wesoła i pouczająca historia napisana prostym językiem, który idealnie trafia do młodszego odbiorcy. To wszystko sprawia, że "Basia i biblioteka" przypadła nam do gustu i czytaliśmy ją z wielką przyjemnością.
Angielsko-polski słowniczek obrazkowy część I "My home, my family"
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Angielsko-polski słowniczek obrazkowy część I "My home, my family"

Plansze edukacyjne - Angielsko-polski słowniczek obrazkowy część I "My home, my family" uczą dzieci podstawowych angielskich określeń przedmiotów...

Reksio uczy i bawi
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Reksio uczy i bawi

Kolorowanki, krzyżówki, labirynty i rebusy to;- doskonały sposób na dziecięcą nudę,- zajęcie i zabawa na długie godziny,- rozwijanie zdolności manualnych...