Baśnie arabskie. Baśnie etniczne

Zbiór obejmuje podania ludowe ze wszystkich krajów arabskich, od Maroka po Irak. Każdy z siedmiu rozdziałów zawiera historie o różnej tematyce, w tym przygodowe i o zwierzętach, i rozpoczyna się od wstępu, zawierającego informacje o kulturze arabskiej, ułatwiające interpretację opowieści. Sto trzydzieści zebranych tu arabskich podań ludowych, wybranych z wielu źródeł lub osobiście spisanych przez autorkę, to cudowna kolekcja popularnych przekazów ustnych, sformułowanych w błyskotliwy i wciągający sposób.Ważna pozycja z zakresu światowej literatury ludowej.
"The New York Times Book Review"

Znakomita książka, jednocześnie urocza i kształcąca.
"The Los Angeles Times Book Review"

Inea Bushnaq urodziła się w Jerozolimie, a obecnie mieszka w Nowym Jorku. Poza rodzinnym miastem kształciła się również w Damaszku i Londynie. Ukończyła studia z literatury klasycznej na uniwersytecie w Cambridge. Tłumaczy na angielski książki francuskie i arabskie, do tej pory ukazały się między innymi: The Arabs in Israel, Betrayal at the Vel d'Hiv i zbiór współczesnych opowiadań arabskich.

Informacje dodatkowe o Baśnie arabskie. Baśnie etniczne:

Kup książkę Baśnie arabskie. Baśnie etniczne

Baśnie arabskie. Baśnie etniczne - opinie o książce

Avatar użytkownika - LilAlia
LilAlia
Przeczytane:2014-01-31, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Książka idealna dla tych, którzy interesują się szeroko pojętą kulturą arabską. Fajny zbiór krótkich baśni, historii znanych większości osób w krajach arabskich. W trakcie lektury znalazłam nawet historie, które tłumaczyliśmy na zajęciach z arabskiego na drugim roku ;)
Avatar użytkownika - ShirinKa
ShirinKa