Baśnie i legendy Polskie

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2021-12-15
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Ilustracje: Aleksander Panek

„Baśnie i legendy polskie” to zbiór barwnych opowieści, które kiedyś przykazywano ustnie z pokolenia na pokolenie. Wszystkie pełne są wątków zarówno baśniowych, jak i historycznych. Przenoszą Czytelnika w czasy przodków, zapoznają z ówczesnym życiem oraz elementami polskiej kultury, charakterystycznymi dla opisanych regionów. Ta bogato ilustrowana publikacja może być doskonałym prezentem dla młodszych i starszych Czytelników.

Tagi: dla dzieci Baśnie legendy

Kup książkę Baśnie i legendy Polskie

Opinie o książce - Baśnie i legendy Polskie

Z największą przyjemnością sięgnęłam po kolejną książkę autorstwa Pani Doroty Skwark pt. ''Baśnie i legendy Polskie''.

Bardzo polubiłam czytać książki tej autorki przeznaczone do czytania w gatunku w literaturze dziecięcej.

Mało obecnie spotyka się, aby takie książki jak zaprezentowane w odsłonie wydawniczej pani Doroty Skwark są tak lubiane przez dzieci, gdy się im je czyta, bo jest w ich odbiorze coś wyjątkowego.

Pięknie wykonane ilustracje autorstwa Pana Aleksandra Panka do tychże baśni i legend obrazuje to, że ta książka została, wydana w twardej oprawie nadaje jej barwności podczas zapoznawania się z całościowym wyglądem. Zawiera czytelną bardzo czcionkę, która ułatwia rozumienie tekstu, a ja na to zwracam szczególną uwagę, kiedy zapoznaję się z twórczością autora.

Dzięki temu, że Pani Dorota Skwark skupia, największą uwagę na treści edukacyjne to dzieci z łatwością przyswajają wiedzę o danym bohaterze i chcą go poznawać.

Od samego początku, gdy czyta się to, co jest, najważniejsze w treści odczuwa się, że dany autor lubi pisać i chętnie chce, aby wraz z nim robił to ten mały Czytelnik, który lubi zadawać pytania na temat opisywanych przez niego historii ujętych w baśniach i legendach.

Większość z tychże zamieszczonych baśni i legend nie były mi znane.

Przykładem na to są następujące baśnie i legendy: Legenda o powstaniu Wisły, Legenda o zaczarowanych gołębiach w Krakowie, Legenda o żółtej ciżemce, Legenda o Pieskowej Skale, Legenda o wianie Świętej Kingi, Legenda o szabli króla Zygmunta.

Gdy czytałam, je to zachwycały mnie i zastanawiałam się, czy nie pozostawiły one ślady po tym, co się wydarzyło podczas ich trwania. Wiele z nich wywołało u mnie wzruszenie.

Nie jestem w stanie ocenić, która z baśni i legend podobała mi się najbardziej, bo jest w nich coś magicznego. Ciekawostką największą jest to, że można z nich wyciągnąć wnioski dotyczące, co do zachowań bohaterów.

Wydawnictwu Jedność dla dzieci dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarzu książki-baśnie pt. '' Baśnie i legendy Polskie'' autorstwa Pani Doroty Skwark.

Polecam.

Kolorowy album czterolatka
Dorota Skwark 0
Okładka ksiązki - Kolorowy album czterolatka

Album czterolatka, w których dziecko w formie rysunków opisuje swoje życie przedszkolne....

Wielkanocne zwyczaje
Dorota Skwark 0
Okładka ksiązki - Wielkanocne zwyczaje

Co należy włożyć do wielkanocnego koszyka i dlaczego? Jakie znaczenie mają kolory pisanek? Czym jest śmigus, a czym dyngus? Jakie są wielkanocne wypieki i zabawy?...

Królewska rozgrywka
Melisa Łada