Będzie to, co było

W 2012 roku rząd Putina rozpoczął jawny proces politycznego dławienia demokracji. Kraj toczył wojnę z wrogiem wewnętrznym oraz z sąsiadami. W 2008 roku Rosja dokonała inwazji na Gruzję, a w 2014 - zaatakowała Ukrainę, anektując wielkie połacie jej terytoriów. Prowadziła jednocześnie wojnę informacyjną przeciwko demokracji zachodniej - zarówno pojęciu, jak i codziennej rzeczywistości. Zachodnim obserwatorom zajęło jednak trochę czasu uświadomienie sobie tego, co się naprawdę dzieje w Rosji, która na powrót przyjęła swoją rolę imperium zła oraz symbolu zagrożenia dla egzystencji świata.

Stłumienie demokracji, działania wojenne, a nawet regres Rosji na światowej scenie - tego wszystkiego Masha Gessen była świadkiem. I chce o tym opowiedzieć. Będzie to, co było to poruszająca książka, pokazująca nie tylko, jak się żyło w Rosji w ciągu ostatnich trzydziestu lat, ale również czym była Rosja przez cały ten czas, czym się stała, i w jaki sposób.

"Będzie to, co było" przedstawia Rosję, której przyszłość leży poza historią, ponieważ jej obywatele są skazani na powtarzanie dekada po próby tego samego spektaklu tyranii.

"The Guardian"

Masha Gessen - rosyjsko-amerykańska dziennikarka. W latach 1981-1991 pracowała w Stanach Zjednoczonych, po czym powróciła do Moskwy, by ponownie opuścić Rosję w 2013 r. Pisze m.in. dla "The New York Times" i "The New Yorker". Autorka kilku książek dotyczących głównie życia społecznego i politycznego współczesnej Rosji, m.in. "Putin. Człowiek bez twarzy".

Informacje dodatkowe o Będzie to, co było:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2018-07-12
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Będzie to, co było

Będzie to, co było - opinie o książce

NIezwykle ciekawa lektura w prosty sposób ukazująca mechanizm odradzania się totalitaryzmu w Rosji zarówno od strony społeczeństwa, jak i najwyższych kręgów politycznych. Czyta się ją bardzo szybko, jest napisana przystępnym językiem. Pozwala zajrzeć w duszę Rosjan i ... przerazić się tym, co znajduje się w niej. Polecam każdemu Polakowi zapoznać się z tą książką - i może przestać lekceważyć Rosję.

Putin. Człowiek bez twarzy
Masha Gessen0
Okładka ksiązki - Putin. Człowiek bez twarzy

Światowa premiera najodważniejszej książki o prezydencie Rosji.   ,,Putin. Człowiek bez twarzy" to opowieść równie niezwykła, jak zaskakująca kariera...

Słowa skruszą mury. Pussy Riot
Masha Gessen0
Okładka ksiązki - Słowa skruszą mury. Pussy Riot

Historia bohaterskiej walki dziewcząt z Pussy Riot o wskrzeszenie prawdy w społeczeństwie zbudowanym na kłamstwach. W dniu 21 lutego 2012 roku do soboru...