Beksiński 1

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
Kategoria: Albumy

Album prezentujący twórczość Zdzisława Beksińskiego w doskonałych reprodukcjach autorstwa Janusza Rosikonia. Uwzględnia ostatnie prace artysty, w tym również fotomontaże komputerowe.

Fenomen twórczości Beksińskiego związany jest przede wszystkim z unaocznieniem, „zmaterializowaniem” w technikach artystycznych „obrazów podświadomości”, które są zapewne symbolami wewnętrznych doświadczeń artysty, a w dużym stopniu symbolami stanów duchowych współczesnego człowieka. Groza śmierci, rozpadu, zniszczenia, samotności jest tu nieustannie obecna.

Tagi: sztuka Rysunek beksiński

Kup książkę Beksiński 1

Opinie o książce - Beksiński 1

Pierwszy z czterech tomów albumów ukazujacych twórczość Zdzisława Beksińskiego, opatrzony wstępem Wiesława Banacha, który krótko przedstawia życiorys artysty oraz najważniejsze aspekty jego twórczości.

Zbiór oceniam jako dobry. Zawiera dzieła malarskie z okresu 1958-1999 roku. Nie wszystkie z przedstawionych tu obrazów należą do moich ulubionych (zwłaszcza spośród tych pod koniec albumu), ale znalazłam tu parę perełek, m.in.: AA72 (1972 rok, str. 28); AA78 (1978 rok, str. 45);
AA80 (1980 rok, str. 49) i obraz z roku 1980 (101x 98 cm str. 50).

Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska