Berlin

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2009-10-05
Kategoria: Komiksy
ISBN: 978-83-237-3620-2
Liczba stron: 176

Ocena: 0 (0 głosów)
Inne wydania:

Znakomity komiks słynnego belgijskiego scenarzysty i rysownika Marvano. Wydanie polskie zawiera wszystkie trzy części cyklu, powiązane osobami bohaterów oraz miejscem akcji, którym jest Berlin.

Część pierwsza ukazuje tragiczne losy lotników alianckich, bombardujących Berlin i inne niemieckie miasta. W części drugiej jeden z bohaterów, już po wojnie, bierze udział w akcji obrony Berlina Zachodniego przed uzależnieniem od ZSRR, a przy okazji wplątuje się w aferę związaną z nazistowską tajną bronią. Ostatnia część rozgrywa się na początku XXI wieku, kiedy jeden z potomków uczestników walk o Berlin stara się rozwikłać sensacyjną zagadkę zabójstwa tajemniczego „Rosyjskiego Księcia”.

Bohaterami komiksu są nie tylko żołnierze wojsk alianckich czy stojący po drugiej stronie frontu Niemcy, ale także ofiary wojny, zarówno działań faszystów, jak i wojsk sprzymierzonych. Autor obiektywnie ukazuje obie strony konfliktu, nie waha się także przed ostrym moralnym osądem hitleryzmu, stalinizmu i powojennej amerykańskiej polityki mocarstwowej.

Kup książkę Berlin

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Milwaukee Meg
Milwaukee Meg
Przeczytane:,
Jedno miasto, jedna wojna i trzy różne historie. Tak w skrócie można by opisać komiks belgijskiego rysownika, Marka Van Oppena skrywającego się pod pseudonimem Marvano, pod tytułem „Berlin”. Są to trzy opowieści osnute wokół wydarzeń II wojny światowej, które łączy osoba angielskiego pilota – idealisty, Roya Stewarta, oraz samo tytułowe miasto. Berlin jest miejscem akcji tylko drugiej historii, ale jego widmo ciąży nad losami bohaterów wszystkich trzech, najpierw jako symbol upadającej potęgi Trzeciej Rzeszy, potem jako miejsce podzielone, pełne niepokojów i nawiedzane demonami wojny przeszłej i tej przyszłej, która może nadejść w każdej chwili. Pierwsza historia, „Siedmiu krasnoludków” to dramatyczna opowieść wojenna o losach załogi Latającej Fortecy „S – Snowwhite”, która w 1943r. wykonuje naloty na Berlin. Druga, „Sprytny Reinhard”, to właściwie thriller, umieszczony w powojennym Berlinie, podzielonym na strefy okupacyjne mieście żyjącym hańbą przegranej wojny, gdy młodociany syn nazistowskiego zbrodniarza próbuje z pomocą teczki tajnych dokumentów i wydostać się na Zachód. W trzeciej, „Dwoje dzieci króla”, jeden z potomków uczestników walk o Berlin próbuje dociec prawdy o śmierci tajemniczego ‘Rosyjskiego Księcia’, mającego związek ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Berlin

Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje