Beskidy. 40 najpiękniejszych szlaków na weekend. Mountainbook

Beskidy, choć coraz chętniej odwiedzane, dla wielu turystów wciąż pozostają nieodkryte. Wbrew pozorom beskidzki krajobraz jest dużo bardziej zróżnicowany niż się wydaje. To nie tylko bukowe lasy, lecz także widokowe bieszczadzkie połoniny, pasterskie polany Gorców, strome ściany pienińskich skał czy archipelag odosobnionych szczytów Beskidu Wyspowego. Źródła Wisły na stokach Baraniej Góry, spektakularny przełom Dunajca i wypełniona pamiątkami historii Dolina Sanu - to tylko część atrakcji niespotykanych w innych polskich górach. Dzika przyroda, ale też wciąż żywa kultura pasterska, drewniane cerkwie i kościoły, uzdrowiska i klimatyczne schroniska sprawiają, że każda wycieczka w Beskidy pozostaje na długo w pamięci. Nie czekaj, rzuć wszystko i ruszaj na szlak!

40 propozycji wycieczek
Opisy krajoznawcze i ciekawostki
Szczegółowe mapy
Profile wysokości
Miejsce na pieczątki

Informacje dodatkowe o Beskidy. 40 najpiękniejszych szlaków na weekend. Mountainbook:

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2022-11-02
Kategoria: Przewodniki turystyczne

Kup książkę Beskidy. 40 najpiękniejszych szlaków na weekend. Mountainbook

Beskidy. 40 najpiękniejszych szlaków na weekend. Mountainbook - opinie o książce

Góry jesienią wyglądają naprawdę wspaniale, więc warto wybrać się na szlak właśnie tą porą roku, chociaż ja uważam, że góry wyglądają pięknie cały rok, także każdy czas jest odpowiedni na wycieczkę.
Najnowszy przewodnik o Beskidach to zbiór 40 najpiękniejszych szlaków, które usytuowane są w górach, wszystkie z nich warto zobaczyć, można się nimi przejść w miarę swoich możliwości lub wspiąć się na jakiś szczyt i stamtąd podziwiać widoki. Zaczynając od początku, to najpierw mamy trochę historii skąd wzięła się taka nazwa gór, opis budowy geologicznej oraz jak flora i fauna tam występuje, następnie mamy dział o turystyce, jak się przygotować do podróży, jaką panuje tam pogoda oraz jakie są zagrożenia. Kolejny dział to naprawdę duża garść wiedzy o odpowiednim ubiorze i ekwipunku i uważam te informacje za najważniejsze, ponieważ prawidłowe przygotowanie do podróży to podstawa. Dalej mamy już trasy, jaki dystans musimy pokonać, ile zajmie nam to czasu oraz na jaką wysokość będziemy wchodzić, mamy również mapy opisy szczytów lub ważnych miejsc informacje o dojeździe czy noclegu.
Ja już jeden przewodnik po Beskidach posiadam, jest on bardzo dobry i ciekawy, ale jednak ten jest lepszy, ponieważ jest obszerniejszy i zawiera w sobie opisy większej ilości miejsc. Czuję, że z tym przewodnikiem nic mnie na wycieczce nie zaskoczy, ponieważ są tutaj wszystkie potrzebne informacje, a dzięki temu, że zawarte jest w nim tyle szlaków, to do zwiedzania mogę sobie wybrać te, które są dla mnie najbardziej atrakcyjne. Oczywiście coś, co zachwyca mnie najbardziej to zdjęcia, cudowne ujęcia, które sprawiają, że chciałabym tam być, wiadomo, że tekst jest bardzo ważny, jednak te zdjęcia odwalają największą robotę i sprawiają, że zachwycamy się tymi miejscami jeszcze bardziej.

Wielka encyklopedia zdrowia. Tom 10
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wielka encyklopedia zdrowia. Tom 10

Wielka encyklopedia zdrowia to 10 tysięcy haseł w porządku alfabetycznym z uwzględnieniem polskiej pisowni, 100 tematów wybranych (m.in.: bulimia, anoreksja...

Najpiękniejsza księżniczka. Książka ze zdjęciem
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Najpiękniejsza księżniczka. Książka ze zdjęciem

Dwie książeczki dla maluchów z bardzo ciekawą niespodzianką w środku. Jeśli w okienko na ostatniej stronie wsuniemy zdjęcie dziecka, jego portret pojawi...