Bestie

Kiedy boscy bliźniacy walczą o miłość kobiety śmiertelnej, wszystko się psuje. W zaburzonym porządku triumfuje zło i najczarniejsza magia. Demony rządzą krwawo. Ratunek światu przynieść może dźwięk srebrnego gwizdka - talizmanu chroniącego kolejne wybranki przed złem zasianym przed wiekami - lecz spadkobierczyni wolno go użyć tylko raz. Decydujące starcie w wielkim boju o władzę i nieśmiertelność coraz bliżej...

Informacje dodatkowe o Bestie:

Wydawnictwo: Alegoria
Data wydania: 2018-10-25
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Bestie

Bestie - opinie o książce

Jak wiecie fantastyka nie jest gatunkiem, po który sięgam szczególnie często. Niemniej jednak od czasu do czasu zdarza się, że pozycja z tego właśnie gatunku zagości na moim blogu. Tak stało się właśnie w przypadku ,,Bestii" autorstwa Barbary Mikulskiej.

Autorka opisała w niej odwieczną walkę dobra ze złem, osadzając całość w mitologicznym klimacie. Dodatkowego dreszczyku powieści dodają wątki paranormalne, których również znajdujemy tu całkiem sporo.

Główną bohaterką opowieści jest Nem, której towarzyszymy od narodzin, przemierzając wraz z nią wiele zawiłych ścieżek, z których składa się wykreowana przez Barbarę Mikulską historia. Opowieść o Nem pokazuje jak źle ukierunkowana miłość może rozpętać wojnę.

Jest to opowieść dla czytelników o mocnych nerwach i raczej mało wrażliwych na brutalne opisy, gdyż w książce tej takowych nie brakuje.

Książka dosyć trudna do opisania tak, aby nie zepsuć potencjalnemu odbiorcy całej zabawy przy lekturze. Jednak jeśli szukacie mrocznej historii, w której mitologia, magia i wątki paranormalne mieszają się ze sobą tworząc niepowtarzalny, chwilami wręcz smolisty klimat to śmiało możecie sięgnąć po ,,Bestie".

Lektura ta z racji wcześniej wspomnianych opisów nie należy do najłatwiejszych, ale emocje w trakcie czytania gwarantowane.

Bohaterowie wykreowani w powieści w sposób bardzo wyrazisty ukazują, iż każdy posiada zarówno jasną, jak i ciemną stronę osobowości, a decyzje, która z nich ostatecznie weźmie górę zapadają tak naprawdę każdego dnia.

Dla fanów gatunku historia napisana przez Barbarę Mikulską zapewne będzie wyśmienitą rozrywką, a być może ktoś z Was również skusi się na zapoznanie z ,,Bestiami", dzięki czemu sam oceni tę nietuzinkową opowieść.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2020-10-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020,

"Początkowo niewinni w swojej niewiedzy, wkrótce zaczęli pojmować co nieco z reguł rządzących światem. A im więcej rozumieli, tym bardziej starali się wyciągnąć z tego korzyśći." Od dwu braci starających  się o jedno kobietę wszystko się zaczęło. "..wdziękiem przywyższała leśne driady , urodą wygrywała z morskimi syrenami, jej włosy czarne niczym mrok w najgłeszej otchłani i oczy błękitne jak woda w morskiej zatoce, chocia zimne jak sople lodu, skradły im swobodne dotychczas serca." Od tego czasu zaczęła się walka między braćmi i ludźmi. Walki bez źadnych ograniczeń, nie ma litości jeśli chce się władzy. Nie jest to mój ulubiony gatunek, ale przeczytałam z przyjemnością. Trochę przeszkadzał mi brak ciągłości czasowej.

Polecam serdecznie! Jedyny minus to to, iż ciezko polapac sie w czasoprzestrzeni. Fabula jest bardzo ciekawa, czyta sie szybko i przyjemnie. Naprawde warto !

Myszka Hania
Barbara Mikulska0
Okładka ksiązki - Myszka Hania

Ciepłe i pogodne opowiadania o przygodach małej myszki Hani, która razem z rodzicami mieszka w mysim domku. Jak każdy maluch lubi się bawić i obserwować...

Spotkajmy się w Zasnem
Barbara Mikulska0
Okładka ksiązki - Spotkajmy się w Zasnem

Siedmioletni Gabryś, niczym się nie wyróżnia. Nie jest ani najlepszym uczniem, ani doskonałym sportowcem, ani szczególnym wesołkiem, ani...