Bez Ciebie nie ma świąt

To będą wyjątkowe święta: pełne cudów, magii i życzeń wypowiedzianych szeptem.

Życie Marii kręci się wokół pracy i opieki nad synem, którego wychowuje sama. Ogromnym

wsparciem jest dla niej ojciec. Starszy pan świetnie dogaduje się z bystrym i pełnym energii

siedmiolatkiem.

Kobieta niespodziewanie odnawia znajomość z Konradem, kolegą z dzieciństwa. Gdy ich relacja się

rozwija, Maria coraz częściej dopuszcza do siebie myśl, że w jej sercu jest miejsce dla jeszcze jednego

mężczyzny. Ojciec również chciałby zobaczyć córkę szczęśliwą, ale ma w związku z tym nieco inny

plan. Pana Antoniego motywuje do działania coś jeszcze - tajemnica, którą skrywa przed

najbliższymi.

Natalia Sońska w zimowej historii rozgrzewa serca rodzinną atmosferą i daje nadzieję na to, że nawet

po bolesnych rozstaniach, tuż za rogiem, mogą czekać cuda.

Niech więc zadziała magia świąt i spełnią się najskrytsze życzenia!

Informacje dodatkowe o Bez Ciebie nie ma świąt:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2022-10-26

Kup książkę Bez Ciebie nie ma świąt

Bez Ciebie nie ma świąt - opinie o książce

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2023-01-01,

To będą wyjątkowe święta: pełne cudów, magii i życzeń wypowiedzianych szeptem.

Maria żyje w ciągłym biegu, prowadząc swoją firmę. Po ciężkich dniach w pracy, w domu czeka na nią ukochany synek, przy którego wychowaniu pomaga jej ojciec. Pewnego razu Maria spotyka kolegę z dzieciństwa. Z każdym kolejnym spotkaniem ich relacja rozwija się coraz bardziej, a Maria zaczyna zastanawiać się, czy to, aby nie czas, by w jej życiu na stałe pojawił się mężczyzna. Zbliżają się święta, Franek pisze list do Świętego Mikołaja, prosząc w nim o tatę. Czy Maria będzie w stanie spełnić jego życzenie?

„Bez Ciebie nie ma świąt” to powieść, która porusza najgłębsze zakamarki ludzkiej duszy. To jedna z tych historii, która ukazuje nam, jak ważne są relacje rodzinne i jaką mają moc. Powieść, którą oddała w nasze ręce Natalia Sońska, z pewnością na długo pozostanie w mojej pamięci. To niezwykle ważna, wartościowa i przede wszystkim bardzo życiowa historia, która wzrusza i sprawia, że na pewne rzeczy zaczynamy patrzeć troszkę inaczej. Nie brakuje w niej trudnych tematów, takich jak wzloty i upadki samotnego macierzyństwa czy nieuleczalna choroba. To powieść, która ukazuje nam, jak ważna jest bliskość drugiej osoby i poświęcanie jej swojego czasu, wszak nic nie trwa wiecznie, a czas ucieka i nim się obejrzymy, kogoś wśród nas może zabraknąć.

„Bez Ciebie nie ma świąt” to ciepła i magiczna powieść, która otuli was niczym koc w zimowe wieczory, poruszy Was i wywoła mnóstwo emocji, nie raz z oczu popłyną łzy, ale nie martwcie się, nie zabraknie również na Waszych twarzach uśmiechu. Polecam.

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2022-11-03, Ocena: 5, Przeczytałem,

Cześć! ?

Za mną kolejna świąteczna pozycja. "Bez Ciebie nie ma świąt" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Natalii Sońskiej. Muszę jednak przyznać, że autorka kupiła mnie już na początku tej historii. Opowiada losy Marii, która samotnie wychowuje swojego siedmioletniego syna. Kobieta prowadzi dobrze prosperujący biznes, jednak praca zabiera jej zdecydowanie za dużo czasu. Największym wsparciem dla niej jest jej ojciec, który pomaga jej w opiece nad chłopakiem. Pewnego dnia zupełnie przypadkiem spotyka się ze swoim znajomym sprzed lat - Konradem. Miło spędzają czas, jednak gdy kobieta myśli, że może na nowo otworzyć serce przed kimś innym niż ojciec Franka, tato Marii będzie miał wobec niej inne plany..

Musicie przyznać, że brzmi ciekawie. Jednak zdecydowanie muszę dodać, że cała akcja dzieje się w świątecznym klimacie, co wydaje mi się, że wpływa na atrakcyjność tej książki. Z pewnością dla mnie wydaje się ona bardziej klimatyczna i pociągająca.

Autorka po za tym, że zadbała o świąteczny klimat w swojej książce, to również wykreowała ciekawe postacie i stworzyła intrygującą fabułę, która sama w sobie była bardzo nieprzewidywalna. Całą historię poznajemy z trzech perspektyw - Marii, Wojtka oraz Pana Antoniego (taty Marii). Takie połączenie sprawia, że dostajemy obraz całej sytuacji. Poznajemy wiele skrywanych tajemnic i spraw z przeszłości. Ponadto dzięki temu dostajemy większą gamę emocji, i musicie mi uwierzyć na słowo przy tej książce wzruszenie pojawi się u Was nie jeden raz.

Uważam, że największym atutem tej książki jest fakt, że autorka stworzyła zwyczajne postacie. Takie, które możemy spotkać każdego dnia. Kobietę, która poświęca za dużo uwagi pracy, ale kocha swojego synka całym sercem. Dziadka, który podupadł na zdrowiu, ale nie chce martwić swoich najbliższych. Zwariowane, ale bardzo inteligentne dziecko, które potrafi zaskakiwać na każdym kroku..

Oraz dwójkę mężczyzn, bardzo od siebie różnych, ale skupionych na jednej osobie. Osobie dla której pragną tylko jednego - szczęścia. Dla mnie książka "Bez Ciebie nie ma świąt" to bardzo wartościowa, wrażliwa i romantyczna historia. Pełna życiowych prawda. Z pewnością jest to słodko - gorzka historia, która sprawi, że na waszych twarzach zagości szczery uśmiech, ale również poczujecie ukłucie w serduchu.

Już dziś wiem, że z pewnością w te święta powrócę do tej historii. Ujął mnie jej klimat, dobroć i troska, która z niej płynie, a taki książki są najlepsze na ten świąteczny czas. Gorąco polecam! ?

Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?
Natalia Sońska 0
Okładka ksiązki - Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?

Nawet praca w najwspanialszej cukierni, takiej jak „Słodka”, nie uchroni Jagody przed nurtującymi ją problemami. Zbliżająca się sprawa rozwodowa...

Cała przyjemność po mojej stronie
Natalia Sońska0
Okładka ksiązki - Cała przyjemność po mojej stronie

W cukierni „Słodka” już od progu pachnie wanilią i sernikiem. Jagoda piecze i ozdabia słodkości, wkładając w to całe serce. Regularnie do „Słodkiej”...