Bez tchu

Tom 5 cyklu Rozchwiani

Pełne emocji, wzruszeń i gorącego seksu zakończenie serii Rozchwiani.

Czy Łucja i Dymitr będą w końcu razem? Czy córeczka połączy ich drogi, czy może Łucja ułoży sobie życie na nowo i znajdzie szczęście u boku innego mężczyzny? Wybuchowa opowieść o wielkiej namiętności i miłości, która jest na końcu historii, a nie jak większość historii miłosnych się nią zaczyna.

Informacje dodatkowe o Bez tchu:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2020-11-12

Kup książkę Bez tchu

Bez tchu - opinie o książce

Seria rozchwiani z każdym kolejnym tomem wciągała mnie coraz bardziej i miałam ochotę na więcej im bliżej poznawałam bohaterów. Nie jest typowo, nie zawsze kolorowo i nie tak jak czytelnik się za każdym razem spodziewa. I właśnie to w tej serii jest najpiękniejsze.
Łucja na nowo ułożyła sobie życie, bez Dymitra u swego boku, niemniej jednak on z każdym dniem uświadamia sobie jak wiele stracił i jak bardzo kocha kobietę. Wie, że już nigdy w życiu nikogo tak nie pokocha i jeśli nie z Łucją, to nie ułoży sobie życia z nikim innym. Niemniej jednak ona i jej życie promienienie u boku Alexa, który stał się jej wybawieniem i lekarstwem, pomógł się jej podnieść i znowu nauczył cieszyć się życiem.
Dymitr jednak dla miłości postanawia oddać wolność Łucji, być obok, blisko, ale nie chce niszczyć jej tego, co osiągnęła po tym jak ją skrzywdził.
Niemniej jednak przewrotny los nie zawsze akceptuje nasze wybory i decyzje. Często to on sam sprawia, że nasze życiowe plany i zamierzenia ulegają zmianom. Dokładnie tak było w przypadku Łucji oraz Aleksa i Dymitra.
Książkę, podobnie jak poprzednie części czyta się niezwykle przyjemnie i z ogromnym zainteresowaniem. Nie pozwala się odłożyć na bok, dopóki nie poznamy zakończenia historii tej trójki. Ich losy intrygują i zaskakują, a autorka zdecydowanie nie boi się podejmować w tej historii nieodwracalnych i zaskakujących decyzji, które sprawiają, że czytamy z zapartym tchem. Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Lekkoś pióra autorki jest tak zachęcająca, że jestem przekonana, że w przyszłości z wielką przyjemnością sięgnę jeszcze po twórczość autorki.
Piękne zwieńczenie losów bohaterów, którzy w serii mieli wiele wzlotów i upadków. Podczas jej czytania nie da się nudzić. Znajdziemy w niej wiele erotyzmu, ale również piękna, miłości i życiowych losów, które pokocha wielu czytelników.
Ja ze swojej strony z czystym sumieniem mogę polecić całą serię wszystkim czytelnikom, którzy lubią miłość i lubią o niej czytać!
Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Ta seria zdecydowanie wzbudza wiele skrajnych emocji w czytelnikach, jedni ją kochają, a drudzy nienawidzą, ale na pewno każdy czeka na koniec tej historii, który właśnie nastąpił.
Tak niedawno sięgałam po tom pierwszy, a teraz zamknęłam tom piąty i ostatni, po przeczytaniu muszę przyznać, że to jest część, w której dzieje się najwięcej i chyba jest jedną z najlepszych. Dymitr wreszcie się zmienił, takiego mężczyznę chciałaby mieć każda kobieta, czuły, kochający i wytrwały, niestety nie da się tak łatwo wymazać z pamięci tego, jakim człowiekiem był wcześniej. Łucja ma zaplanowany ślub z Alexem, jednym z najlepszych mężczyzn na świecie, który kocha ją nad życie, oczywiście z wzajemnością, razem chcą stworzyć kochająca rodzinę. Dymitr z jednej strony chce odzyskać Łucje, ale z drugiej strony polubił Alexa i widzi, jaki z niego dobry człowiek więc pomimo swojej miłości postanawia odpuścić.
Nie wiedziałam czego spodziewać się po tej części, ponieważ nie czytałam poprzedniego tomu, pomimo pięknej historii miałam dość tego, że połowa trzeciej części to były same wyzwiska w kierunku kobiety, można było to napisać raz, a nie powtarzać w każdym rozdziale. Pomimo tego złego wrażenia ciągnęło mnie do tego, żeby poznać zakończenie historii, i muszę przyznać, że było tu wiele wzruszających momentów, niestety w życiu bohaterów było więcej upadków niż wzlotów. Podoba mi się też tutaj akcja, dużo się dzieje, wszystkie niedopowiedzenia wreszcie się wyjaśniają, więc czytelnik nie czuje się tak, jakby wszyscy coś wiedzieli tylko nie on. Niestety pojawiły się znów sceny łóżkowe, moim zdaniem mocno przekoloryzowane, wiem, że powinny być w erotykach, ale niech będą bardziej sensualne, a nie wulgarne.
Moim zdaniem warto zakończyć te historie i przeczytać ostatni tom nawet jak po drodze coś nam się nie spodobało, tutaj sporo spraw się wyjaśnia i stawia bohaterów w innym świetle, można teraz ocenić całą serię, a nie pojedyncze tomy. Mnie ciężko jednoznacznie ocenić czy jest to moja ulubiona seria, czy nie, ale zdecydowanie ma coś w sobie i długo o niej nie zapomnę.

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2020-12-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

„Otworzył mi oczy, jak strasznie został skrzywdzony już na początku swojego życia. Nikt mu nie pokazał, czym jest miłość. Jego dzieciństwo było całkowitym przeciwieństwem mojego…”

Kolejny, ostatni już tom serii „Rozchwiani”. Byłam ogromnie ciekawa jak potoczą się dalsze losy naszych bohaterów. Czy w końcu znajdą szczęście, upragniony spokój i spełnienie? Łucja dokładnie zdaje sobie sprawę ze swoich uczuć i pragnień, chociaż boi się otwarcie do nich przyznać. Za dużo bólu i cierpienia… Po nagłej śmierci Sebastiana jest zmuszona do pozostania w kraju, musi zająć się firmą. Spotkanie z Dymitrem to tylko kwestia czasu. Cały czas kibicowałam Dymitrowi, wszyscy dobrze wiemy, jaki jest, co zrobił… pomimo tego cały czas chciałam, żeby Łucja i Dymitr byli w końcu razem. Jednak Aleks – niesamowity facet, kompletnie nic nie mogę mu zarzucić… W końcu przyszedł czas na odkrycie wszystkich tajemnic i doprowadzenie spraw do końca. Czy ich córeczka, która jest wierną kopią Dymitra połączy naszą parę?

Złożona, czasami przekorna ludzka natura, ile jesteśmy w stanie znieść? Ogromne uczucia, ich siła, fascynacja, namiętność. Dużo bólu, cierpienia, zła i goryczy. Strach przed ponownym zaufaniem. W naszych bohaterach zachodzą znaczne zmiany, Łucja nie jest już tą naiwną, pokorną dziewczyną. Życie nauczyło ją walki. Staje się zadziorna, pyskata, niepokorna i odważna. W Dymitrze też zachodzą zmiany, bardzo chce uczestniczyć w życiu córeczki i pragnie wybaczenia Łucji. Stopniowo odkrywamy traumatyczne dzieciństwo Dymitra, które trwale wycisnęło na mim swoje piętno.  Naiwność, która może się źle skończyć.

Aż żal, że to już koniec. Miłość jej niezwykła siła, która zniesie i przezwycięży wszystko. Pięknie opowiedziana historia, chwile przepełnione szczęściem, radością i te pełne bólu, cierpienia, goryczy. Wciągający romans z pikantnymi wątkami erotycznymi, bardzo skrajne emocje.

Nie mogę w to uwierzyć, że przeczytałam już ostatnią część serii Rozchwianych, a jeszcze bardziej nie mogę uwierzyć w fakt, że tak się w nią wciągnęłam. Muszę przyznać, że po pierwszy tom sięgnęłam z czystej ciekawości, gdyż wzbudził on w miłośnikach książek różne emocje, a gdy tak się dzieje, oznacza, że fabuła musi coś w sobie mieć. Nie musiałam przeczytać całej powieści, by wiedzieć dlaczego wywołuje ona tak różne emocje u czytelników. Pamiętam jak bohaterowie momentami mnie irytowali, miałam ochotę na nich "nakrzyczeć i zapytać się co z nimi nie tak", a jednocześnie polubiłam ich na swój sposób. Czytałam tę lekturę i podchodziłam do niej jak do erotyka, czyli wybaczałam nieczyste zagrania, gdyż ważniejsze były sceny erotyczne. Ale... Później, w kolejnych częściach stało się coś niesamowitego. Seria ta zaczęła tak się kształcić i przeobrażać, iż nabrała zupełnie innych barw i stała się dla mnie już nie tylko erotykiem, lecz powieścią, która nie raz mną wstrząsnęła, przy której się rozklejałam i dosłownie łzy leciały mi ciurkiem, zwłaszcza przy dwóch ostatnich częściach. Muszę przyznać, że autorka tak pokierowała akcją, że wydaje mi się, że ja bym miała ogromny problem na jej miejscu z napisaniem ostatniej części. Zupełnie nie wiedziałabym jak miałabym ukierunkować losy bohaterów. Nawet jako czytelnik, nie nastawiałam się na jedno zakończenie, gdyż miałam mieszane uczucia i nie wiedziałam jak bym chciała by ta historia się zakończyła. Jak dla mnie to dwie opcje byłyby piękne i jedną z nich otrzymałam, choć nie mogłam się pogodzić z tym, że jednego z moich ulubionych bohaterów spotkało nieszczęście.

Moim zdaniem udała się ta seria autorce i z pewnością z chęcią sięgnę po kolejne jej powieści. Mam nadzieję, że jakaś się niebawem ukaże.

biblioteczkamoni.blogspot.com

Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2021-02-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Próba życia
K.A. Figaro0
Okładka ksiązki - Próba życia

Trzeci tom bestsellerowego cyklu Rozchwiani! Życie porządnie dało w kość głównym bohaterom. Mogłoby się wydawać, że Dymitr, osoba zimna jak lód...

Zranione uczucia. Tom 2
K.A. Figaro0
Okładka ksiązki - Zranione uczucia. Tom 2

Kontynuacja Prostego układu, gorącego romansu Łucji i Dymitra. Prosty układ pomiędzy Łucją a Dymitrem przestał być opartym na niezobowiązującym gorącym...