Bez wyboru

Książka pt. „Bez wyboru” to bez wątpienia literatura faktu gdyż wszystkie opisane wydarzenia miały miejsce w przeszłości w latach 1973 – 1986. Autorka pragnie przekazać prawdę o dramatycznych przeżyciach kobiet, które zaszły w niechcianą ciążę. Powieść jest brutalnie prawdziwa, zawiera szokujące i przerażające fragmenty: "Lila nie mogła wyrzucić z dziecięcej pamięci słowa „skrobanka”. Co zrobili jej ciotce? Dlaczego skrobali? Skrobać można marchewkę, ścianę, wnętrze garnka, ale jak można to zrobić człowiekowi? Nie śmiała nikogo o to zapytać, podświadomie wiedziała, że to coś bardzo złego i nie wolno o tym mówić. Po jakimś czasie doszła do wniosku, że zeskrobane zostało dziecko. Ale jak i czy z brzucha ciotki i skąd się wzięła ta okropna krew? Od tej pory „skrobanka” było strasznym słowem oznaczającym niewyobrażalny ból, rozpaczliwy krzyk i lejącą się krew, brutalną przemoc i okrutny gwałt zadany związanej kobiecie. Ten makabryczny obraz utkwił głęboko w pamięci dziecka. Uparcie powracał".

Informacje dodatkowe o Bez wyboru:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2013-10-16
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Bez wyboru

Bez wyboru - opinie o książce

Avatar użytkownika - izka
izka
Przeczytane:2015-11-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka, która rzeczywiście może zmienić nasze postrzeganie problemu aborcji. Jest to chyba najbardziej kontrowersyjna sprawa, która dzieli miliony ludzi na całym świecie. Ważne, aby mieć świadomość, że aborcja zawsze jest tragedią dla kobiety. Jednak każdy powinien odpowiedzieć, sobie na zasadnicze pytanie: czy większą tragedią jest usunięcie płodu, który nie może się bronić zresztą gdyby miał siłę i wybór na pewno by protestował czy donoszenie go przez 9 miesięcy i oddanie potem do adopcji? Książkę polecam wszystkim kobietom, których problem dotyczy oraz tym które stoją przed podjęciem życiowej decyzji.
Avatar użytkownika - angelikalisiecka
angelikalisiecka
Przeczytane:2021-11-26, Ocena: 4, Przeczytałem,

Temat który budzi w wielu z nas skrajne emocje i jest  tabu tak zapewne było kiedyś w latach między wojennych gdzie zabieg był nielegalny a mimo wszystko wykonywany kobiety usuwały ciążę z przyziemnych powodów zbyt młody wiek samotne macierzynstwo zbyt duża ilość dzieci w domach głód i niedostatek nikt nie oceniał nie krytykował bardzo ciekawa książka  skłania do przemyśleń jest w niej zawarty wiersz również który mówi o świadomym.rodzicielstwie Historia bohaterki pokazuje jakie my kobiety musimy podejmować decyzje przez co przechodzimy i to że nie tylko aborcja wiąże się ze śmiercią ale także poród

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201