Bezdroża mroku

Iskra, która zapłonęła w Nowym Orleanie pomiędzy Thomasem Greenbourghiem i Lotharem Mintze, ma szanse przeistoczyć się w płomień na sielskiej angielskiej prowincji, gdzie łowcy oddają się mordowaniu i muzykowaniu. Wieczność zapowiada się wręcz różowo, jednakże Lothar po niespodziewanym spotkaniu z Huntingtonem staje się zgorzkniały i zaczyna popadać w melancholię. Jego mroczna przeszłość, związana nierozerwalnie z lordem, który dla młodego pianisty pozostaje jedynie widmem z dawnych lat, zaczyna rzucać cień na ich wspólne życie.

Thomas popada w obsesję, zadaje niewygodne pytania i w końcu Lothar decyduje, że jedynym sposobem na uspokojenie szalejącego chłopaka jest opowiedzenie mu o swojej młodości i skomplikowanej relacji z Huntingtonem. Wyjawienie prawdy, która wcale nie jest całą prawdą.

Łowcy wyruszają w podróż po świecie, by w końcu dotrzeć na południe Ameryki, gdzie klan Jardineux egzystuje wśród bagien, tajemnic i bogactwa. Czy uczucia Thomasa się nie zmienią, gdy pozna on wszystkie sekrety skrzypka i cenę, jaką musiał zapłacić za wieczność? Czy mroczne tajemnice nie zduszą w zarodku uczucia, które tak gwałtownie wybuchło pomiędzy muzykami?

Kim tak naprawdę jest lord Edgar Francis Huntington i jak wielką władzę ma nad swoim synem krwi?

Informacje dodatkowe o Bezdroża mroku :

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2021 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: Bezdroża mroku
Język oryginału: Polski
Ilustracje:Katarzyna Szewioła-Nagel, Karina Jancewicz, Kamil Krawczyk, Izabela Chytkowska, Michalina Daszuta, Agata Suchocka, Tadeusz Dudziński, Mariusz Nawrot

Kup książkę Bezdroża mroku

Bezdroża mroku - opinie o książce

Historia Lothara, który opowiada swojemu młodemu kochankowi jego drogę do wieczności. Sierocińce, życie na ulicy, praca u śpiewaka i spotkanie z Hamingtonem.

Namiętność, próba wybaczenia i zrozumienia. Historia narodzin łowców.

Woła mnie ciemność
Agata Suchocka0
Okładka ksiązki - Woła mnie ciemność

XIX wiek. Z amerykańskiego Południa do Londynu przybywa potomek zubożałego rodu, młody Armagnac Jardineux. Bez pieniędzy, perspektyw, niemal bez dachu...

Jesienny motyl
Agata Suchocka0
Okładka ksiązki - Jesienny motyl

Lidia - dojrzała kobieta, która poświęciła życie prywatne dla pracy w korporacji, zostaje wyrzucona za malwersacje finansowe swojej zastępczyni. Olgierd...