Bezgłośni

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2019-11-14
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-8119-572-0
Liczba stron: 86
Język oryginału: polski

Ocena: 0 (0 głosów)

Czy można wyobrazić sobie, co czuje człowiek, który musi ukrywać się pod podłogą? Który dla zachowania życia musi pilnować oddechu, żeby nie usłyszeli go niemieccy żandarmi, sprawdzający, czy w jego domu nie ukrywa się jakiś „parszywy Żyd”?!

Jeszua chce żyć, więc chrzci się i zmienia imię, ukrywa się w wielu miejscach, ale głód, dojmująca samotność i smród wiadra z fekaliami doprowadzają go do takiego stanu, że robi rzeczy z naszego punktu widzenia niezrozumiałe.

Bezgłośni to mini powieść w formie listu głównego bohatera do matki. W tym wzruszającym wyznaniu mężczyzna opowiada o swoim życiu, od momentu, w którym opuścił dom rodzinny, poprzez wybuch II wojny światowej, aż do czasów jej zakończenia. List Józefa to zapis jego wspomnień, ale i poruszająca relacja z ogarniętego wojną świata. To przerażający dowód nienawiści rasowej oraz nierównej walki człowieka o przeżycie.

Przejmujące studium człowieka uwikłanego w Wielką Historię. Eliza Segiet w typową dla siebie wrażliwością i przenikliwością wnika w świat wojennej zawieruchy, by odtworzyć losy ofiar Holocaustu.

Przejmujące i wiarygodne świadectwo nieludzkiego czasu, który wciąż przeraża.

Tagi: wojna holokaust Źydzi

Kup książkę Bezgłośni

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Bezgłośni

Inne książki autora
Bardziej być
Eliza Segiet; 0
Okładka ksiązki - Bardziej być

Bardziej być to zbiór wierszy tworzących spójną opowieść o współczesnym człowieku i jego problemach. Kobiecy podmiot liryczny, boleśnie...

Nieparzyści
Eliza Segiet; 0
Okładka ksiązki - Nieparzyści

Głód, Zgliszcza, Szyderstwo, Bezsens – kategorie, które przywołują na myśl niezbyt optymistyczne skojarzenia. To zarazem tytuły niektórych...

Zobacz wszystkie książki tego autora