Biała krypta

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2019-06-19
ISBN: 9788380741904
Tytuł oryginału: Vit krypta

Tajemny zakon, manipulacja, zniewolenie, bezsilność i siostrzana miłość

Bliźniaczki Alex i Dani, odkąd w dzieciństwie zostały porzucone przez rodziców, są nierozłączne. Pewnej letniej nocy Dani znika bez śladu. Wielomiesięczne śledztwo nie przynosi żadnych rezultatów. Znajomi Alex usiłują skłonić ją do zapomnienia o siostrze i powrotu do normalnego życia, jednak ona nie może poradzić sobie ze stratą. Z załamaniem nerwowym trafia do szpitala i cały miesiąc przebywa tam w stanie katatonicznym. Kiedy ją wypisują, ma w głowie tylko jedną myśl: odnaleźć Dani.

Rozpoczyna własne poszukiwania, a jednocześnie zatrudnia się w osławionej firmie randkowej. Poznaje tam atrakcyjnego psychologa Carla Ashera. Na dodatek w miejscu pracy dzieją się dziwne rzeczy, które wzbudzają w dziewczynie podejrzenia, że jej siostra została uprowadzona przez sektę. Ale może to tylko gra wyobraźni? Przecież ludzie w otoczeniu Alex zaczynają kwestionować jej zdrowie psychiczne. Wkrótce ona sama znajduje się w niebezpieczeństwie i wiele wskazuje na to, że może być kolejną ofiarą.

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Biała krypta

Opinie o książce - Biała krypta

Początkowo pojawia się lekka irytacja, że autorka znów wraca do tematu sekt, powtarzają się stare motywy, nawet niektórzy bohaterowie wydają się być kopiami tych z poprzedniej serii. Szybko jednak okazuje się, że opowieść zdąża w innym kierunku, a i sama sekta jest zupełnie inna.

Autorka postawiła na ryzyko, ponieważ niemal od początku właściwie oczywiste jest, że jedna z bliskich głównej bohaterce osób działa przeciwko niej. Na szczęście udało się w miarę zgrabnie z tego wybrnąć.
Fabuła jest interesująca, i to na kilku płaszczyznach. Czytelnik na przemian czyta krótkie rozdziały o tym, co dzieje się z zaginioną dziewczyną i dłuższe, o losach jej siostry. Te pierwsze są przygnębiające, w drugich spektrum emocji jest szerokie.

W ostatecznym rozrachunku książka jest zupełnie inna niż poprzednie powieści autorki. Mimo wszystko mam nadzieję, że nie powstanie kontynuacja, choć luka dla niej jest.

Avatar użytkownika - czyczytasz
czyczytasz
Przeczytane:2019-08-10, Ocena: 4, Przeczytałam,

Alex i Dani to siostry bliźniaczki, które po porzuceniu przez rodziców stają się nierozłączne. Pewnej nocy Dani znika bez śladu a jej siostra rozpoczyna rozpaczliwe poszukiwania. Po wielu miesiącach bezskutecznego śledztwa Alex decyduje się na pozornie normalne życia ale wciąż szuka siostry na własną rękę. Co kryje się za zniknięciem Dani ? "Biała krypta" to interesująca i pełna zwrotów akcji powieść sensacyjna, która trzyma czytelnika w napięciu aż do ostatnich stron. Cała historia przedstawiana jest naprzemiennie z perspektywy Alex i Dani. Pomaga nam to połączyć wszystkie elementy w jednolitą całość i zrozumieć motywy sprawcy. Tajemnicza sekta z tradycjami zakonnymi, manipulacja, przemoc i zniewolenie mieszają się z siostrzaną miłością, odwagą i silną chęcią przetrwania. Na duże wyróżnienie zasługuje sposób w jaki autorka połączyła różne wątki oraz zakończenie, które stanowiło dla mnie ogromne zaskoczenie. Autorka bardzo wyraziście wykreowała główne bohaterki i ukazała siłę siostrzanej miłości połączonej z telepatią. Jeśli macie ochotę na nieco mroczną historię z motywem sekty w tle, opowiedzianą w prosty i surowy sposób bez tzw. owijania w bawełnę polecam lekturę "Białej krypty".

Sekta powraca
Mariette Lindstein0
Okładka ksiązki - Sekta powraca

Druga część "Sekretu z wyspy mgieł". Czy można wyzwolić się od sekty? Sofia Bauman próbuje ułożyć sobie życie na nowo po dwóch latach zniewolenia...

Dzieci sekty
Mariette Lindstein0
Okładka ksiązki - Dzieci sekty

Tyran wyłania się z cienia… Piętnaście lat minęło od ucieczki Sofii z sekty na Wyspie Mgieł. Od tamtej pory nie widziano przywódcy sekty...

Manhattan Babilon
Lech Majewski