Biała krypta

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2019-06-19
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788380741904
Liczba stron: 408
Tytuł oryginału: Vit krypta

Ocena: 5 (2 głosów)

Tajemny zakon, manipulacja, zniewolenie, bezsilność i siostrzana miłość

Bliźniaczki Alex i Dani, odkąd w dzieciństwie zostały porzucone przez rodziców, są nierozłączne. Pewnej letniej nocy Dani znika bez śladu. Wielomiesięczne śledztwo nie przynosi żadnych rezultatów. Znajomi Alex usiłują skłonić ją do zapomnienia o siostrze i powrotu do normalnego życia, jednak ona nie może poradzić sobie ze stratą. Z załamaniem nerwowym trafia do szpitala i cały miesiąc przebywa tam w stanie katatonicznym. Kiedy ją wypisują, ma w głowie tylko jedną myśl: odnaleźć Dani.

Rozpoczyna własne poszukiwania, a jednocześnie zatrudnia się w osławionej firmie randkowej. Poznaje tam atrakcyjnego psychologa Carla Ashera. Na dodatek w miejscu pracy dzieją się dziwne rzeczy, które wzbudzają w dziewczynie podejrzenia, że jej siostra została uprowadzona przez sektę. Ale może to tylko gra wyobraźni? Przecież ludzie w otoczeniu Alex zaczynają kwestionować jej zdrowie psychiczne. Wkrótce ona sama znajduje się w niebezpieczeństwie i wiele wskazuje na to, że może być kolejną ofiarą.

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Biała krypta

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Biała krypta

Avatar użytkownika - czyczytasz
czyczytasz
Przeczytane:2019-08-10, Ocena: 4, Przeczytałam,

Alex i Dani to siostry bliźniaczki, które po porzuceniu przez rodziców stają się nierozłączne. Pewnej nocy Dani znika bez śladu a jej siostra rozpoczyna rozpaczliwe poszukiwania. Po wielu miesiącach bezskutecznego śledztwa Alex decyduje się na pozornie normalne życia ale wciąż szuka siostry na własną rękę. Co kryje się za zniknięciem Dani ? "Biała krypta" to interesująca i pełna zwrotów akcji powieść sensacyjna, która trzyma czytelnika w napięciu aż do ostatnich stron. Cała historia przedstawiana jest naprzemiennie z perspektywy Alex i Dani. Pomaga nam to połączyć wszystkie elementy w jednolitą całość i zrozumieć motywy sprawcy. Tajemnicza sekta z tradycjami zakonnymi, manipulacja, przemoc i zniewolenie mieszają się z siostrzaną miłością, odwagą i silną chęcią przetrwania. Na duże wyróżnienie zasługuje sposób w jaki autorka połączyła różne wątki oraz zakończenie, które stanowiło dla mnie ogromne zaskoczenie. Autorka bardzo wyraziście wykreowała główne bohaterki i ukazała siłę siostrzanej miłości połączonej z telepatią. Jeśli macie ochotę na nieco mroczną historię z motywem sekty w tle, opowiedzianą w prosty i surowy sposób bez tzw. owijania w bawełnę polecam lekturę "Białej krypty".

Link do opinii
Inne książki autora
Dzieci sekty
Mariette Lindstein0
Okładka ksiązki - Dzieci sekty

Tyran wyłania się z cienia… Piętnaście lat minęło od ucieczki Sofii z sekty na Wyspie Mgieł. Od tamtej pory nie widziano przywódcy sekty...

Sekta powraca
Mariette Lindstein0
Okładka ksiązki - Sekta powraca

Druga część "Sekretu z wyspy mgieł". Czy można wyzwolić się od sekty? Sofia Bauman próbuje ułożyć sobie życie na nowo po dwóch latach zniewolenia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Łapy i ogony
Magdalena Podbylska
Łapy i ogony
Pokuta
Anna Kańtoch
Pokuta
To nie koniec świata
Ewa Maja Maćkowiak;
To nie koniec świata
Śmierć przy myciu zębów
Mai Thi Nguyen Kim
Śmierć przy myciu zębów
Mała Jerzego
Katarzyna Ryrych
Mała Jerzego
Pokaż wszystkie recenzje