Billy i dziwny dzień

Billy’emu śni się, że jeździ czerwonym autem na pedały, podobnym do tego, jakie widział w sklepie z zabawkami. Kiedy się budzi, przypomina sobie, że to jego urodziny. Może dostanie dziś w prezencie wymarzony samochód? Niestety paczuszka od mamy jest zdecydowanie za mała, a wszyscy inni najwyraźniej zapomnieli o jego urodzinach… Czy jednak aby na pewno?

Wydawnictwo Zakamarki wznawia serię o Billym publikowaną niegdyś przez inną oficynę. Niezwykle zabawne i świetnie zilustrowane historie z życia tego kilkuletniego chłopca zyskały sympatię czytelników, dlatego Billy powraca – wypatrujcie zarówno nowych, jak i starych tytułów!

Informacje dodatkowe o Billy i dziwny dzień:

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2023-06-13
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Język oryginału: szwedzki
Tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
Ilustracje:Mati Lepp

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Billy i dziwny dzień

Billy i dziwny dzień - opinie o książce

Avatar użytkownika - malutkaska
malutkaska
Przeczytane:2023-10-29,

Każdy z Nas ma jakieś marzenie, które chciałby kiedyś spełnić. Największymi marzycielami są jednak dzieci. To ich marzenia spełniają się szybciej i częściej niż pragnienia dorosłych. Ale czy każde dziecko może dostać to, o czym marzy? Billy, bohater szwedzkiej książki pt. "Billy i dziwny dzień", którą stworzyli Birgitta Stenberg i Mati Lepp śni o pięknym czerwonym aucie na pedały. Właśnie nadchodzą jego urodziny. Nie wie jednak, czy dostanie upragniony prezent.

W dniu urodzin Billy`ego wszyscy wokół zachowują się dziwnie, co bardzo martwi małego chłopca. Dziecko, które nie rozumie zachowania dorosłych, odczuwa smutek i odrzucenie. Ten bardzo istotny problem w relacji dorosły-dziecko stanowi podstawę opowieści o marzeniu Billy`ego. Właśnie dlatego uważna lektura daje Nam ważną lekcję. Uczy, jak rozmawiać z dzieckiem, by nie czuło się pominięte przez dorosłych.

Nie chcąc zdradzać zbyt wielu szczegółów z życia Billy’ego, zwrócę uwagę na wspaniałe książkowe ilustracje i piękną okładkę, które zachwycają oczy czytelników i nawiązują do treści całej opowieści, czyniąc ją wyjątkowo atrakcyjną, nie tylko dla małych czytelników. Wystrzałowej fryzury mamy Naszego bohatera czy wyglądu psa Ruffego po prostu nie sposób zapomnieć.

Dla mojego synka, Billy bardzo szybko stał się kolegą, z którym łączy go wspólna pasja - samochody. O jego urodzinowym dniu mógłby czytać codziennie. Co więcej, sam z niecierpliwością wyczekuje już swoich urodzin. Radość, którą sprawia mu czytanie o przygodzie Billy`ego, to najlepsza rekomendacja dla tej wyjątkowej książeczki.

Jeśli szukacie wartościowej, pięknie ilustrowanej i pouczającej pozycji nie tylko dla Waszych maluchów, to "Billy i dziwny dzień" zdecydowanie przypadnie Wam do gustu. A może, tak jak my, skusicie się również na inne książkowe przygody Billy’ego?

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-07-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Czy byliście kiedyś rozczarowani otrzymanym prezentem? Marzyliście o czymś zupełnie innym niż dostaliście? Ja owszem i myślę, że dzieci dość często się z tym spotykają. W końcu nie wszystko (i nie zawsze) jesteśmy w stanie im dać, z przeróżnych powodów.

Tego doświadczył również Billy, który marzył o wielkim, czerwonym samochodzie na pedały, jaki widział w sklepie, choć w innym kolorze. Budząc się w dniu urodzin oczekuje na ten właśnie prezent, jednak mama przychodzi do niego z bardzo małą paczuszką. To również autko ale zdecydowanie nie takie, o jakim marzył. Billy czuje się rozczarowany i wychodzi z domu. Niestety ani jego rodzina ani koledzy i koleżanki nie mają dla niego czasu. Billy jest smutny i zły, bo nikt nie pamięta o jego urodzinach. Choć czy na pewno? Czy w tym dniu spotka chłopca jeszcze jakaś miła niespodzianka? Koniecznie sięgnijcie po tę książkę i sprawdźcie sami jak zakończy się ten urodzinowy dzień.

To krótka historia pokazująca, że warto marzyć i nie tracić wiary w marzenia. Nie raz potrzeba po prostu cierpliwości i więcej czasu. A czasem, choć wszystko wydaje się być przeciwko nam, zakończenie może okazać się nawet o wiele lepsze od tego, o którym do tej pory rozmyślaliśmy.

Pięknie wydana, cieniutka książeczka z twardą oprawą i miękkimi stronami. Ilustracje cieszą oko, a tekst jest przejrzysty, w większości stron na białym tle i dostosowany do dziecka. Z przyjemnością po nią sięgam do wieczornego czytania.

"Billy i dziwny dzień" to pierwszy tytuł z serii, która doczekała się swojego wznowienia po latach! A Wydawnictwo Zakamarki obiecuje nam nowości oraz wydania starych tytułów.

Z niecierpliwością czekam na kolejne!

Powrót matki
Danuta Awolusi ;