Biologia Campbella

NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCY SIĘ PODRĘCZNIK BIOLOGII NA ŚWIECIE.

Druga polska edycja fenomenalnego podręcznika biologii opracowanego przez zespół słynnych biologów amerykańskich. Perfekcyjna kompozycja materiału, mnóstwo doskonałych ilustracji, rzetelne opracowanie i przystępny język, to niezaprzeczalne atuty tej niezwykłej książki. To wydanie - zmienione, unowocześnione i znacznie poszerzone - zawiera najnowsze odkrycia i wyniki badań w tej błyskawicznie rozwijającej się gałęzi nauki, szczególnie w takich dziedzinach jak ewolucja, ekologia czy genetyka.

Podręcznik stanowi nieodzowną pomoc dla uczniów i studentów kierunków medycznych i biologiczno-chemicznych ale jest także pasjonującą lekturą dla wszystkich tych, którzy po prostu są ciekawi świata i rządzących nim mechanizmów.

Informacje dodatkowe o Biologia Campbella:

Biologia Campbella - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulinarobak
paulinarobak
Przeczytane:2021-05-04, Ocena: 6, Czytam, 12 książek 2021,

"Biologia" Campbella to pozycja najczęściej rekomendowana przez biologów jako lektura niemal obowiązkowa dla uczniów szkół podstawowych, średnich oraz kandydatów na studia związane z naukami biologicznymi i studentów. Została ona przygotowana w bardzo przemyślany sposób. Dzięki współpracy specjalistów z poszczególnych dziedzin oraz niezliczonych konsultacji, zawiera potężną dawkę merytorycznej wiedzy. Na jej powstanie w aktualnej wersji miały wpływ tysiące recenzentów!!!

Treści podzielono na 8 głównych części:
- Historia ewolucyjna różnorodności biologicznej,
- Rośliny - budowa i funkcjonowanie,
- Zwierzęta - budowa i funkcjonowanie,
- Ekologia.

Poszczególne części zawierają następujące sekcje:
- zagadnienia kluczowe,
- tekst rozdziału (i podrozdziałów),
- pytania kontrolne,
- podsumowanie zagadnień kluczowych (w tym wizualne streszczenie informacji z rozdziału),
- ryciny łączące treści różnych rozdziałów,
- ćwiczenie umiejętności naukowych w praktyce, które pomagają m.in. w interpretacji danych, tworzeniu wykresów i układów eksperymentalnych.

Publikacja posiada starannie dobrane i przygotowane ryciny zawierające dokładne opisy i wyjaśnienia omawianych zagadnień. Na jej końcu znajdują się dodatki, a w nich m.in. sugerowane odpowiedzi do pytań kontrolnych, porównanie mikroskopu świetlnego i elektronowego, klasyfikacja organizmów. Jest też obszerny słowniczek oraz indeks.

Starannie skomponowany układ treści daje bardzo duże możliwości do przemyślenia poszczególnych porcji informacji. Sprzyjają temu odpowiednio rozplanowane ryciny. Cała szata graficzna jest dobrze skomponowana. Poszczególne ilustracje i schematy są dokładnie opisane. Czytelnik jest zachęcany do rysowania szkiców, robienia notatek do wykresów i rycin. W książce znajduje się też sporo treści dotyczących badań naukowych. Treści są podane w bardzo przystępny sposób. Całość jest napisana zrozumiałym językiem, a trudne zagadnienia są sukcesywnie wyjaśniane.

Oprócz fenomenalnych pod względem merytorycznym i wizualnym treści, bardzo spodobała mi się zacytowana parafraza dawnego przysłowia, która mówi, że "Powinniśmy traktować naszą planetę raczej jako pożyczkę od naszych dzieci niż podarunek od naszych przodków." (str. 1257)

Publikację gorąco polecam każdemu miłośnikowi biologii oraz wszystkim tym, którzy chcą poznać i zrozumieć jak funkcjonują organizmy. Podręcznik ten z pewnością przyda się uczniom oraz studentom kierunków medycznych i biologiczno-chemicznych. Do tej pory nie znalazłam lepszej pozycji traktującej o całej złożoności biologii.

Zabawy edukacyjne dwulatka
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Zabawy edukacyjne dwulatka

Zabawy edukacyjne z naklejkami! Poprawiają umiejętności manualne dziecka, uczą kolorów i kształtów, ćwiczą wyobraźnię i koncentrację, rozwijają...

Mocny sen
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Mocny sen

Zbliża się dzień wielkich żniw, a Maja i Gucio przez pomyłkę usypiają cały rój! Żeby zebrać pyłek z kwiatów, które otwieraja sie na...