Biologia Chemia Fizyka jakie to proste!

Biologia. Chemia. Fizyka. Jakie to proste! jest pomocą dla rodziców, którzy czują się bezradni, kiedy dzieci zadają im pytania dotyczące biologii, chemii bądź fizyki. W bogato ilustrowanej i zaopatrzonej w liczne wykresy publikacji przystępnie wyjaśniono podstawowe zagadnienia nauk przyrodniczych.

Ten obejmujący trzy dziedziny wiedzy nowoczesny podręcznik umożliwi rodzicom i dzieciom wspólne poznawanie i przyswajanie nawet najtrudniejszych pojęć.Biologia. Chemia. Fizyka. Jakie to proste! z pewnością pomoże czytelnikom przezwyciężyć obawy, jakie budzą te przedmioty, i pozwoli nabrać pewności siebie, sprawi również, iż najbardziej skomplikowane zagadnienia nauk przyrodniczych wydadzą się proste i zrozumiałe. Biologia. Chemia. Fizyka. Jakie to proste! z pewnością pomoże czytelnikom przezwyciężyć obawy, jakie budzą te przedmioty, i pozwoli nabrać pewności siebie, sprawi również, iż najbardziej skomplikowane zagadnienia nauk przyrodniczych wydadzą się proste i zrozumiałe.

PATRONI MEDIALNI

Edupress, Victor Gimnazjalista

Informacje dodatkowe o Biologia Chemia Fizyka jakie to proste!:

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 2013-10-15
Kategoria: Podręczniki

Kup książkę Biologia Chemia Fizyka jakie to proste!

Biologia Chemia Fizyka jakie to proste! - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulinarobak
paulinarobak
Przeczytane:2022-12-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022, 12 książek 2022,
Sposób na odczarowanie biologii, chemii i fizyki

"Biologia Chemia Fizyka. Jakie to proste!" Carol Vorderman to nieoceniona pomoc dla uczniów, ale też i rodziców, którzy czują się bezradni, gdy dzieci pytają ich o rzeczy z zakresu nauk przyrodniczych (w tym wypadku biologii, chemii i fizyki). Zagadnienia są tu wyjaśnione w przystępny i zrozumiały sposób. Proste schematy, przejrzyste wykresy, czytelne tabele oraz niezliczone ilustracje, a także zdjęcia stanowią ogromną pomoc w zrozumieniu poszczególnych tematów. Zawarte tu treści nie wyczerpują zakresu podstawy programowej dla uczniów szkoły podstawowej, ale są też i takie zagadnienia, które poza nią wykraczają.

Dużym plusem tej publikacji są przejrzyście rozmieszczone, napisane zrozumiałym językiem treści, bogato przeplatane różnymi elementami graficznymi. Zróżnicowanie wielkości czcionek i pogrubienia wyraźnie wskazują nadrzędne tematy. Liczne ciekawostki dodatkowo wzbogacają i urozmaicają podstawowe treści, a przy tym rozbudzają ciekawość czytelników, a niekiedy zachęcają nawet do poszukiwania dodatkowych informacji na dany temat.

Szczególne uznanie należy się za zwrócenie uwagi (i to już na samym początku) na to, że biologia , chemia i fizyka to dziedziny nauki, które ściśle się przeplatają i uzupełniają się wzajemnie, a dobrym tego przykładem jest zagłębienie się w zagadnienia z zakresu kryminalistyki czy geologii. W przypadku chęci dobrego poznania i zrozumienia np. tematów z obszaru geologii niezbędna jest wiedza biologiczna, ale także z zakresu chemii i fizyki, a dodatkowo jeszcze z geografii.

Na końcu książki znajduje się słowniczek, w którym są wyjaśnione ważniejsze definicje. Indeks wyrazów z kolei ułatwia szybkie znalezienie aktualnie interesujących nas pojęć.

Wśród osób, dzięki którym powstała książka "Biologia Chemia Fizyka. Jakie to proste!", oprócz Carol Vorderman, są również Tom Jackson (przyrodnik), dr Mike Goldsmith (astrofizyk), dr Stewart Savart (nauczyciel, przyrodnik, specjalista w dziedzinie robotyki) i Alison Elia (fizyczka i astrofizyczka).

Moim zdaniem warto zaopatrzyć się w tę pozycję, ponieważ sporo tematów z zakresu biologii, chemii czy fizyki sprawia uczniom dość dużo problemów, a sposób, w jaki zostały opracowane poszczególne zagadnienia w tej książce jest naprawdę przyjemny w odbiorze. Zainteresowanych samodzielnym zdobywaniem wiedzy z pewnością ucieszy fakt, że nakładem Wydawnictwa Arkady z serii "Jakie to proste!" ukazało się więcej tytułów, m.in. "Jak uczyć się skutecznie" i "Matematyka".

Dieta odtruwająca
Carol Vorderman0
Okładka ksiązki - Dieta odtruwająca

Książka przedstawia zasady i plan kuracji odtruwającej, jadłospis na 28 dni, przykładowe listy zakupów, przepisy kulinarne i rady, jak postępować po zakończeniu kuracji....

Jak uczyć się skutecznie jakie to proste
Carol Vorderman0
Okładka ksiązki - Jak uczyć się skutecznie jakie to proste

Czy twoje dziecko ma kłopoty z uczeniem się? Nie wiesz, jak mu pomóc, żeby wyniki w szkole były dużo lepsze? Książka Jak uczyć się skutecznie powinna...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska