BIOS i usuwanie usterek. Vademecum profesjonalisty

Podręcznik niezbędny każdemu, kto chce zoptymalizować działanie podzespołów swojego komputera oraz zdiagnozować i usunąć usterki systemu.Uzyskanie najwyższej wydajności komputera nie jest związane z prawidłowym dostrojeniem systemu operacyjnego. Podobnie rozbudowa Twojego peceta nie zawsze musi przynieść pożądane rezultaty -- inwestowanie w nowe podzespoły sprzętu komputerowego może być nie tyle bardzo kosztowne, co po prostu niepotrzebne. Optymalna wydajność to często kwestia dokładnego skonfigurowania BIOS-u. BIOS, współpracując z procesorem w sposób niewidoczny dla użytkownika, zarządza wszystkimi podstawowymi funkcjami realizowanymi przez komponenty komputera, co warunkuje ich optymalne wykorzystanie. Sprzęt błędnie skonfigurowany w BIOS-ie nie będzie działać prawidłowo.Książka "BIOS i usuwanie usterek. Vademecum profesjonalisty" opisuje BIOS w kontekście pełnionej przez niego funkcji interfejsu pomiędzy sprzętem a systemem operacyjnym. Przedstawia sposób, w jaki typowe wyposażenie komputera PC współpracuje z BIOS-em. Takie ujęcie pomaga w optymalnym skonfigurowaniu BIOS-u, a także w zlokalizowaniu i rozwiązaniu problemów ze sprzętem powodowanych jego nieprawidłowymi ustawieniami. Związki pomiędzy sprzętem i oprogramowaniem Zadania BIOS-u Podstawowe ustawienia BIOS-u Diagnostyka płyty głównej Konfiguracja procesora Ustawienia pamięci Magistrale i urządzenia zintegrowane z płytą główną Diagnostyka i konfiguracja napędów dyskowych, CD i DVD Optymalizacja działania BIOS-u Aktualizacja BIOS-u Analiza kodów błędówDoskonałą pomocą dla każdego użytkownika jest również dodatek zawierający algorytmy wyszukiwania błędów w konfiguracji najważniejszych elementów systemu. Dzięki tej książce zrozumiesz działanie i funkcje BIOS-u, zoptymalizujesz jego działanie i zdiagnozujesz nieprawidłowości konfiguracji.O Autorze:Klaus Dembowski, absolwent i pracownik naukowy Uniwersytetu Hamburg-Harburg jest autorem wielu uznanych publikacji opisujących komputery PC i ich komponenty. Jego książki i artykuły zawsze wyróżniają się przejrzystością i poradami wynikającymi z praktyki.

Informacje dodatkowe o BIOS i usuwanie usterek. Vademecum profesjonalisty:

Wydawnictwo: Helion