Bitwa o Atlantyk. Jak alianci wygrali II wojnę światową

Najważniejsza kampania morska w dziejach ludzkości, kluczowa bitwa drugiej wojny światowej, opowieść o heroicznej walce na morzu i pytanie o wielki strategiczny błąd, który mógł zaważyć na losach kontynentu, w tym - naszej ojczyzny. Najnowsza historia bitwy o Atlantyk, pióra znanego fanom BBC i polskim czytelnikom Jonathana Dimbleby, autora bestsellerów, to zaskakująca dynamizmem i ukazana z wielu perspektyw historia najbardziej pasjonującego dla współczesnych czytelników rozdziału wojen morskich.

Niesamowicie barwnie napisany bilans jednej z kluczowych kampanii drugiej wojny światowej, sporządzony przez mistrza -- Max Hastings

Ostra, trzymająca w napięciu, jedyna w swoim rodzaju opowieść -- ,,The Independent"

Bezmiar opisanego nieszczęścia, liczba eksplozji i tragedii, a także opisy losów poszczególnych postaci czynią z tej książki doskonały materiał na hollywoodzki film katastroficzny -- ,,Kirkus Reviews"

Wielkie floty aliantów, brytyjska i amerykańska, a nade wszystko sławne niemieckie wilki morskie, U-Booty, które nieomal nie doprowadziły do zwycięstwa III Rzeszy. Ale nie jest to jedyny wątek książki - wokół bitwy o Atlantyk toczyło się wszak wiele działań o przełomowym znaczeniu i intrygującym obliczu.

Informacje dodatkowe o Bitwa o Atlantyk. Jak alianci wygrali II wojnę światową:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2017-04-27
Kategoria: Historyczne
Tytuł oryginału: The Battle of the Atlantic: How the Allies Won the War

Kup książkę Bitwa o Atlantyk. Jak alianci wygrali II wojnę światową

Bitwa o Atlantyk. Jak alianci wygrali II wojnę światową - opinie o książce

To może być ciekawa pozycja książkowa, zamierzam ją nabyć.
Barbarossa: Jak Hitler przegrał wojnę
Jonathan Dimbleby0
Okładka ksiązki - Barbarossa: Jak Hitler przegrał wojnę

Największe, najkrwawsze i najbardziej barbarzyńskie przedsięwzięcie militarne w dziejach świata 22 czerwca 1941 roku o 3.15 nad ranem rozpoczyna się...