Quantcast

Książę Karol poleca książki na wakacje! Co warto przeczytać zdaniem następcy tronu? 

Data: 2021-07-05 08:44:10 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Brytyjski następca tronu, książę Karol, na Instagramie poleca książki, które warto przeczytać w czasie lata./ Wszystko za sprawą internetowego klubu książki, który przed kilkoma miesiącami rozpoczęła księżna Camilla. 

Obrazek w treści Fot. Dan Marsh / CC BY-SA 2.0. / Flickr.com
  • Książę Karol poleca książki w ramach wakacyjnego klubu książki.
  • Wśród propozycji księcia znalazło się sporo literatury non-fiction.
  • Książę Karol jest pierwszym w kolejce do tronu członkiem dynastii Windsorów.

W lipcu książę Karol podzielił się z poddanymi swoimi preferencjami czytelniczymi. Wśród nich znalazły się nie tylko klasyki, ale także całkiem sporo nowości.

Książę Karol kocha czytać?

W czasie pandemii wiele wydarzeń przeniosło się do sieci. Powstało także wiele nowych inicjatyw, które w swoim założeniu mają być zachowane w formie działalności internetowej – taki jest klub książki prowadzony przez księżnę Camillę, żonę następcy tronu, księcia Karola. Klub swoją działalność rozpoczął na Instagramie, gdzie każdego miesiąca księżna Camilla publikuje kolejne propozycje czytelnicze, ale także – spotkania z pisarzami i twórcami książek. 

Czytaj także:  Najlepsze książki o Harrym i Meghan oraz Windsorach.

W lipcu księżna zrobiła członkom instagramowego klubu niezłą niespodziankę, bowiem swoją listę książek do przeczytania udostępnił sam książę Karol. Co znalazło się wśród tytułów zaproponowanych przez księcia? 

Lista książek polecanych przez księcia Karola

Pierwsza z książek, która udostępniona została przez brytyjskiego księcia, to książka historyczna Jonathana Dimbleby Bitwa o Atlantyk. Publikacja opowiada o jednej z najbardziej kluczowych morskich bitew w czasie II wojny światowej.

Czytaj także: Księżna Camilla otwiera klub książki

Kolejna książka to przewodnik po Rumunii Along the Enchanted Way, który stanowić ma zapiski z wieloletniej podróży po tym kraju przez autora – Williama Blackera. Trzecia publikacja to z kolei światowy bestseller – powieść historyczna Roberta Harrisa Spisek, będąca drugim tomem Trylogii rzymskiej. Spisek to barwna opowieść o przerażającej walce o władze nad Rzymem czasów Juliusza Cezara. 

Od jednego z najbardziej urzekających gawędziarzy – genialnie pomysłowe połączenie historii i fikcji, z oryginalnymi listami, przemówieniami i opisami wydarzeń z życia Cycerona, po kolejne nieodparte arcydzieło z ostrzeżeniem pochodzącym z historii

– zachwala książę. 

Oprócz tego książę Karol dotychczas polecił również książkę Marthy Gellhorn Podróże z nim i samotnie. Pięć piekieł na ziemi oraz biografię Napoleona autorstwa Adama Zamoyskiego. 

Roylasi wciąż cieszą się popularnością 

Mimo mijających lat wciąż nie słabnie zainteresowanie rodziną królewską. Przypomnijmy, że przed kilkoma tygodniami obecnie panująca królowa Elżbieta II świętowała swoje 95 urodziny. Z kolei w ubiegłym tygodniu obchodzono rocznicę 60 urodzin tragicznie zmarłej księżny Diany – z tej okazji w ogrodach Kensington Palace w ostatni czwartek odsłonięto pomnik księżnej. W skromnej, rodzinnej uroczystości udział wzięli synowie księżnej – książę William oraz książę Harry. 

Czytaj także:  Księżna Meghan napisała książkę!

Początek 2021 roku nie zaczął się dla Windsorów dobrze. Najpierw obszernego wywiadu dla Oprah Winfrey udzielił książę William oraz księżna Meghan. Książęca para opowiedziała o powodach, dla których zrezygnowała z pełnienia oficjalnych obowiązków rodziny królewskiej. To wydarzenie – zdaniem tabloidów – miało poróżnić braci i wprowadzić napięcie w rodzie Windsorów. 

Czytaj także:   Co ukrywa rodzina królewska? Finding Freedom wkrótce w Polsce! 

Na początku kwietnia zmarł z kolei mąż królowej Elżbiety, książę Filip. Książę Filip od dawna chorował i coraz częściej pojawiał się w szpitalach, a w tym roku obchodziłby 100 urodziny. Wraz ze śmiercią księcia w Wielkiej Brytanii wprowadzono żałobę narodową. W pogrzebie uczestniczyli najważniejsi członkowie rodziny królewskiej – w tym książę Karol, księżna Camilla, książę William oraz księżna Kate, a także książę Harry. Na pogrzeb nie przybyła żona księcia Harry’ego, księżna Meghan. 

Czytaj także:  Teatr brytyjskiej monarchii czyli jak funkcjonuje brytyjski dwór?

Losy rodziny Windsorów są niezwykle rozległe i wydaje się – biorąc pod uwagę pojawiające się nieustannie skandale – że wiele wciąż przed nami. Dotychczasową historię rodu świetnie opisał natomiast Adrian Tinniswood w publikacji Brytyjska monarchia od kuchni, która przed laty otrzymała tytuł książki roku w plebiscycie serwisu Granice.pl. 

Książkę kupić można w popularnych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Bitwa o Atlantyk. Jak alianci wygrali II wojnę światową
Jonathan Dimbleby1
Okładka książki - Bitwa o Atlantyk. Jak alianci wygrali II wojnę światową

Najważniejsza kampania morska w dziejach ludzkości, kluczowa bitwa drugiej wojny światowej, opowieść o heroicznej walce na morzu i pytanie o wielki strategiczny...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Opowieść Północna
Szymon Krug
Opowieść Północna
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Pokaż wszystkie recenzje