Napoleon. Człowiek i mit

Napoleon, jakiego nie znacie

Nowatorska biografia bezlitosnego geniusza, cynicznego boga wojny i namiętnego kochanka

Zapewne tylko trzech obcych władców nie trzeba przedstawiać żadnemu Polakowi: Hitlera, Stalina i Napoleona. O dwóch pierwszych napisano w ostatnich latach wszystko, ostatni - mimo że upamiętniony w Mazurku Dąbrowskiego - wciąż pozostaje pociągającą tajemnicą.

Napoleon to najwybitniejsza postać w nowożytnej historii ludzkości: jego imieniem nazwano całą epokę w dziejach świata, hołd oddawały mu pokolenia naszych przodków, od niego strategicznego geniuszu uczyli się najwięksi z polskich dowódców, z Józefem Piłsudskim na czele.

Skomplikowane dzieciństwo, trudny charakter i mocarna osobowość, które zaprowadziły go na szczyty, były jednocześnie przyczyną jego osobistych i przywódczych klęsk.

Adam Zamoyski, znawca epoki napoleońskiej, wychowany we wrogiej Bonapartemu Anglii, ale w polskiej arystokratycznej rodzinie, zrobił to, co nie udało się żadnemu z wcześniejszych biografów cesarza Francji - pokazał go odartego z legend i mitów, pełnego sprzeczności, zasług i grzechów.

To najlepsza współczesna biografia człowieka, który sam o sobie powiedział: Jakąż powieścią było moje życie!

Informacje dodatkowe o Napoleon. Człowiek i mit:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-08-14
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Napoleon: A Life

Tagi: bóg Biografie postaci historycznych polityków i wojskowych

Kup książkę Napoleon. Człowiek i mit

Napoleon. Człowiek i mit - opinie o książce

Warszawa 1920. Nieudany podbój Europy. Klęska Lenina
Adam Zamoyski0
Okładka ksiązki - Warszawa 1920. Nieudany podbój Europy. Klęska Lenina

Wyjątkowa publikacja o bitwie, którą historycy i politolodzy uznali za jedną z najważniejszych w dziejach świata. Zamoyski pisząc o Bitwie Warszawskiej...

Poland Traveller's Gazetteer by Adam Zamoyski
Adam Zamoyski0
Okładka ksiązki - Poland Traveller

This is the first comprehensive English-language guide to the historical sites of Poland. It contains an alphabetical listing of 1,161 towns and villages...