Bitwa

Maj 1809 roku. Wielka Armia Napoleona Bonaparte przygotowuje się do przekroczenia Dunaju przez most pontonowy, zbudowany w ciągu jednej nocy przez francuskie służby inżynieryjne. Na drugim brzegu rzeki Francuzów oczekuje Arcyksiążę Karol z wojskami austriackimi, zdeterminowany, by pomścić poniżającą klęskę poniesioną pod Austerlitz. Bitwa pod Essling to pierwsza hekatomba nowożytnych wojen: trzydzieści godzin walki bez zwycięzcy i zwyciężonego, ponad czterdzieści tysięcy poległych, pozostawionych na polu bitwy. Od saperów po woltyżerów, od huzarów po sztab, od murów Wiednia po brzegi wzbierającej rzeki i płonących wiosek - ,,Bitwa" to znacznie więcej niż powieść czy komiks historyczny. To militarny fresk.

Komiks powstał na podstawie nagrodzonej literacką Nagrodą Goncourtów i Grand Prix Akademii Francuskiej powieści Patricka Rambaud ,,Bitwa". Autorem scenariusza jest znany francuski pisarz, eseista i scenarzysta komiksowy Frédéric Richaud. Ilustracje wykonał Ivan Gil - hiszpański rysownik, wykładowca rysunku i komiksu na Akademii Rysunku Profesjonalnego i Ilustracji ,,Akademia C10" w Madrycie.

W 2014 r. komiks został uhonorowany Prix Historia - nagrodą przyznawaną dziełom popularyzującym historię, takim jak wystawy, filmy czy gry - w kategorii komiksu historycznego.

Album to prawdziwa gratka dla fanów komiksów historycznych, a szczególnie wielbicieli epoki napoleońskiej.

Informacje dodatkowe o Bitwa:

Kup książkę Bitwa

Bitwa - opinie o książce

Dzikie Zwierzęta (#3). Panda t.3
Okładka ksiązki - Dzikie Zwierzęta (#3). Panda t.3

Kolekcja "Dzikie zwierzęta" to wyjątkowa seria skierowana dla młodych miłośników przyrody. Z każdym tomem mnóstwo prezentów: figurka zwierzęcia, naklejki...

Łamigłówki dla bystrzaków. Ćwicz myślenie i rozwiązuj zadania. 6+
Okładka ksiązki - Łamigłówki dla bystrzaków. Ćwicz myślenie i rozwiązuj zadania. 6+

Czas spędzony z tą książką to wyśmienity trening dla młodych umysłów. Dziecko znajdzie w niej ciekawe i dostosowane do swoich możliwości zadania, dzięki...