Błękitna godzina

Tom 2 cyklu Nieśmiertelni

Ever Bloom zdawało się, że po tragicznych przeżyciach i stracie ukochanej rodziny w końcu odnalazła szczęście. Zakochana bez pamięci w Damenie, układa sobie życie na nowo. Zdobywa wiedzę dostępną tylko dla wybranych, a jej moce rosną. Tymczasem coś strasznego zaczyna się dziać z Damenem. Tajemnicza choroba sprawia, że nie tylko słabnie, starzeje się i traci dar nieśmiertelności, ale coś odbiera mu także pamięć, tożsamość, uczucia – życie.

Ever postanawia zrobić, co tylko w jej mocy, by ratować ukochanego. Przenosi się do Summerlandu – krainy, w której poznaje nie tylko sekret przeszłości Damena, ale także starożytne księgi, kryjące tajemnicę podróżowania w czasie. Zbliżająca się „błękitna godzina” to jedyny moment, kiedy można odwrócić bieg historii. Ever musi wybrać – czy cofnąć wskazówki zegara i uratować rodzinę przed wypadkiem, czy zostać w teraźniejszości i walczyć o Damena, który z każdym dniem traci siły

Informacje dodatkowe o Błękitna godzina:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2010-06-30
Tytuł oryginału: Blue Moon
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Dobromiła Jankowska

Kup książkę Błękitna godzina

Błękitna godzina - opinie o książce

Avatar użytkownika - worldbysabina
worldbysabina
Przeczytane:2017-03-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Ever w końcu odnalazła szczęście. Przy Damenie może czuć się sobą i nawet jej "dar" nie doskwiera kiedy jej pokrewna dusza koi swoim dotykiem każdą obcą myśl. Jednak czy sielanka w życiu Ever może trwać wiecznie ? Po skończeniu pierwszej części wydawać by się mogło, że to koniec przygód nieśmiertelnego Damena i Ever Boom. Nic bardziej mylnego. Z ukochanym naszej głównej bohaterki zaczyna dziać się coś złego. Dzień po dniu czuje się coraz gorzej. Słabnie, starzeje się i traci wszystko to co niesie ze sobą nieśmiertelność. Traci pamięć, swoją osobowość i co najważniejsze również jego uczucia do Ever ulegają negatywnej zmianie. Nie tylko zachowanie Damena budzi wątpliwości. Również przyjaciele Ever, a także cała szkoła zmienia się nie do poznania. Wszystkie problemy nadeszły wraz z pojawieniem się nowego ucznia. Tylko co on ma z tym wszystkim wspólnego ? I czy to on stoi za zmianą zachowania Damena ? Ever postanawia uratować ukochanego. Wyrusza do Summerlandu wierząc, że właśnie tam znajdzie odpowiedź na wszystkie nurtujące ją pytania. Tylko czy aby napewno wie czego ma szukać ? Co zrobi gdy stanie przed wyborem - rodzina czy Damen ? Czy można zmienić czyjeś przeznaczenie ? Za mną już druga część cyklu Nieśmiertelni. Bardzo długo zbierałam się za recenzję. Nie mogłam swojej opinii "ubrać" w słowa choć książka bardzo mi się podobała. "Błękitna godzina" tak jak poprzedniczka czyta się bardzo lekko i szybko. Połykamy stronę za stroną i nim jesteśmy w stanie się zorientować to za nami jest już połowa historii. Pani Alyson Noel nie rozwleka przygód naszej głównej bohaterki (książka ma prawie 300str. ) w nieskończoność. Zamiast tego pozwala nam wtopić się w przygody Ever Bloom i zrelaksować. W końcu właśnie taka ta książka ma być. Ma nas zrelaksować, oderwać od rzeczywistości. "Błękitną godzinę" tak jak i "Ever" mogę polecić wszystkim fanom tego gatunku. Nie zawiodłam się i mam nadzieję, że reszta cyklu Nieśmiertelnych będzie na takim samym poziomie.
Avatar użytkownika - EvilAngel16
EvilAngel16
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Tę książkę umieszczam na swojej "czarnej liście". Główna bohaterka działa mi na nerwy swoją naiwnością, głupotą i bezmyślnością. Usilnie próbuje ratować swojego kochasia przed śmiercią mimo, że jest nieśmiertelny. A co to za nieśmiertelność, skoro można umrzeć?! Autorka wyraźnie nie miała pomysłu na fabułę, bo akcji w tej książce po prostu nie ma.
To już druga książka z serii o Ever, którą przeczytałam drugi raz... i naprawdę się nie nudziłam. Nie wiem co w niej takiego jest, ale przyciąga mnie za każdym razem z taką samą siłą. Historia Damena i Ever nadal trwa i wcale nie zamiera. Akcja dalej się toczy. Myśleli, że już po wszystkim, ale się mylili, bo najgorsze dopiero przed nimi. Źródłem ich problemów tym razem, jest tajemniczy Romano, który nieźle namiesza... Styl Alyson Noel jest lekki i swobodny, przez co czyta się to bardzo szybko. Nawet się nie obejrzałam, a już minęłam połowę. Książka naprawdę świetna. Polecam wszystkim :)

Ever za wszelką cene chcę uratować Damiena, jej decyzje są strasznie pochopne. Dlatego muszę przyznać, że jej zachowanie strasznie mnie irytuje. Czasami odkładałam książke by tylko ochłonąć i jedyne co myślałam "Dlaczego ona to zrobiła?". Jedyna wada tej serji jest to, że akcja dzieje się na początku przez pierwsze 10 stron a potem na samym końcu. Czasami ciężko dobrnąć do końca.

Avatar użytkownika - dunia20002
Przeczytane:2013-08-27, Przeczytałam,
W cieniu klątwy
Alyson Noël0
Okładka ksiązki - W cieniu klątwy

Ever i Damen towarzyszyli sobie w poprzednich niezliczonych wcieleniach: wspólnie zwalczyli najpotężniejszych wrogów, by zawsze móc...

W siódmym niebie
Alyson Noel0
Okładka ksiązki - W siódmym niebie

Pełna humoru powieść o miłości, przyjaźni i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie. Hailey Lane jest stewardesą. Kiedy w dniu jej urodzin zostaje odwołany...