Blizny

Tom 4 cyklu Blix i Ramm na tropie zbrodni

Horst i Enger to najlepszy norweski duet kryminalny, a Blizny są tego niezbitym dowodem.

Alexander Blix, skazany za pomszczenie śmierci swojej córki, przebywa w jednym z norweskich więzień o zaostrzonym rygorze. Współwięźniowie wykorzystują każdą okazję, by upokorzyć byłego policjanta. Niektórzy z nich posuwają się naprawdę za daleko...

Tymczasem dawni koledzy Blixa rozpoczynają polowanie na groźnego zabójcę. Walter Kroos uciekł z więzienia w Niemczech i w drodze na północ przekroczył norweską granicę. Jedynym łącznikiem między Kroosem a Norwegią, jaki udało się ustalić policji, jest współosadzony na oddziale więziennym Blixa. Śledczy zwracają się więc do byłego policjanta o pomoc.

Dziennikarka Emma Ramm, jedna z nielicznych osób odwiedzających Blixa, staje się jego bliską współpracownicą. Pomaga mu znaleźć powiązania między przeszłością i teraźniejszością, a także między światem więziennym i tym poza murami więzienia. Ślady prowadzą do Osen, niewielkiej miejscowości położonej prawie 200 kilometrów na północ od Oslo. Okazuje się, że niektórzy mieszkańcy Osen noszą głębokie blizny i ukrywają przerażające tajemnice.

Jorn Lier Horst(ur. 1970) i Thomas Enger(ur. 1973) połączyli swe siły i stworzyli rewelacyjny bestsellerowy cykl thrillerów z Blixem i Ramm w roli głównej. Na co dzień każdy z nich kontynuuje własne popularne serie powieści kryminalnych, których głównymi bohaterami są odpowiednio inspektor William Wisting i dziennikarz Henning Juul.

Informacje dodatkowe o Blizny:

Blizny - opinie o książce

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2023-04-01, Ocena: 6, Przeczytałem,

Cóż to była za wspaniała literacka uczta. Zazwyczaj nie wydaję opinii już w pierwszych zdaniach recenzji lecz tym razem nie potrafię się powstrzymać.

Kilka dni temu przeczytałam wspaniałą książkę.

Jest to kryminał "Blizny" będący częścią serii z policjantem Alexandrem Blixem i dziennikarką śledczą Emmą Ramm.

Książka jest niesamowicie intrygująca od pierwszej strony.

Już w prologu dowiadujemy się, że miało miejsce zabójstwo.

Główny bohater powieści odsiaduje wyrok w jednym z norweskich więzień, jego codzienność jest.. monotonna i przewidywalna- do czasu.

Gdy funkcjonariusze organów ścigania z Oslo otrzymują informację mówiącą o ucieczce z niemieckiego zakładu karnego groźnego mordercy Waltera Kroosa początkowo są sceptyczni.

Trop wiedzie jednak do niewielkiego miasteczka -Osen, zaś ogniwem łączącym teraźniejszość z wydarzeniami z przeszłości jest współwięźnień Alexandra-Jarl Inge Ree.

Z pomocą dziennikarki Emmy Ramm oraz dawnego przełożonego Blix usiłuje rozwiązać zagadkę i doprowadzić do ujęcia przestępcy.

Jakie mroczne tajemnice ujrzą światło dzienne?

Jakie blizny ukrywają mieszkańcy Osen?

Tego musicie dowiedzieć się sami. Nie mogę zdradzić niczego więcej, by nie odbierać nikomu radości płynącej z czytania.

Akcja tej niezwykle intrygującej fabuły toczy się w klimatycznej Norwegii , a lekkie pióro i przyjemny w odbiorze język jakim posługują się autorzy sprawiają ,że ani przez chwilę nie można się nudzić.

Misternie utkana ,przemyślana intryga, mylne tropy i kolejne mnożące się niczym grzyby po deszczu gwarantują naprawdę świetną rozrywkę, a dopełnieniem całości są pełnokrwisci bohaterowie,których naprawdę polubiłam.

Zwieńczeniem tego wszystkiego jest wbijające w fotel zakończenie, które powoduje ,że z niecierpliwością czekam na ciag dalszy.

Gorąco polecam 🩵💙❄️

Avatar użytkownika - SylwiaM456
SylwiaM456
Przeczytane:2023-10-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 2023,
Zasłona dymna
Thomas Enger0
Okładka ksiązki -  Zasłona dymna

Noc sylwestrowa. Alexander Blix patroluje ulice Oslo, gdy na Radhuskaia, w środku tłumu, wybucha bomba. W chaosie, który powstaje, Blix ratuje z...

Seria o komisarzu Williamie Wistingu (Tom 9). Jaskiniowiec
Jorn Lier Horst0
Okładka ksiązki - Seria o komisarzu Williamie Wistingu (Tom 9). Jaskiniowiec

Tym razem śmierć składa wizytę sąsiadowi Wistinga. Zaledwie trzy domy dalej od domu komisarza Williama Wistinga zostają odnalezione zwłoki mężczyzny,...