Blondynka na Hawajach

Ocena: 4 (1 głosów)
Inne wydania:

Marzyłam o tym od czasów szkoły średniej, kiedy po raz pierwszy usłyszałam nazwę Mauna Kea. Te dwa słowa brzmiały dla mnie magicznie. Mauna Kea - Biała Góra, najwyższy szczyt świata o wysokości ponad 10 000 metrów. Tajemniczy wulkan wyrastający z dna oceanu, święty dla rdzennych Hawajczyków.

Wyruszyłam wreszcie w podróż na Hawaje! Przez wulkany, czarne plaże i wodospady Big Island, po słynnej drodze do Hany na wyspie Maui, do magicznego lasu na prawie bezludnej wyspie Molokai i na plażę Waiki w Honolulu na wyspie Oahu. Szlakiem starożytnej wiedzy ho'opono'pono, huny, hawajskich legend i polinezyjskiej przeszłości.

Informacje dodatkowe o Blondynka na Hawajach:

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2020-04-15
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 9788381774437
Liczba stron: 520

Tagi: Literatura podróżnicza

więcej

Kup książkę Blondynka na Hawajach

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Blondynka na Hawajach - opinie o książce

Okładka tej książki jest twarda oraz niezwykle kolorowa. Mamy tutaj misz masz, na samym środku samą autorkę książki. Widzimy piękne kwiaty, które chyba każdemu kojarzą się z Hawajami. U góry mamy obrazy, magnesy na lodówkę, które można zakupić w tamtym miejscu. Czcionka jest duża, dzięki czemu czyta się bardzo szybko. Odstępy między wersami zostały zachowane, tak jak i marginesy. Stronice są kremowe, a zdjęcia czarno białe. Są dwie wstawki w lekturze z kolorowymi zdjęciami, są one wybiórczo wybrane i podpisane (tak, to te czarno białe). Bardzo podoba mi się to wydanie, jestem pod wielkim wrażeniem i jestem pewna, że jak jeszcze będę miała okazję przygarnąć książkę tego typu to jak najbardziej wystawię po nią swe rączki. :D 


Jest to moje drugie spotkanie z autorką, jednakże tamta lektura była swego rodzaju poradnikiem, więc nieco inny typ. Tutaj mamy strikte książkę przyrodniczą. Poznajemy cuda na Hawajach, roślinność, kulturę, widoki... Wszystko jest przystępnie przekazane, nie ma natłoku informacji, których nie moglibyśmy spamiętać. W humorystycznym stylu przedstawione są sytuacje z życia-przygody Beaty Pawlikowskiej. Czytało mi się ją bardzo szybko i z uśmiechem na ustach. Z ogromną ciekawością poznawałam zakamarki miejsc, które odwiedziła autorka. 


Co ważne, mamy tutaj kody QR, które poprzez aplikację, wczytane pozwalają nam przenieść się do miejsc, w których była sama pisarka! Wiecie, dla kogoś, kto jeszcze nie latał samolotem, (tak, to ja) mogłam podziwiać to, co jest na samym dole, na ziemi, z chmur! To było takie ekscytujące i ogólnie miałam na ustach tylko jedno słowo. WOW. 
Za chwilę przeniosłam się do niezwykłego lasu na Kamakou na wyspie Molokai. Poczułam się tak, jakbym to ja sama była w tamtym miejscu i to wszystko przeżywała... Cudowne uczucie i sam zabieg skanowanych kodów i nagranych filmów przez panią Beatę jest dla mnie strzałem w dziesiątkę. 


Garść cytatów: 
"Siła bierze się przecież z tego, co jasne, czyste, dobre i piękne."


"Ale ty przecież nie jesteś "większością". Jesteś wyjątkowym sobą. Tak samo jak ja. Możesz więc rozmawiać z kim chcesz i w taki sposób, który nie wymaga formułowania wielu słów."  


Reasumując, ja zbyt często nie sięgam po tego typu książki, dlatego jestem bardzo zadowolona. Jest to świetny przerywnik, tym bardziej teraz, w czasach koronawirusa, kiedy nie wolno nam nigdzie podróżować. Nie wiem, czy jest to typowa literatura podróżnicza, podejrzewam, że fanatycy mogą mieć jakieś "ale". Ja jednak uważam, że jest to super książka, zawierająca wiele anegdot, informacji, których na pewno sama z siebie bym nie poznała i nie znalazła w sieci. Oddałam się przygodzie pisarki i miło ją będę wspominać. 

Link do opinii
Inne książki autora
Blondynka na Wyspie Zakochanych
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Blondynka na Wyspie Zakochanych

Ona wyruszyła na swoją kolejną samotną wyprawę do Ameryki Środkowej. Samodzielna, odważna, myślała, że nie potrzebuje nikogo do szczęścia. W tym samym...

Stres. 102 sprawdzone sposoby na stres
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Stres. 102 sprawdzone sposoby na stres

Stres jest stanem nadzwyczajnej gotowości do poradzenia sobie z wyjątkowo dużym zagrożeniem. Tak dużym, że organizm w swoim normalnym zrównoważonym...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy