Blondynka w Kambodży

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2011-07-27
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 9788375961270
Liczba stron: 160

Ocena: 4.44 (9 głosów)

"Seria książek przygodowych znanej podróżniczki i pisarki, Beaty Pawlikowskiej. Najbardziej niezwykłe zakątki świata, zaskakujące obserwacje, zabawne rysunki i kolorowe fotografie.

Na Wyspie Wielkanocnej polinezyjski mistrz zrobił mi nowy tatuaż. Na Zanzibarze odkryłam tajemnicę szczęścia. W Himalajach spotkało mnie przeznaczenie, a w Tybecie zrozumiałam sens życia po życiu. W Peru piłam herbatę z koki, w Brazylii ścigałam pająki, a na Sri Lance buddyjski mnich odprawił nade mną rytuał z wachlarzem. W Tanzanii leciałam spadającym balonem, a w Indiach spotkałam białego szczura. W Kambodży dowiedziałam się, że mam na imię Mały Wiatr, w Meksyku jadłam pieczone świerszcze, a w Amazonii tropiłam jaguara…

BLONDYNKA W KAMBODŻY – krokodyle, węże i ryż, świątynia Angkor Wat i miasto w dżungli, Bolesław Chrobry, Harry Potter, okrutny świat Czerwonych Khmerów i Tonle Sap, czyli wioska na jeziorze."

Kup książkę Blondynka w Kambodży

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Blondynka w Kambodży

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-02-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Tym razem podróżniczka Beata Pawlikowska zabiera czytelnika do Kambodży, która w latach 1976–1989 zwała się Kampucza. Jest to państwo w południowo-wschodniej Azji, na Półwyspie Indochińskim, nad Zatoką Tajlandzką. Graniczy od zachodu i północy z Tajlandią , od północy z Laosem, a od wschodu z Wietnamem. "Blondynka w Kambodży" to kolejne sprawozdanie z podróży autorki. Jak zawsze możemy oczekiwać ciekawostek i dziwnych , mistycznych w odczuciu wrażeń. Na pierwszy rzut idzie dziwne zjawisko, jakim jest pełzanie węża ruchem wstecznym, gdyż wiadomo, że gady tej umiejętności nie posiadają.

Beata Pawlikowska w tej pozycji, w głównej mierze skupiła się na człowieku. Na smutnym i trudnym życiu obywateli Kambodży. Opisuję pracujące dzieci, które błagalnie wołają do obcokrajowców o datek w postaci jednego dolara.  Piszę o rybołówstwie- głównym źródle pożywienia. Wzruszyłam się jak czytałam o dziewczynce, która z beczki zrobiła sobie łódkę, by złowić rybę.

 „Nie różnimy się tak bardzo od siebie. Jedyna różnica jest taka, że ja przyszłam na świat w Polsce, a ona w Kambodży. Nie było to kwestią wyboru żadnej z nas. Nie miałyśmy na to wpływu”.

Zatrważające krew w żyłach są opowieści bohaterów tej lektury. Szczególnie kobiety, która przeżyła przewrót polityczny dokonany przez tzw. Czerwonych Khmerów. Czerwoni Khmerowie władali Kambodżą w latach 1975-1979 roku. Przez te cztery lada umarło około 5 milionów obywateli, czy to z głodu, czy zostali zamordowani (inteligencję się nagminnie mordowano), czy z wycieńczenia podczas ciężkiej pracy w obozach pracy.  Do dziś sądzi się tych Khmerów, którzy przyczynili się do zgonów swych pobratymców.

Czytelnik wraz z podróżniczką odwiedzi wioski, które zostały zbudowane bezpośrednio na wodzie, obejrzy zdjęcia dzieci, które z wężami żyją na codzień, jak ze zwierzęciem hodowlanym,odwiedzi Angkor Wat – czyli o największą i najważniejszą świątynie w kompleksie Angkor w Kambodży oraz dowie się skąd się wziął ryż na świecie i czemu kiedyś był wielka bryłą, a dziś występuje w postaci maleńkich łusek.

Dziennik z podróży byłby niepełny, gdy nie jedna spójna i łącząca cały cykl tych książek rzecz, otóż piękne fotografie i odręczne rysuneczki i objaśnienia najciekawszych ciekawostek z danej podróży.

Jeśli wam mało, to sami przeczytajcie o kraju, który dużo przetrwał , ale jest piękny i zadziwiająco silny.
Link do opinii
Avatar użytkownika - iwlin666
iwlin666
Przeczytane:2016-04-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2016,
Moja pierwsza książka podróżnicza. Bardzo lekko się czyta, przeczytałam ją w ciągu jednego dnia. Beata Pawlikowska opowiada o Kambodży: pływających wioskach, jednym z cudów świata - Angkor Wat, o morderstwach popełnionych przez Czerwonych Khmerów. Wszystko okraszone pięknymi zdjęciami. Poszerza wiedzę i kusi do odbycia podobnej podróży.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Daisy
Daisy
Przeczytane:2015-11-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 ksiazek, Mam,
Mam wszystkie Blondynki w....w domu,każda jest inna bo inny kraj,ale wszystkie są super ciekawe .
Link do opinii
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2011-08-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki na długi wieczór,
Beta Pawlikowska znowu przybliża to co odległe, nieznane, czasem niezrozuniałe. Trafne spostrzeżenia, ciekawostki, ale też czasem przerażające fakty.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Kamulka84
Kamulka84
Przeczytane:2015-05-02, Ocena: 3, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - akarasek
akarasek
Przeczytane:2014-10-10, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - ot
ot
Przeczytane:2014-09-24, Ocena: 4, Przeczytałam, Domowa biblioteczka,
Avatar użytkownika - amelka3101
amelka3101
Przeczytane:2013-02-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - koral
koral
Przeczytane:2012-02-15, Ocena: 3, Przeczytałam,
Inne książki autora
Blondynka na Tasmanii
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Blondynka na Tasmanii

BLONDYNKA NA TASMANII - Boże Narodzenie w Hobart, dziobaki, kolczatki i misie koala, kangury i wombaty, tygrys tasmański i tasmański diabeł, paprociowy...

Myśl pozytywnie. Moc dobrych myśli
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Myśl pozytywnie. Moc dobrych myśli

Moc pozytywnego myślenia. Świat jest dobry kiedy patrzysz na niego dobrymi oczami. Bo to, co się w nim dzieje, jest odbierane przez ciebie przez pryzmat...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy