Bóg kocha najbardziej. Przygotowanie do I Komunii świętej w rodzinie

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2019-03-19
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 9788381441063
Liczba stron: 180

Ocena: 6 (1 głosów)

Ta książka pomaga przygotować się do Pierwszej Komunii Świętej, z tym że nie dzieciom, a ich… rodzicom. Już to czyni tę publikację absolutnie wyjątkową i cenną. Napisały ją dwie wspaniałe osoby, znany i lubiany duszpasterz i doktor psychologii, ks. Marek Dziewiecki, oraz Agnieszka Porzezińska, dziennikarka i scenarzystka, prywatnie mama trzech córek.

W 8 rozdziałach zebrali oni materiał, który w prostych, trafiających do umysłu i serca słowach chce podpowiedzieć rodzicom, w jaki sposób mogą towarzyszyć swoim dzieciom w przygotowaniu do Pierwszej Komunii Świętej, jak mogą dopomóc im nie tyle w zrozumieniu, co w doświadczeniu miłości Pana Boga, który kocha nas przecież najbardziej!

Dzięki tej książce rodzice dowiedzą się, jak towarzyszyć dzieciom w modlitwie, jak pomóc im przygotować się do sakramentu pokuty i pojednania, wreszcie, jak zakochać się w Jezusie tak naprawdę – na śmierć i życie! Autorzy nie zapomnieli również o aspekcie organizacyjnym tej ważnej dla dzieci uroczystości: o przyjęciu, strojach, gościach i prezentach, o tym wszystkim, co stanowi oprawę dnia pierwszokomunijnego, i co nierzadko jest dla rodziców nie lada wyzwaniem!

Ważne sprawy dotyczące Boga, wiary i sakramentów omówione językiem zwyczajnego człowieka. Odważne odpowiedzi na trudne pytania. Klimatyczne, budujące nastrój ilustracje. Doświadczony, bliski ludziom duszpasterz i supermama zaprawiona w rodzicielskich bojach… Tak można w skrócie opisać tę książkę, którą oddajemy do rąk wszystkich katolickich rodziców, życząc im wszystkiego co najlepsze. 

Tagi: dla dzieci duchowość

Kup książkę Bóg kocha najbardziej. Przygotowanie do I Komunii świętej w rodzinie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Powszechnie wiadomo, że bez miłości życie ludzkie byłoby pozbawione sensu. Ten, kto kocha, znajduje w sobie ogromne pokłady sił i możliwości do wykonywania codziennych obowiązków, wyciągania do innych pomocnej dłoni oraz wzbudzania nadziei na przyszłość. Kochać i być kochanym to największa tęsknota człowieka wszystkich czasów i narodów. Ponieważ nikt nie potrafi sam z siebie miłości zaprojektować, zmuszeni jesteśmy do jej przyjmowania i dawania. Źródłem jej jest Bóg, który na krzyżu oddał życie za każdego. Nakładem Wydawnictwa Jedność ukazała się książka Bóg kocha najbardziej, skierowana przede wszystkim do rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Agnieszka Porzezińska oraz ksiądz Marek Dziewiecki przychodzą z pomocą teologiczną i psychologiczną, doskonale bowiem wiedzą, że pełne uczestnictwo we Mszy Świętej to nie tylko efekt wieloletniej pracy katechetycznej, ale również wysiłek, jaki muszą włożyć rodzice w chrześcijańskie wychowanie swoich dzieci. Autorzy w prosty i interesujący sposób przekonują, jak wspaniałą inwestycją jest umiejętność odróżniania dobra od zła, podejmowania mądrych decyzji oraz dokonywania dobrych wyborów. Inwestycją na przyszłość jest zaszczepiona w dziecku głęboka wiara, mocna nadzieja i gorąca miłość. By jednak tak mogło się stać, rodzice (najlepiej przy współpracy z katechetami) winni towarzyszyć ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Bóg kocha najbardziej. Przygotowanie do I Komunii świętej w rodzinie

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2019-04-11, Ocena: 6, Chcę przeczytać, 26 książek 2019,

 Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie w życia każdego chrześcijanina. Ważna dla dzieci, przygotowujących się do  tego pięknego dnia, ale także i dla ich rodziców, którym to towarzyszy często większa trema, aniżeli ich pociechom. I tu z pomocą przychodzi raz jeszcze nieodzowna literatura, oferując sobą lekturę wspaniałej książki pt. "Bóg kocha najbardziej. Przygotowanie do I Komunii świętej w rodzinie", która to ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Jedność!


 Popularny duszpasterz - ks. Marek Dziewiecki oraz ceniona dziennikarka i scenarzystka - Agnieszka Porzezińska, czyli autorzy tej pięknej książki, zaoferowali nam tutaj wspaniałą rozmowę o I Komunii Świętej. Rozmowę, którą odbywają z nami - czytelnikami tej pozycji, poruszając w niej wszelkie zagadnienia związane z tym niezwykłym wydarzeniem. Rozmowę o istocie tego sakramentu, przygotowaniu dziecka do tego wyjątkowego dnia, naukach i modlitwie mogącej uczynić tę chwilę pełniejszą i szczęśliwszą. Znajdziemy tu cenne wskazówki i porady, które pomogą zrozumieć dziecku ideą oraz wagę Pierwszej Komunii Świętej, sakramentu spowiedzi i pokuty, czy też chociażby podpowiedzą mu, jak odnaleźć drogę do pokochania Jezusa Chrystusa... A poza tym..., a poza tym lektura ta pomoże zorganizować ten wielki dzień w taki sposób, by przy tym nie zwariować - to uwaga do rodziców:)


 Całość książki została podzielona tu na osiem głównych części, z których to każda odnosi się do innego aspektu przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej.


I tak oto lekturę rozpoczynamy od rozdziału "Najlepsza inwestycja długoterminowa",  który zwraca naszą uwagę na fakt, iż sakrament ten stanie się początkiem niezwykłej, wspaniałej i wypełnionej boską miłością drogi naszych dzieci na ich całe życie...


Drugi rozdział - "Największa miłość", skupia naszą uwagę na postrzeganiu wielkości Boga i chrześcijaństwa w życiu każdego człowieka, a zwłaszcza rodziców, którzy są odpowiedzialni za wychowanie i duchowe życie swoich dzieci...


Z kolei trzecia część tej narracji nosi tytuł "Bóg, który kocha", zawiera ważne katechezy i nauki Kościoła, które są skierowane właśnie do rodziców i dzieci przygotowujących się do tego wspaniałego dnia.


Czwarty rozdział - "Modlitwa jest błogosławieństwem", odkrywa przed nami znaczenie modlitwy i prawd wiary, czyniąc to w bardzo przystępny, prosty i w pełni zrozumiały sposób.


Z kolei następny rozdział - "Boję się spowiedzi..., ale chcę być jeszcze lepszy", podejmuje niełatwą kwestię obaw i lęku przed pierwszą spowiedzią świętą, zamieniając ów strach, w ekscytację...


Rozdział pt. "Jak przygotować wszystko, wszystkich i... nie oszaleć", odnosi się już bezpośrednio do samych rodziców, pomagając uniknąć im przed komunijnej gorączki, jak i też pozwala skupić na tym, co jest naprawdę w tym dniu najważniejsze...


I wreszcie dwie ostatnie części książki - "Porady praktyczne" oraz "I Komunia Święta - ważne pytania i poważne wątpliwości", skupiają się już na praktyce, cennych wskazówkach odnośnie tego świątecznego wydarzenia oraz odpowiedziach na wszelakie nurtujące nas pytania i wątpliwości...


 Jak widać z powyższej charakterystyki tej pozycji, podejmuje ona sobą temat Pierwszej Komunii Świętej w niezwykle szerokim ujęciu, kierując w stronę czytelnika narrację o przygotowaniach, przeżywaniu, ale także i zrozumieniu tej ważnej chwili. To przystępny, bardzo ciepły, a nierzadko także i wypełniony humorem język, który dotrze zarówno do rodziców, jak i dziecięcego czytelnika. I to wydaje się tutaj najważniejsze, tj. niesienie pomocy, wsparcia, ale również i porcji zdrowego rozsądku w ten czas, który tak bardzo uległ dziś skomercjalizowaniu, a przez to zapomnieniu o tym, co jest w nim najpiękniejszego i najważniejszego...


 Mówiąc o pięknie, nie można nie wspomnieć o wspaniałym i efektownym wydaniu książki. Mam tu na myśli twardą okładkę, doskonałej jakości papier, przejrzysty układ treści, jak i przede wszystkim cudowne ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło. Autorka ta zaoferowała nam tutaj bardzo bajkowe, niezwykle malownicze, wypełnione barwnymi kolorami i przypominające swoim stylem dziecięce malowidła rysunki, które nie tylko idealnie dopełniają treści tej książki, ale również i w znacznej mierze tworzą jej ciepły, rodzinny i niepowtarzalny klimat. To właśnie dzięki nim książka ta staje się nam bliższą oraz przyjmuje charakter intrygującego spotkania, aniżeli szkolnego wykładu.


 "Bóg kocha najbardziej. Przygotowanie do I Komunii świętej w rodzinie", to książka, po którą powinna sięgnąć każda polska rodzina, przygotowująca się do tego wyjątkowego dnia w życiu swojego dziecka. Jej lektura pozwoli przeżyć im ten czas mądrzej, pełniej, a w dużej mierze także i bezpieczniej, co dotyczy zwłaszcza zdenerwowanych i zaganianych rodziców:) Myślę, że dzięki spotkaniu z tym literackim dziełem, Pierwsza Komunia Święta ich ukochanego dziecka będzie dokładnie taką, jaką być powinna i o jakiej marzą. Polecam - to naprawdę ważna i świetnie napisana pozycja!

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Nasz azyl
Marta Józefczyk
Nasz azyl
Pokaż wszystkie recenzje