Bóg w moim domu

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2021-06-01
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788327718884
Liczba stron: 208
Język oryginału: polski

Ocena: 6 (1 głosów)

Pozwól nadziei rozkwitnąć na nowo

Kanapa, stół, okno z widokiem na niebo - to od jakiegoś czasu cały nasz świat. Wśród czterech ścian zatęskniliśmy za zwykłą codziennością i wypiciem kawy z dawno niewidzianym bliskim. Wielu z nas zaczęło zadawać sobie pytania: jaki jest mój dom? Na jakich fundamentach został zbudowany? Czy przetrzyma tę burzę?

Katarzyna Olubińska zamienia tym razem wielkie miasto na rodzinną miejscowość. Wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło, i bardzo czule opowiada o bliskości, rodzinie, miłości, wierze, marzeniach i tęsknocie. W intymnych zapiskach dzieli się też tym, jak ważne jest bycie tu i teraz oraz zaufanie Bogu w każdym momencie bez względu na to, co nam się przydarza.

Ta książka zrodziła się z potrzeby serca, z tęsknoty za bliskością, za radością poranka, ale też z wdzięczności za to, ile dostałam od mojej mamy, za dar jej obecności, za jej miłość do nas, za mój rodzinny dom. Jeśli jesteś w takim momencie swojego życia, że też potrzebujesz odnaleźć nadzieję, wiarę i sens, to zapraszam na wspólne poszukiwania do mojego domu. Otwieram przed tobą swoje drzwi.

To niezwykła opowieść o domu, świadectwo wiary i pożegnanie z ukochaną Mamą.

***

Katarzyna Olubińska - dziennikarka porannego programu w Dzień Dobry TVN. Autorka popularnego bloga Bóg w wielkim mieścieoraz bestsellerowych książek Bóg w wielkim mieście(2017) i Kobieta w wielkim mieście(2020). Prywatnie - szczęśliwa żona Jacka i miłośniczka psów (ma psa Flip-Flopa). Fanka żeglarstwa i podróży do świętych miejsc.

Tagi: Religie i wierzenia

Kup książkę Bóg w moim domu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Bóg w moim domu

Miałam do niej tylko zajrzeć przy śniadaniu... Sama nie wiem kiedy, ale przeczytałam ją całą.


To opowieść pani Kasi o jej trzech domach: po pierwsze rodzinnym, pełnym ciepła i miłości, drugim wymarzonym i wytęsknionym, który stworzyła z ukochanym mężem i wreszcie tym, gdzie " ma duchową rodzinę", czyli kościołem Ojców Dominikanów na warszawskim Służewie.


To książka, która powstała w bardzo trudnym dla pani Kasi momencie, po nagłej śmierci Ukochanej Mamy. Jednak mimo to pisana była z myślą, by niosła nadzieję, jej Autorce i wszystkim, tym, którzy ją przeczytają.


Znajdziemy tu wspomnienia z rodzinnego domu, przywoływanie wspólnie spędzonych chwil, łyk kawy, zapach drożdżówki, uśmiech, spojrzenie pełne miłości i słowa " I żeby się tobie poukładało".


Pani Kasia tak pięknie pisze o swojej Mamie, z tęsknotą, czasem nie dowierzając, że jest już po tej drugiej stronie, ale też z ogromną wdzięcznością za dar Jej życia, za miłość, poświęcenie, za to, że zawsze była obok.
W tym wszystkim czuć też głęboką wiarę pani Kasi oraz taką siłę, która płynie z osobistej, żarliwej modlitwy.


Z tej książki tchnie takim spokojem. Przyznam też, że czytając ją uroniłam niejedną łzę. To wszystko z ogromnego wzruszenia, gdyż przytoczone są tak poruszające serce historie, że nie da się przejść obok nich obojętnie.


Znalazłam tu też fragmenty z Biblii, teksty wierszy piosenek i te znalezione gdzieś w Internecie słowa, które znałam już wcześniej, ale teraz odkryłam je na nowo.


Nie potrafię opisać tych wszystkich emocji, które towarzyszyły mi podczas tej lektury. Napiszę tylko, że słowa pani Kasi są jak kojący balsam, mają ogromną moc, dodają otuchy. Dziękuję za te łzy wzruszenia, za podzielenie się wspomnieniami, za świadectwo wiary. To wszystko napełnią nadzieją i pozwala uwierzyć w to, że w końcu, każdy może ujrzeć te wyczekiwane promienie słońca, zapowiedź lepszych dni.

Myślę, że każdy kto czuje, że jest na jakimś życiowym zakręcie, błądzi w poszukiwaniu światła, pragnie ukojenia, powinien sięgnąć po książkę pani Kasi. Polecam z całego serca!

Link do opinii
Inne książki autora
Kobieta w wielkim mieście
Katarzyna Olubińska0
Okładka ksiązki - Kobieta w wielkim mieście

Kobiecość - siła, która zmienia świat Kobieta w wielkim mieście to cykl bardzo osobistych i wzruszających wywiadów z kobietami, które miały odwagę zawalczyć...

Puste miejsca
Katarzyna Olubińska0
Okładka ksiązki - Puste miejsca

W pierwszej części tej nietypowej książki odnajdziesz słowa Kasi. Druga część czeka na wypełnienie twoimi słowami. Niech ta pusta przestrzeń stanie się...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy