Bohater niedoskonały

W Seattle nic jej już nie trzymało. Straciła narzeczonego, najlepszą przyjaciółkę, pracę i dodatkowe zajęcie, które było jej pasją. Pewnego dnia Haley West wsiadła do mustanga ze swoją siostrzenicą i najzwyczajniej w świecie ruszyła do Chicago. W trakcie podróży samochód odmówił posłuszeństwa. Na szczęście nie stanął w szczerym polu, a w miasteczku Heart’s Edge. Kiedy Haley czekała na naprawę auta, los zetknął ją z okropnym mężczyzną, i to w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach.

Warren Ford nie znalazł się w Heart’s Edge przez przypadek. Przybył rozwikłać paskudną historię zaginięcia swojej siostry. Przysiągł sobie, że odkryje tę tajemnicę i wymierzy sprawiedliwość tym, którzy skrzywdzili Jennę. Właśnie wtedy los zetknął go ze śliczną, bezczelną Haley. Zrobiła na nim duże wrażenie! Warren wiedział jednak, że musi ją skłonić, by jak najszybciej opuściła Heart’s Edge. Jeśli jakimś trafem zostałaby wplątana w jego krucjatę, mogłoby się to bardzo źle skończyć i dla niej, i dla jej siostrzenicy.

Był tylko jeden problem. Haley postanowiła zostać w Heart’s Edge na dłużej…

Małe miasteczko. Gorące serca. Mroczne sekrety…

Informacje dodatkowe o Bohater niedoskonały :

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2023-12-13
Tytuł oryginału: No Perfect Hero
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Marta Czub

Kup książkę Bohater niedoskonały

Bohater niedoskonały - opinie o książce

Avatar użytkownika - AlexaLuxwell
AlexaLuxwell
Przeczytane:2024-01-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Czy często zdarza Wam się czytać książki, o których nie wiecie co myśleć? Jaką wystawić opinie? Ile gwiazdek?

Mi niezwykle rzadko, a gdy już tak się zdarzy jestem całkowicie zmieszana.

Z jednej strony coś sprawiło, że w pewnym momencie nie mogłam się oderwać, a z drugiej, że czasami ciężko mi się czytało.

I tak miałam z "Bohater niedoskonały" Nicole Snow.

Ta pozycja opowiada historię Nicole, którą zdrada narzeczonego i najlepszej przyjaciółki sprawia, iż rzuca swoje dotychczasowe życie i wraz z siostrzenicą udaje się w podróż. Niestety w trakcie drogi psuje jej się samochód co będzie punktem zapalnym kolejnych wydarzeń. Przede wszystkim przez to napotyka na swojej drodze niesamowitego gbura Warrena, który wręcz budzi u niej strach.

Największym plusem tej pozycji jest świetnie zachowany klimat małomiasteczkowy, gdzie każdy każdego zna! Wydaje się, że nie ma tu miejsca na tajemnice, a jednak!

Książka jest napisana niezwykle lekkim piórem dzięki czemu szybko powinno się ją czytać. Ale niestety tylko powinno. Niestety sam początek tego tytułu jest wręcz naszpikowany wulgaryzmami przez co bardzo opornie szło mi czytanie. Ileż to razy można przeczytać "k*t&s"... Aż się odechciewa... No ale nie byłabym sobą gdybym za wszelką cenę nie chciała dokończyć tej pozycji. I o dziwo z zaskoczeniem odkryłam, że się wyciągnęłam! Im dalej tym przede wszystkim mniej wulgaryzmów. Historia zrobiła się naprawdę wciągająca, sekrety zaczęły wychodzić na jaw jak i uczucie między naszymi bahoaterami zaczęło kwitnąć.

Postacie Hay i Warrena naprawdę były dobrze dopracowane. Mocny charakter, demony przeszłości czy cele do zrealizowania ratowały tą książkę

Mamy tutaj również dominujący motyw hate-love, który również jest bardzo fajnie dopracowany!

"Bohater niedoskonały" to romans z wątkiem kryminalno-sensacyjnym, który mogę polecić osobą lubiącym ten rodzaj literatury. Natomiast jeśli czytuję się sporadycznie tego typu książki to niestety możecie się poprostu przy niej męczyć.

,,Dostrzegaj jasną stronę życia, doceniaj to, co nowe, i po prostu żyj dalej."

Czasami nie wiadomo, gdzie rzuci nas los i z czym przyjdzie się nam zmierzyć. Robimy plany, zastanawiamy się nad kolejnymi krokami, ale bywa tak, jak u bohaterki książki ,,Bohater niedoskonały", że zostajemy postawieni przed wyzwaniami, których nie braliśmy pod uwagę, a to one okazują się decydujące, co do naszego dalszego życia.

Moją uwagę przyciągnęła kolorowa, graficzna okładka oraz opis znajdujący się na jej tylnej części. Czułam, że będzie to historia, którą polubię, tym bardziej, że to dopiero pierwsza część serii ,,Tajemnice Heart's Edge". Do tej niewielkiej miejscowości przyjeżdża Haley West, którą życie zmusiło do opuszczenia rodzinnego Seatle. W podróż wyruszyła wraz z siostrzenicą, dziesięcioletnią Tarą, gdyż jej rodzice właśnie chcą spróbować naprawić związek, więc zrobili sobie romantyczny wyjazd. a przypadek sprawił, że jej podróż skończyła się w połowie drogi do Chicago, gdzie zamierzała ułożyć sobie życie na nowo. Niestety, ale dalsza jazda okazuje się niemożliwa, gdyż wysłużony samochód odmawia posłuszeństwa i wymaga naprawy.

Na szczęście w tym niewielkim miasteczku niedaleko znajduje się warsztat samochodowy, więc Haley zostaje postawiona przed sytuacją, z której nie ma innego wyjścia, jak pozostać na ten czas w małym miasteczku. Wynajmuje jedyny wolny domek w ośrodku ,,Zajazd Uroczysko",a właściwie połowę bliźniaka. Niestety, okazuje się, że sąsiadem przez ścianę jest gburliwy i najbardziej irytujący facet, jakiego do tej pory spotkała, a jest nim Warren Ford, który zawodowo zajmuje się tropieniem niebezpiecznych ludzi. Ich pierwsze spotkanie nie należy do przyjemnych i o mało nie skończyłoby się tragicznie. Warren od razu sugeruje, by Haley i Tara opuściła jak najszybciej to miejsce. Jednak kobieta postanawia zostać, wbrew ostrzeżeniom.

To była bardzo wciągająca, pełna niespodziewanych wydarzeń, napięcia, niepewności, ale też żaru opowieść, którą przeczytałam bardzo szybko. Nie jest to romans jakich wiele, chociaż można dostrzec znane schematy, ale ważne jest to, co zostało na ich podstawie stworzone. Pani Nicole Snow ma styl pisania, który lubię, czyli bez zbędnych analiz, przemyśleń i opisów. Potrafi sugestywnie oddać emocje i stworzyć odpowiedni nastrój, co sprawia wrażenie autentyczności. Nie brakuje też mocniejszych słów, ale są one niezbędne, gdyż bez nich całość byłaby zbyt płaska i mało charakterystyczna.

Od początku relacja między głównymi bohaterami jest gwałtowna, agresywna, a z czasem staje się coraz bardziej gorąca, ale wbrew pozorom, nie ma w tej powieści zbyt dużo scen erotycznych. Natomiast autorka doskonale przedstawiła proces przemiany, jak zachodzi zarówno w nich samych, jak i w ich znajomości. Przebieg znajomości Warrena i Haley był jedynym elementem, który można było przewidzieć, jeśli chodzi o finał, nie mniej został przedstawiony w sposób dynamiczny, ekscytujący i emocjonalny. O ile można było spodziewać się takiego a nie innego końca ich wzajemnej fascynacji, to inne wątki całkowicie mnie zaskoczyły, zwłaszcza wyjaśnienie kryminalnej zagadki z przeszłości Warrena. Jest to zatem romans z sensacyjnym tłem, wieloma splotami niebezpiecznych epizodów, dzięki czemu 360 stron przemknęło mi w błyskawicznym tempie. Mam nadzieję, że kolejne tomy tej serii ukażą się szybko i ponownie spotkam się ze wspaniałymi, charakterystycznymi i wyrazistymi mieszkańcami Heart's Edge.

Książkę przeczytałam, dzięki współpracy z księgarnią Bonito i serwisem DOBRE CHWILE

Dłuższa recenzja: https://dobre-chwile.pl/bohater-niedoskonaly-nicole-snow/

Haley porzuciła dawne życie i uciekła z Seattle. Wsiadła do mustanga siostry i nie chciała się oglądać za siebie. Pech chciał, że w maleńkim mieście Heart's Edge auto odmówiło posłuszeństwa. Czekając na naprawę, poznała Warrena. Ich pierwsze spotkanie nie należało do przyjemnych. Mężczyzna chciał zamknąć pewien rozdział ze swojej przeszłości. Drogi Haley i Warrena nie powinny się łączyć, jednak wszystko wskazuje na to, że tak będzie.

Dziś będzie krótko. "Bohater niedoskonały" to książka, która według mnie była dokładnie taka jak jej tytuł -- niedoskonała. Mało mi brakowało do zrobienia pierwszego w tym roku #DNF. Jednak wytrwałam do końca?

Myślę, że największy problem miałam ze stylem autorki. Chociaż nie czytałam książki w oryginale, więc to może być również kwestia tłumaczenia. Niektóre zwroty uważam za dziecinne, a wypowiedzi za infantylne. Wiele razy męczyłam się w czasie czytania.

Z głównymi bohaterami również nie było mi po drodze. Odniosłam wrażenie jakbym nie do końca ich poznała.

Warren nie wydawał mi się gburowatym mężczyzna. Haley była pogodna, trochę wredna, ale to akurat fajnie.

Możliwe, że ostatnio naczytałam się dużo książek #slowburn ale akcja tej książki była dla mnie za szybka, może nawet trochę chaotyczna. Nie poczułam wielu wątków. Wiele rzeczy według mnie mogło być lepiej pociągniętych. Na przykład to jak Warren radził sobie ze stratą Jenny czy to jak Haley przechodził rozstanie z narzeczonym. Zabrakło mi tutaj emocji. Dodatkowo rozwinęłam bym bardziej wątek poświęcony Jenny i jego zamknięcie. Moim zdaniem został za szybko zakończony.

Do tego nie poczułam też małomiasteczkowego klimatu książki. Brakowało mi tej zażyłości między mieszkańcami. Owszem pojawili się inni bohaterowie, przyjaciele Warrena czy jego babcia, ale to dla mnie za mało by mówić o całym miasteczku.

W tej książce wiele rzeczy poszło nie tak. To, co bardzo mi się podobało, to siostrzenica bohaterki. Była pogodna dziewczynka i tu faktycznie dało się czuć więź między Haley i jej siostrzenicą. Niestety nie mogę z czystym sumieniem polecić Wam tej książki???

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka