Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa. Bajka o kreatywności

Fiu, fiu - odjazd! Bolek, Lolek i Tosia wskoczyli do zaczarowanego pociągu. Tylko że lokomotywa ani drgnie. Zabrakło prądu! Dzieci muszą coś wymyślić, inaczej nici z przygody...

Czasami kreatywność polega na znalezieniu rozwiązania trudnego problemu, a częściej na zrobieniu laurki dla babci. Bolek i Lolek pokażą twojemu dziecku, że wyobraźnia otwiera na prawdziwą przygodę.

W serii ,,Rosnę z Bolkiem i Lolkiem" ukazały się jeszcze:

,,Bolek i Lolek szukają skarbu. Bajka o wychodzeniu z tarapatów"

,,Bolek i Lolek i piracka przygoda. Bajka o odwadze"

Na końcu każdego tomu znajdziesz wyjątkowy dyplom dla Twojego dziecka!

Informacje dodatkowe o Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa. Bajka o kreatywności:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-05-17

Tagi: Publikacje dla najmłodszych książeczki obrazkowe i aktywizujące

Kup książkę Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa. Bajka o kreatywności

Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa. Bajka o kreatywności - opinie o książce

Kto z nas nie oglądał Bolka I Lolka! To była jedna z moich ulubionych bajek, do której teraz wróciłam z wielką przyjemnością mając już własne dzieci.
"Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa", to część, która mojemu synowi przypadła szczególnie do gustu. Syn uwielbia pociągi, lokomotywy i wszelkiego typu ciuchciajki! Dlatego nas książeczka już od samego początku zachwyciła!
Wspólne robienie makiety Bolka, Lolka i Tosi to wspaniały pomysł.  Książeczka pokazuje jak w kreatywny, a jakże prosty sposób można zorganizować sobie świetną zabawę na długie godziny!
Książeczka pokazuje również jedną,  bardzo istotna rzecz. Nie każdy błąd jest od razu katastrofą. W przypadku dzieciaków nieszczęśliwie przewrócił się słoiczek z niebieską farbką. Jednak po wylaniu całej zawartości słoiczka dzieci postanowiły się nie załamywać,  nie zanosiły się płaczem, a z tego co im powstało zrobiły użytek i w kreatywny sposób wymyśliły inną funkcje dla powstałej plamy na makiecie! Właśnie to w książeczce jest najpiękniejsze! Pokazuje ona bowiem dzieciom, że nie od razu należy się poddawać, bo czasem wystarczy jedynie się chwile zastanowić i może wyjść z tego coś jeszcze wspanialszego niż początkowo zakładaliśmy.
Uwielbiam takie mądre książeczki dla moich dzieci!
Dodatkowo nie można pominąć kolejnego bardzo ważnego.elementu, jakim jest dzielenie się między sobą rzeczami, czy funkcjami. W naszym domu ten temat ostatnio jest dość aktualny, dlatego książeczka spodobała nam się jeszcze bardziej. Teraz mamy nadzieję, że dzieci wyciągną wnioski i uda się pogodzić wszelkie spory.
Nie można oczywiście pominąć spektu wspaniałych ilustracji, które zdobią książeczkę na każdej stronie.
Książka, która nadaje się dosłownie dla każdego! Dorośli chętnie sięgną, gdyż zawsze przyjemnie jest wrócić do własnego dzieciństwa, a dzieci odnajdą się te najmłodsze, jak i te, które już same zaczynają swoją przygodę z czytaniem, bo książeczka dla mich sprawdzi się idealnie!
Ja bardzo serdecznie polecam!
Książka otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-05-24, Ocena: 6, Chcę przeczytać,

Wypełniona kolorami i magiczną wyobraźnią, książka "Rosnę z Bolkiem i Lolkiem. Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa" przenosi nas w niezapomniane światy stworzone przez kultowe postacie, które rozśmieszają, inspirują i uczą już od kilku pokoleń.

W najnowszej odsłonie przygód Bolka, Lolka i Tosi dziecięce pokoje zamieniają się w bramy do pełnych tajemnic i fantazji światów. Jesteśmy świadkami niezwykłych wydarzeń, które wyłaniają się z głębi dziecięcych umysłów. W rękach kreatywnych dzieciaków statki dryfują na falach wyobraźni, pociągi posłusznie podążają ich dowództwem, a z nieba spada deszcz kolorowych kropel, które przemieniają się w balony unoszące się w powietrzu.

Najsilniejszym punktem tej książki jest uchwycenie nieskończonych granic dziecięcej wyobraźni. Bolek, Lolek i Tosia nie tylko tworzą fantastyczne światy, ale także przeplatają wątki przygody z pomysłowymi rozwiązaniami napotkanych problemów. Ta zaskakująca kreatywność jest w stanie zainspirować zarówno młodszych, jak i starszych czytelników, zachęcając ich do uwolnienia własnej wyobraźni i odważnego podejmowania wyzwań.

Ilustracje, wiernie oddające telewizyjne pierwowzory, nadają tej książce niepowtarzalnego uroku. Barwne, dynamiczne obrazy wzbudzają w naszej wyobraźni emocje i wnikają do naszej świadomości, przywołując nostalgiczne wspomnienia jednocześnie inspirując współczesnych czytelników. To połączenie magicznej narracji z wizualną eksplozją zapewnia czytelnikowi niezapomniane doświadczenie.

Krótkie opowiadanie doskonale odpowiada różnorodnym potrzebom rozwojowym dzieci. W swej istocie, jest hołdem składanym dziecięcej wyobraźni i nieskrępowanej eksploracji. To idealna lektura dla małych odkrywców, którzy chcą bawić się i jednocześnie rozwijać swoje umiejętności.

Na końcu książki znajduje się dyplom dla właściciela książeczki. To miły dodatek, który dodatkowo motywuje dzieci do eksplorowania świata i odkrywania własnych możliwości.

Lubiliście Bolka i Lolka? Ja bardzo. Była to jedna z moich ulubionych bajek w dzieciństwie i teraz mając dzieci i poprzez różne książeczki wracając do świata dawnych bohaterów często wypatrywałam właśnie książeczek z ,,Bolka i Lolka". I jest! ,,Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa", która jest jedną z serii.

Bolek i Lolek budują tory po których będzie jeździł pociąg. Dokładają również znaki drogowe i drzewa. Biorą się również za malowanie ławki, gdy do zabawy przyłącza się Tosia. Dziewczynka również ma wiele pomysłów jak urozmaić zabawę. Zaczęła malować wodospad, ale farba wylała się i powstało jezioro. Ale to nic nie szkodzi. Przecież można po nim popływać statkiem. Gdy zauważali, że stacja nie jest skończona wrócili do naprawiania dachu, i wprawiania drzwi do pociągu, aż w końcu ruszyli w podróż. Ale co to? Brakło prądu i zaczarowany pociąg ani drgnie. Dzieci muszą szybko coś wymyślić.

Książeczka pokazuje kreatywność i nieograniczone możliwości wyobraźni Bolka, Lolka i Tosi. Posiada przepiękne ilustracje, które pomagają młodszym dziećmi skupić się nad czytanym tekstem oraz dużą czcionkę, która z kolei sprawia, że starsze dzieci mogą same przeczytać przygody Bolka i Lolka.

Ciekawa historia, piękne ilustracje i odpowiednia wielkość czcionki na pewno sprawi, że dziecko nie jeden raz będzie chciało wrócić do tej książeczki.

Śnieżynki
Liliana Fabisińska0
Okładka ksiązki - Śnieżynki

Monika od dzieciństwa miała tylko jedno marzenie: dużą, szczęśliwą rodzinę. Daga gra w najlepszej orkiestrze w Polsce. Już w przedszkolu wymarzyła sobie...

Polskie legendy
Liliana Fabisińska0
Okładka ksiązki - Polskie legendy

Przedstawiamy kolekcję klasycznych wierszy i baśni, która składa się z siedmiu tytułów w wygodnym formacie. Twarde oprawy poszczególnych tomów odznaczają...