Borderline: Autoterapia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2018-10-06
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-8119-255-2
Liczba stron: 152
Język oryginału: Polska

Ocena: 4 (1 głosów)

Ta książka została dodana do bazy serwisu Granice.pl przez jednego z użytkowników i oczekuje na moderację

Czy wiesz co to Borderline?

Miewasz momenty dobrego i złego nastroju (silne emocje, które mogą zmieniać się nawet w ciągu jednego dnia)? Odczuwasz pustkę? Mocno obawiasz się odrzucenia? A twoje relacje, związki? Są burzliwe, lub kończą się raptownie?

Spróbuj sobie wyobrazić takie życie – ciągłej walki i niepokoju. Osoby ze zdiagnozowaną chorobą Borderline, znają odpowiedzi na zadane pytania.

Osobowość borderline to zaburzenie psychiczne - dosłownie "osobowość z pogranicza" mieszcząca się pomiędzy schizofrenią a nerwicą. Charakteryzuje się przede wszystkim zmiennością emocjonalną od euforii, przez gniew, do depresji. Można mówić o niestabilności emocjonalnej, chociaż nie rozumianej w taki sposób jak przy schizofrenii.

Nie wiadomo dokładnie, co może być powodem zaburzenia osobowości, w tym zaburzenia osobowości z pogranicza. Prawdopodobnie jest to mieszanka kilku czynników.

Teraz każdy może poznać jak to jest – nie polecamy tego uczucia.

Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii to tak naprawdę jeden wielki dialog, który w rzeczywistości jest monologiem, ponieważ trzy główne postacie (pani psycholog, Mrówczyńska i autorka) składają się na jedną - Mrówczyńską.

Bierzemy udział w chwilowym rozszczepieniu świadomości w celu przeprowadzenia autoterapii składającej się z 14 sesji, które mają na celu rozłożenie na czynniki pierwsze „wnętrza” owej Mrówczyńskiej.

Ma to jej wskazać drogę, spojrzeć racjonalnie i szczerze na swoje podejście do wielu spraw i przekonać ją do dalszego leczenia pod okiem specjalisty. O czym jest mowa podczas sesji w tym trzyosobowym gronie? O autoagresji w tym samookaleczeniach, nałogach, lękach choćby przed bliskością, odczuwalnej pustce, relacjach z najbliższymi, marzeniach i o brakach w wierze we własne możliwości.

Wiesz czym jest choroba borderline? Po przeczytaniu tej książki będziesz wiedzieć.

Polecamy ją każdemu, kto chce poznać jak wygląda takie życie - może okazać się, że i ty masz objawy tej choroby.

Książka rekomendowana przez magazyn psychologiczny „Charaktery". Publikacja wcześniej wydana jedynie jako ebook. Po ogromnym sukcesie serii ebooków Anki Mrówczyńskiej, teraz temat borderline w formie drukowanej.

 

Kup książkę Borderline: Autoterapia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Borderline: Autoterapia

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo
Przeczytane:2020-07-22, Ocena: 4, Przeczytałam,

Po pierwsze podziwiam @anka.mrowczynska za to, że tak odważnie pisze o Borderline! Anka zna to ze swojego doświadczenia. Sięgając po tę książkę nie miałam o tym pojęcia. Czytam, czytam, czytam... I przychodzi zakończenie! Wszystko co wydawało się rozwiązaniem, radością takie nie jest. Tak prawdziwe, realne i nie podkoloryzowane. Nie czytaj tej książki dla przyjemności, nie oceniaj pochopnie. Postaraj się zrozumieć. Empatia zdecydowanie Się przyda. Ja uwielbiam książki, które dają do myślenia, które pozwalają poznać ludzką psychikę, ich sposób działania. Uogólniając, to książka o tych stabilnie niestabilnych. O tych, którzy mają uczucie bardzo skrajne. Wszystko jest albo czarne albo białe. Wydaje się, że to o czym pisze Mrówczyńska to fikcja. Tymczasem... to jej życie. Trudne, pełne cierpienia, ale i przychodzącej nadziei... Jak mówi @martyna.world „Niemożliwe jest możliwe”. ————————————————
#minions #minionek #funkopop#popvinyl #borderline#borderlineautoterapiaczyliosprawachpowaznychzsolidnadawkaautoironii@wydawnictwopsychoskok#terazczytam #popexclusive#zaczytanawksiążkach #trudnytemat#polskaautorka #nature#przemyślenia #legimi#czytamzlegimi #apple #iphone881/2019

Link do opinii
Inne książki autora
Młody bóg z pętlą na szyi
Anka Mrówczyńska0
Okładka ksiązki - Młody bóg z pętlą na szyi

Trzecia część cyklu „Młody bóg z pętlą na szyi” to prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Po dzienniku ze szpitala psychiatrycznego i...

Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii
Anka Mrówczyńska0
Okładka ksiązki - Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii

Po sukcesie debiutanckiej powieści, Mrówczyńska wraca z kolejną autobiograficzną książką. Tym razem podzieliła swój dialog i życie wewnętrzne na role -...

Cytaty z książki

Kiedy jest dobrze, nie doszukuj się zmartwień. Nie wymyślaj, nie zakładaj najgorszego.


Więcej
Recenzje miesiąca
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje