Botaniczne eliksiry

Poznaj magiczne zastosowania roślin i tradycyjnych składników, które znajdziesz nie tylko w dzikim ogrodzie, ale i w swojej kuchni.

Receptury na ziołowe herbaty, magiczne eliksiry i ogniste trunki.

Czas na szczyptę botanicznej magii, która odmieni rzeczywistość, odpowie na nurtujące cię pytania, zapewni ci zdrowie i dobre samopoczucie. Dowiedz się, jak skorzystać z roślin w najlepszy sposób - pijąc je z ulubionego kieliszka.

Dzięki tej książce dowiesz się:

- co łączy historię niewolnictwa i mojito,

- jakie właściwości ma jałowiec, roślina będąca składnikiem kadzideł i dżinu,

- jakie drinki pił Ernest Hemingway w blasku księżyca,

- które rośliny mogą służyć jako talizmany ochronne,

- dlaczego herbata może spełnić nasze ukryte pragnienia,

- co zrobić, by ziołowe piwa, pitne miody i cydry miały wspaniały smak i niezwykłe właściwości.

W książce znajdziesz mnóstwo botanicznych ciekawostek i przepisów na wyśmienite trunki, koktajle bezalkoholowe oraz zaklęcia na dobre samopoczucie.

To źródło wiedzy o niezwykłych właściwościach roślin, których do tej pory nie znałeś.

Informacje dodatkowe o Botaniczne eliksiry:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-03-24
Kategoria: Kuchnia

Tagi: Gotowanie kulinaria itd. bóg

Kup książkę Botaniczne eliksiry

Botaniczne eliksiry - opinie o książce

Avatar użytkownika - natunaturally
natunaturally
Przeczytane:2021-04-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

To lektura doskonała dla wszelkiego rodzaju czarodziejek, zielarek, czarownic, fanów ciekawych trunków i naparów. _ “Botaniczne eliksiry, ziołowe napary, magiczne herbaty i ogniste trunki" Amy Blackhorn to książka pełna magicznych przepisów, w których zaskakujące składniki potrafią zmienić charakter zwykłej herbaty, popularnego drinka czy naparu z ziół. Dodatkowo, autorka snuje mnóstwo opowieści o tychże składnikach, łącząc je, jak to w magii, z przypisanymi im właściwościami. Są więc napoje pobudzające do działania, relaksujące, przynoszące równowagę i oczywiście miłosne ?. Są tu eliksiry bezalkoholowe, ale również ogniste trunki. Bardzo przydatne i interesujące są wskazówki, jak łączyć nieoczywiste składniki, ale również jak samemu nastawić własne trunki. A przede wszystkim jest mnóstwo wiedzy o poszczególnych składnikach i ciekawych anegdotek, no i oczywiście zaklęć. Z przymrużeniem oka, ale zawsze ?. _ _ _ Piękne wydanie, przyjemna lektura. Bardzo polecam ?.