Bramy do Wieloświata Opowiadania i przewodnik po uniwersum

Tom 5 cyklu Opowieści z Wieloświata

Poznaj tajemnice Wieloświata i zdecyduj, po której stronie opowie się Twoja dusza!

Rządzący Wieloświatem cykl zatoczył koło. Przyszłość istot i dusz zamieszkujących uniwersum jest niepewna. W przygotowaniach przed nadchodzącymi przemianami pomóc może odkrywanie tajemnic przeszłości.

Zebrane w niniejszym tomie opowiadania odkrywają przed Czytelnikami historie, które jak jaskółki zwiastowały nadchodzącą burzę wieloświatowego konfliktu. Opatrzone krótkimi komentarzami autorki, pozwalają także lepiej zrozumieć, jak przez lata rozwijał się pomysł na uniwersum, które z pojedynczej opowieści rozrosło się do kilkutomowej historii o wielu wątkach i ponad dwudziestu wiodących postaciach.

Nadto zamieszczone w zbiorze obszerne kompendium omawia mechanikę stworzonego świata, prawa metafizyki Zaświatów i Międzyświata, historie bóstw, istot demonicznych i anielskich. Objaśnia też ukrytą na kartach powieści wielokulturową symbolikę, rozciągającą się od elementów wierzeń Słowian, poprzez motywy biblijne, aż po inspiracje rodem z Azji.

Niezależnie od tego, czy dopiero zamierzasz przekroczyć bramy do Wieloświata, czy znasz już niektóre z jego tajemnic – ta książka jest dla Ciebie.

Informacje dodatkowe o Bramy do Wieloświata Opowiadania i przewodnik po uniwersum:

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2021-10-22

Kup książkę Bramy do Wieloświata Opowiadania i przewodnik po uniwersum

Bramy do Wieloświata Opowiadania i przewodnik po uniwersum - opinie o książce

Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2022-04-03, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2022, przeczytane,
Raróg
Anna Sokalska0
Okładka ksiązki - Raróg

Żyła, aby poznać prawdę. Teraz prawda zagraża jej życiu… Latem 1985 roku we własnym ogrodzie zamordowany zostaje boss lokalnej mafii, a jedynym...

Moja ukochana zmora
Anna Sokalska0
Okładka ksiązki - Moja ukochana zmora

Kolejna książka Anny Sokalskiej to lekka narracja gorzko-słodkiej historii o poszukiwaniu szczęścia w codzienności, ubrana w barwy polskiego folkloru. Rafał...