Braterstwo Areny. Bestie zza Muru

Tom 1 cyklu Braterstwo Areny

Sześciu gladiatorów w straceńczej misji, której stawką jest los Cesarstwa Rzymskiego.

Ważą się losy Cesarstwa Rzymskiego...

Cesarstwo Rzymskie drży w posadach, dwór Septymiusza Sewera pogrążony jest w krwawych rozgrywkach, a tymczasem grupa śmiałków udaje się na kraniec świata...

Dwaj byli gladiatorzy, Drust i Kag, będący na usługach swego byłego właściciela, wpływowego Serwiliusza Structusa, zostają wysłani do Brytanii, za Mur Hadriana. W Krainie Ciemności zamieszkanej przez dzikie plemiona Kaledończyków mają odnaleźć Psa, byłego kompana, który uprowadził tajemniczą kobietę i jej syna i schronił się wśród swoich pobratymców.

Razem ze swymi równie zbuntowanymi towarzyszami Drust i Kag zaryzykują wszystko w trakcie szaleńczych poszukiwań i brawurowej ucieczki, aż w końcu zdrada zmusi ich do powrotu na arenę.

W atmosferze zepsucia i korupcji niepowodzenie ich wyprawy może mieć o wiele większe konsekwencje, niż sobie wyobrażają. W grę wchodzi bowiem bezpieczeństwo Cesarstwa Rzymskiego.

Informacje dodatkowe o Braterstwo Areny. Bestie zza Muru:

Braterstwo Areny. Bestie zza Muru - opinie o książce

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-10-21, Ocena: 4, Przeczytałem,

,,Bestie zza muru" to pierwszy tom cyklu Wars of Scottish Independence. Opisuje los sześciu gladiatorów, którzy walczą o los Cesarstwa Rzymskiego. Akcja bowiem toczy się w momencie, gdy Cesarstwo Rzymskie chyli się ku upadkowi, w czasach rządów Septymiusza Sewera.

Drust i Kag to byli gladiatorzy, ale chociaż są już wolnymi ludźmi to wciąż prześladuje im piętno niewolnika. W swoim życiu mieli już wiele niebezpiecznych przygód, ale nie pomimo to nie są gotowi by zmierzyć z tym co ich czeka w Brytanii. Zmagają się z głodem i chłodem. Szukają miejsca do noclegu. Ich zadaniem jest odnaleźć Psa, byłego kompana, który uprowadził tajemnicza kobietę i jej syna. Zadanie proste, a jednocześnie nie. Konsekwencje niepowodzenia są ogromne.

Pomimo wspaniale oddanego klimatu świata antycznego, dobrze wykreowanych bohaterów i błyskotliwym dialogom, książkę czytało mi się ciężko. Może dlatego, że akcja rozkręca się bardzo powoli. Były momenty, kiedy chciałam odłożyć lekturę. Jednak gdzieś za połową książki robi się coraz ciekawiej. Nie brakuje tutaj krwi, intryg i niebezpieczeństw ze strony cesarza.

Książka na pewno znajdzie swoich fanów u czytelników lubiących powieści historyczne. Zwłaszcza te krwawe, brutalne i opisujące los niewolników. Ja pomimo, że nie potrafiłam wkręcić się w opisywaną historię sięgnę po drugi tom, ponieważ czuję, że może być o wiele lepszy od pierwszego.

Zaprzysiężeni. Smoczy łeb
Robert Low0
Okładka ksiązki - Zaprzysiężeni. Smoczy łeb

Dołącz do Zaprzysiężonych – drużyny walecznych wikingów, którzy w pogoni za wrogami wpływają w koryto Odry i docierają na ziemie Słowian. Orm i Zaprzysiężeni...

Braterstwo Areny. Czerwony Wąż
Robert Low0
Okładka ksiązki - Braterstwo Areny. Czerwony Wąż

Łowcy stają się zwierzyną. Szalony i brutalny świat, w którym trzeba walczyć, by przetrwać. Nad Eufratem, na krawędzi rzymskiego świata, Drust, Kag i...