Brudna gra

Gwiazda światowego sportu, triumfator Wimbledonu, polski tenisista Artur Malewicz zostaje zamordowany w swoim ekskluzywnym apartamencie. Zabójstwo ma miejsce dzień po ostatnim turnieju sezonu - World Championships w Londynie, który Polak wygrał w mistrzowskim stylu.

Dochodzenie w sprawie zabójstwa Malewicza prowadzi inspektor Wiktor Wolski, były amatorski mistrz Polski w boksie, historyk sztuki i niedoszły filolog. Porzucił uniwersytet, by wstąpić do policji i rozwikłać zagadkę morderstwa swojego ojca.

Wolski wnika w mroczny świat zawodowego tenisa. Płatny seks, doping, ustawianie meczów. Tu wszystko jest możliwe i każdy wydaje się podejrzany... Okazuje się, że nawet inspektor Wiktor Wolski, w imię wyższych celów, musi czasem rezygnować ze swoich zasad.

Nikodem Pałasz (ur. 1974 r. w Warszawie) jest absolwentem WDiNP Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował m.in. w administracji publicznej i w amerykańskich korporacjach działających na polskim rynku. Od pięciu lat prowadzi własną firmę zajmującą się marketingiem sportowym. Zajmuje się m.in. zarządzaniem karierami i budowaniem wizerunku sportowców, a także tworzeniem strategii marketingowych w oparciu o sport. "Brudna gra" jest jego debiutancką powieścią.

Informacje dodatkowe o Brudna gra:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2014-01-22

Kup książkę Brudna gra

Brudna gra - opinie o książce

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2015-06-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
"Brudna gra" to pozycja kryminalna, w której akcja toczy się w świecie tenisa ziemnego, poznajemy ten sport niejako od kuchni, zagłębiając się w nie zawsze czyste zagrywki i układy organizatorów i samych sportowców. Ustawiane mecze, dopingi to codzienność skrzętnie ukrywana. Ból, cierpienie i ogromne poświęcenie, samotność, liczne używki, seksafery są ceną bycia na szczycie. Kiedy w hotelu zostaje znaleziony zamordowany Artur Malewicz polski tenisista, rusza śledztwo, które prowadzi inspektor Wolski. Komu zależało na śmierci światowej sławy tenisisty, który przed chwilą wygrał Wimbledon? Mamy wiele zwrotów akcji, ciekawe wątki fabularne a samo ściganie mordercy jest bardzo interesujące i wciągające.
Avatar użytkownika - sarenka29
sarenka29
Przeczytane:2014-08-15, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - nasturia
nasturia
Przeczytane:2014-04-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku,
Czy marzyliście kiedyś o tym, żeby uprawiać zawodowo jakiś sport? Osiągnięcie sukcesu w każdej dziedzinie sportu jest poprzedzone morderczymi treningami, okupione latami ciężkiej pracy, samozaparcia i wsparcia ze strony najbliższych, również tego finansowego. Kiedy ciężka praca zaczyna procentować i sportowiec odnosi pierwsze sukcesy, pojawiają się również i pieniądze. Proporcjonalnie do pieniędzy i sławy, rodzą się pokusy oraz chęć posiadania więcej i więcej. Trzeba mieś bardzo silny kręgosłup moralny, żeby się im nie poddać. Poznajcie świat sportu od jego ciemnej strony. Artur Malewicz właśnie taki sukces osiągnął, jest gwiazdą światowego formatu w tenisie ziemnym. Po wygranym turnieju World Championships, wraca do Polski. W dzień po zwycięstwie zostaje zamordowany we własnym apartamencie. Począwszy od policji, poprzez federację tenisową i opinię publiczną, a skończywszy na premierze, wszyscy chcą znaleźć mordercę. Dochodzenie prowadzi Wiktor Wolski, jeden z lepszych śledczych stołecznej policji. To, co odkrywają policjanci to drugie oblicze sportu, które znane jest nielicznym, czyli hazard, doping, ustawianie meczy, prostytucja. Zawodowy sport okazuje się być bardzo brudną grą. To niesamowite, jaki ta książka ma realistyczny wydźwięk. Czytałam i przez cały czas miałam wrażenie, że to nie jest wymyślona historia. To, co dla przeciętnego widza i fana sportu jest niewidoczne, Pałasz opisuje bez skrępowania, zupełnie nie pozostawiając złudzeń co do uczciwości oraz chciwości sportowców i osób znajdujących się w tym środowisku. To, co jest najważniejsze, to wcale nie najwyższa lokata w rankingu, ona jest tylko tłem dla zdobycia jak największej ilości zer na koncie, a sposób osiągnięcia ich w ogóle nie ma znaczenia. Nie bez znaczenia jest fakt, że autor książki zawodowo zajmuje się marketingiem sportowym, więc jak mało kto zna to środowisko i wie, jakimi prawami się rządzi. Kolejnym zabiegiem wzmagającym realizm historii to nazwiska postaci, które opisywane są w książce. Pierwszy raz stykam się z tym, że nazwiska fikcyjne od prawdziwych nazwisk osób publicznie znanych, różnią tylko pojedyncze litery. Równie ciekawe, jak świat sportu, jest śledztwo, które prowadzone przez inspektora Wolskiego, przez cały czas trzyma w napięciu. Już sama postać śledczego, którego charakteryzuje ogromna inteligencja, charyzma oraz nieprzeciętny instynkt, gwarantuje świetnie spędzony czas przy czytaniu lektury. Książkę dosłownie ,,pochłania" się. Mam nadzieję, że kolejna powieść Nikodema Pałasza będzie równie interesująca, jak jego debiut literacki.
Avatar użytkownika - wika9
wika9
Przeczytane:2014-03-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Pożyczone,
Dwa dni spędziłam z inspektorem Wolskim i żałuje że to tylko dwa dni. Książkę po prostu połknęłam, nie mogłam się oderwać i czytałam i czytałam. Nie spodziewałam się tak udanego debiutu, powiem więcej, świetnego debiutu. Do lektury podchodziłam z nieufnością, temat sportu, hm.., ścisłej tenis, pomyślałam, cóż ja mogę o tym wiedzieć. A tu tymczasem, wow, bohaterowie- przemyślani w najdrobniejszych szczegółach,akcja - niesamowicie wciągająca, do tego polskie podwórko - polityka, sport, przekręty finansowe. Podsumowując - polecam gorąco. Książka świetna. A Nikodem Pałasz wpisany na listę - kupuje w ciemno!
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2014-02-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Dobrze skonstruowana fabuła. Nie ciągnie się.Wiktor Wolski podobny do wielu innych śledczych - samotny, rozgoryczony, po przejściach życiowych, nie zawsze postępujący zgodnie z prawem, ale z jakimś kręgosłupem moralnym. Irytowały mnie nazwiska. Rozumiem, że autor nie mógł używać prawdziwych, ale wolałabym całkowicie fikcyjne niż te: Tomjanovic, Anderassi, Gisquete, Ivo Lodel, John McEnree, nawet Malewicz mi się kojarzy...Do tego narodowości- Tomjanović był Serbem itd.
Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Zdzislaw4
Przeczytane:2021-07-11, Przeczytałem,

Inteligentnie napisany, przyjemny w czytaniu

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2019-11-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019, detektyw, kryminał,
Avatar użytkownika - lusiast
lusiast
Przeczytane:2016-01-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Sensacja/Kryminał,
Avatar użytkownika - AlaniemaKota
Przeczytane:2014-04-13, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Zabójczy tie-break
Nikodem Pałasz0
Okładka ksiązki - Zabójczy tie-break

Wiktor Wolski, były gliniarz i inspektor Europolu, wraca do gry Wiktor Wolski, policjant po przejściach, próbuje ułożyć sobie życie. Kiedy jego ukochana...

Sam na sam ze śmiercią
Nikodem Pałasz0
Okładka ksiązki - Sam na sam ze śmiercią

Inspektor Wolski musi ponownie zmierzyć się z duchami przeszłości Wschodząca gwiazda polskiej ligi Moloki Mooketsi zostaje brutalnie zamordowany w swoim...