Buziaczek, piżamka i hop do spanka!

Wyjątkowa propozycja wieczornego rytuału z sympatycznymi bohaterami - Dudusiami, które mały czytelnik układa do snu. Kartonowa książeczka zawiera wyjmowane postacie i wszystko, co im potrzebne, żeby spokojnie zasnąć.

Rymowana opowiastka z powtarzającym się refrenem pomaga dziecku się wyciszyć i przygotować do snu oraz daje poczucie bliskości i bezpieczeństwa.

A kiedy wszystkie Dudusie zasną, dziecko usłyszy znajomy refren:

A teraz, skarbie, nasza wyliczanka:

buziaczek, kochanie, i szybko do spanka!

Informacje dodatkowe o Buziaczek, piżamka i hop do spanka!:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2022-05-17
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: Un besito !y a dormir!

Kup książkę Buziaczek, piżamka i hop do spanka!

Buziaczek, piżamka i hop do spanka! - opinie o książce

Jej bohaterami są małe Dudusie, którym pomagamy przygotować się do spania.

Do książeczki dołączone są tekturowe figurki Dudusiów i przedmioty, których potrzebują, aby zasnąć. Na każdej stronie znajdują się kieszonki do których wkładamy kolejne postacie i przedmioty.

Jeżeli chodzi o tekst to jest naprawdę, króciutki i rymowany. Książeczka jest kierowana do dzieci od drugiego roku życia i myślę, że takie maluszki już spokojnie przy niej wytrzymają. Na każdej stronie, która dotyczy innego bohatera, pojawia się tekst: "A teraz,..., nasza wyliczanka: buziaczek, kochanie i szybko do spanka!".

Przyznam szczerze, że za pomocą tej książki sprawdziłam, czy Antek słucha tego co czytam. Słucha mnie bardzo dokładnie i wszystkie elementu uporządkował dobrze.

Moim zdaniem ta książeczka to super sposób na przyzwyczajenie dzieci do wieczornej

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2022-09-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

Myślałam, że w literaturze dziecięcej nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć, a wszystkie możliwe rozwiązania sprawiające, że czytanie staje się atrakcyjniejsze zostały już wykorzystane.

Okazuje się, że nic bardziej mylnego i wydawnictwa wciąż zaskakują mnie swoją pomysłowością.

Nakładem wydawnictwa Jupi Jo! ukazała się fantastyczna i jedyna w swoim rodzaju książeczka zasypianka "Buziaczek, piżamka i hop do spanka!", gdzie głównymi bohaterami są sympatyczne Dudusie - małe, urocze zwierzątka, które po całym dniu dokazywania szykują się do snu. Myją ząbki, przebierają w piżamki i kładą do łóżka. Każdy z nich ma swój rytuał pomagający w zaśnięciu.

Króliczek szykuje szklankę wody na wypadek pragnienia, Świnka słucha bajek o "Trzech świnkach", Kotek czesze wąsik brązowym grzebieniem, a Miś przytula ulubioną maskotkę.

Co w tej książce jest takiego wyjątkowego?

Wyjmowane elementy, dzięki którym mały czytelnik może samodzielnie ułożyć bohaterów do snu i przygotować potrzebne im akcesoria. Każdy zwierzaczek ma swoje łóżeczko, kołderkę oraz szafeczkę z otwartą szufladą do której wkładamy potrzebne przedmioty.

Dziecko jest odpowiedzialne za przeprowadzenie wieczornych rytuałów oraz ułożenie nowych przyjaciół do snu.

Kartonowe postacie Dudusiów są dwustronnie. Z jednej strony mają otwarte oczy z drugiej zamknięte, co daje możliwość wyboru i poczucie mocy sprawczej - to dziecko decyduje o tym jak szybko bohaterowie zasną oraz kiedy się obudzą.

Czy książka aktywnościowa sprawdza się przed snem?

O dziwo tak (przynajmniej w naszym przypadku).

Ostatnie zdanie działa niczym magiczne zaklęcie.

"Naprawdę wszyscy (już śpią)? Jeszcze nie! Brakuje tylko Ciebie"

Nie pozostaje nic innego jak iść w ślady sympatycznych Dudusiów i spokojnie odpłynąć w krainę Morfeusza.

Usypianie małego człowieka to często prawdziwa batalia?. Chociaż oczka się kleją, a powieki są coraz cięższe, chociaż wszystko po mału zaczyna irytować, a buzia coraz częściej ziewa, to przecież wciąż jest dostatecznie dużo siły, żeby powiedzieć "Ale ja wcale nie chcę spać". Brzmi znajomo?

Warto wprowadzać wieczorne rytuały, które ułatwiają przygotowanie do snu. Taki porządek wieczoru doskonale wycisza i daje poczucie bezpieczeństwa.

Mój synek bardzo chętnie kładzie spać Dudusie z książeczki. Razem myjemy im ząbki i rączki. Króliczkowi ? dajemy szklankę wody przed spaniem, śwince ? czytamy bajeczkę, kotkowi ? czeszemy wąsiki, a misiowi ?dajemy pluszowego misia do tulenia.

Po wieczornych rytuałach wsuwamy Dudusie do ich łóżeczek mówiąc rymowankę, która powtarza się przez całą książkę.

Jakość wykonania jest ekstra, już sama okładka robi na mnie wrażenie (tłoczona, ze złotymi elementami).

Czary-mary kąpielowe, hop do wody i gotowe!
Patricia Geis0
Okładka ksiązki - Czary-mary kąpielowe, hop do wody i gotowe!

Dudusie bawiły się w parku, a teraz nadszedł czas, aby wrócić do domu i się wykąpać. Młodzi czytelnicy będą towarzyszyć Króliczkowi, Kotkowi, Śwince i...

Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych
Patricia Geis0
Okładka ksiązki - Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych

Królik Iluzjonista zaprasza na niesamowity Festiwal Sztuk Magicznych! Usiądź wygodnie i daj się porwać wielkiej księdze iluzji, która odkryje przed Tobą...