C++ Builder. Symulacje komputerowe

Nowoczesne techniki programowania i projektowania pozwalają pisać złożone aplikacje także osobom nie będącym informatykami. Pasjonatom nauk przyrodniczych przychodzi z pomocą projektowanie obiektowe: dzięki zastosowaniu gotowych obiektów mogą oni symulować komputerowo zjawiska występujące w przyrodzie. Programowanie zorientowane obiektowo wymaga przede wszystkim bardzo dokładnych opisów funkcjonalnych obiektów; szczegóły techniczne, realizatorskie i znajomość ich konstrukcji wewnętrznej nie są tu ważne.

Książka C++Builder. Symulacje komputerowe przedstawia kilkanaście programów symulujących rozmaite zjawiska występujące w przyrodzie. Programy te zostały napisane w języku C++ (użyto dialektu C++Builder Borlanda). Zastosowano w nich gotowe klasy, które możesz odnaleźć na dołączonym do książki krążku CD, można je rozbudowywać i wykorzystywać we własnych programach. Osoby zainteresowane tajnikami programowania obiektowego poznają szczegóły konstrukcji obiektów, przyrodnicy mogą pominąć bardziej techniczne fragmenty i skoncentrować się na modelowaniu zjawisk przyrodniczych.

Programy opisane w książce dotyczą: Widma światła białego Drgań i fal prostych Fal na wodzie i ich interferencji Interferencji światła Postrzegania głębi i geometrii 3D Fotografii relatywistycznej Algorytmów wzrostu Tworzenia wirtualnych przestrzeni za pomocą techniki śledzenia promieni (ray-tracing)

Programowanie obiektowe jest to jedyna technika szybkiego tworzenia aplikacji z wykorzystaniem istniejących, uniwersalnych algorytmów. Jeśli jesteś interesujesz się fizyką czy biologią, książka udowodni Ci, że nie musisz kończyć studiów informatycznych, by modelować komputerowo interesujące Cię zjawiska.

Dzięki lekturze tej książki: Przeniesiesz na ekran komputera złożone zjawiska fizyczne i procesy biologiczne Poznasz tajemnice kreowania wirtualnych, trójwywmiarowych przestrzeni Nauczysz się korzystać z programowania obiektowego Będziesz potrafił pisać złożone programy w prosty sposób, korzystając z gotowych obiektów.

Informacje dodatkowe o C++ Builder. Symulacje komputerowe:

C++ Builder. Symulacje komputerowe - opinie o książce

Android Studio. Podstawy tworzenia aplikacji
Andrzej Stasiewicz0
Okładka ksiązki - Android Studio. Podstawy tworzenia aplikacji

Naucz się tworzyć aplikacje w środowisku Android Studio! Instalowanie środowiska programistycznego, czyli od czego zacząć pracę Efekty specjalne...

C++ Builder. 20 efektownych programów
Andrzej Stasiewicz0
Okładka ksiązki - C++ Builder. 20 efektownych programów

Książka zawiera bardzo przystępne opisy niezwykle efektownych zjawisk z pogranicza różnych nauk przyrodniczych oraz ich komputerowe realizacje w dialekcie...