Calineczka

"I wreszcie stało się… Stało się to o świcie. Kobieta podeszła do doniczki, z której wykiełkował przepiękny kwiat. W rozchyleniu jego kielicha, na delikatnych jak mgła płatkach, siedziała słodka, przecudnej urody dziewczynka. Była maleńka i zgrabna jak laleczka.
– Moja kochana tycia dziewczynko – powiedziała czule kobieta. – Twój wzrost nie przekracza cala, dlatego nazwę cię Calineczką.
– Calineczka, Calineczka… szeptała kobieta i umościła dziewczynce bardzo wygodne posłanie."

„Calineczka” to piękna historia o małej dziewczynce, która znalazła swoje szczęście. Opowiedział ją dzieciom całego świata duński pisarz i poeta, pan Hans Christian Andersen. Chcemy, by i nasi drodzy czytelnicy poznali i pokochali tę mądrą opowieść, bo bardzo nam na tym zależy, by zawsze mieli odwagę realizować swoje marzenia. Na przekór wszystkim chrabąszczom i kretom świata.

Odbiorcy:
– wszystkie dzieci, które kochają baśnie.
– rodzice i dziadkowie, którzy chcą podarować dzieciom piękną, pełną artyzmu książkę.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– opracowana z niezwykłym smakiem i artystycznym wyczuciem, posiada niepowtarzalny klimat.
– przemawia do wyobraźni, zaprasza do cudownego świata baśni.
– jej kunsztowne ilustracje i piękny tekst zachwycą nie tylko małych czytelników.

Informacje dodatkowe o Calineczka:

Calineczka - opinie o książce

Dzikie łabędzie
Barbara Żołądek, Ola Makowska0
Okładka ksiązki - Dzikie łabędzie

Dawno, dawno temu żyła sobie piękna dziewczyna, która miała jedenastu przystojnych braci. Rodzeństwo bardzo się kochało i żyło sobie beztrosko. Jednak...