Całkiem inna historia

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7554-326-1
Liczba stron: 525

Ocena: 4.89 (9 głosów)
Inne wydania:

W drugiej książce o Gunnarze Barbarottim, "Całkiem inna historia", ponownie spotykamy wyrafinowanego sceptyka szukającego czasami wskazówek w Piśmie Świętym, którego poznaliśmy w powieści "Człowiek bez psa". Ma coraz więcej wątpliwości związanych ze swoją karierą zawodową, a życie osobiste obfituje w nieoczekiwane zmiany akcji i planów.

Kilkoro Szwedów spędza wspólnie czas podczas dwutygodniowego urlopu w Finistère w Bretanii na początku XXI stulecia – dwie pary, dwóch singli – w sumie sześcioro świeżo poznanych przyjaciół. Zażywają kąpieli, rozkoszują się francuskim jedzeniem, organizują wycieczki i flirtują, nie zważając na zobowiązania małżeńskie. Na pamiątkę zostaje kilka fotografii, może jakieś zdjęcie grupowe, jakaś akwarelka i anonimowy pamiętnik opisujący ich eskapady.

Pięć lat później ktoś zaczyna ich zabijać, jedno po drugim, informując wcześniej listownie o swoich planach inspektora kryminalnego Gunnara Barbarotti w Kymlinge. Sprawa odbija się szerokim echem w mediach, które rozpętują nagonkę na policję. Morderca ciągle zwodzi śledczych, a jego działanie jest coraz bardziej niezrozumiałe i pełne zagadek. Pozornie jego ofiary nie mają ze sobą nic wspólnego. Dlaczego seryjny morderca wybiera właśnie ich? Dlaczego seryjny morderca za każdym razem stosuje inną metodę zabijania?

Kup książkę Całkiem inna historia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Całkiem inna historia

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2017-03-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Barbarotii to nietypowy detektyw, który inspiracji poszukuje w Bibliii. Jednak jest bardzo biegły w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Ktoś go wskazał jako osobę, która musi znaleźć klucz, łączący śmierć kolejnych osób. Za każdym razem detektyw otrzymuje jakieś wskazówki, jednak nie udaje mu się znaleźć ani powiązania pomiędzy kolejnymi ofiarami, ani nie jest w stanie wskazać zabójcy. Do czasu. Czy coś, co wydarzyło się lata temu może mieć ciąg dalszy w świecie współczesnym?
Link do opinii
Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2015-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
"Całkiem inna historia" to druga część z cyklu o inspektorze Barbarottim. Szóstka nowo poznanych przyjaciół spędza wakacje w Bretanii. Bawią się, opalają, zażywają kąpieli, aż pewnego dnia dochodzi do tragicznych zdarzeń-przez przypadek w ich towarzystwie ginie 12-letnia Troae. Pięć lat później, ktoś po kolei ich zabija, informując wcześniej listownie o swoich planach inspektora kryminalnego Gunnara Barbarotti w Kymlinge. Kim jest morderca? Czy ma to związek z tragicznymi skutkami tamtych wakacji? O rozwiązaniu tej zagadki dowiadujemy się praktycznie na ostatnich stronach książki, dzięki czemu kryminał jest bardzo wciągający i nie można się od niego oderwać.
Link do opinii
Nesser zawsze pisze ciekawie, to pewne!
Link do opinii

I to jest Hakan Nesser jakiego lubię. Wciągająca intryga a następnie zbrodnia kryminalna. Nieustępliwy zespół śledczych pod przewodnictwem Gunnara Barbarottiego. Akcja rozwija się powoli i długo pozwala pozostawać mordercy na prowadzeniu. Mecz dobiega końca, sprawca nieznany a już zupełnie brak jakichkolwiek choćby poszlak dotyczących motywu działania przestępcy. Ten zaś okazuje się stary jak świat czyli zdrada i zemsta. Tylko czy było warto? Odejmuję gwiazdkę za brak tłumaczenia obcojęzycznych wtrętów w tekście. Nie każdy jest poliglotą.

Link do opinii
Avatar użytkownika - MagdaMc
MagdaMc
Przeczytane:2019-02-14, Ocena: 4, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - mandy
mandy
Przeczytane:2014-02-14, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Avatar użytkownika - Justyna03061990
Justyna03061990
Przeczytane:2013-12-26, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Komisarz i cisza
Hakan Nesser0
Okładka ksiązki - Komisarz i cisza

Piąta książka w kryminalnej serii Hakana Nessera o komisarzu Van Veeterenie - kultowej serii powieści kryminalnych w Szwecji. Anonimowa kobieta zgłasza...

Żywi i umarli w Winsford
Hakan Nesser0
Okładka ksiązki - Żywi i umarli w Winsford

Pewnego listopadowego wieczoru w Winsford, miasteczku w południowo-zachodniej Anglii, pojawia się tajemnicza kobieta. Nikt nie zna jej prawdziwego nazwiska...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Syrena
Mariusz Kaszyński
Syrena
Czarcia dolina
Halina Kowalczuk
Czarcia dolina
Ostatnia nadzieja
Marzena Rogalska
Ostatnia nadzieja
Do jutra
Jeffery Deaver
Do jutra
Zagubiony, który prowadził
Aleksandra R.K. Stupera
Zagubiony, który prowadził
Berlingowcy. Żołnierze tragiczni
Red. Dominik Czapigo, z komentarzem Marcina Białasa
Berlingowcy. Żołnierze tragiczni
Niebieska nuta
Jan Antoni Homa
Niebieska nuta
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy