Całkiem inna historia

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7554-326-1

W drugiej książce o Gunnarze Barbarottim, "Całkiem inna historia", ponownie spotykamy wyrafinowanego sceptyka szukającego czasami wskazówek w Piśmie Świętym, którego poznaliśmy w powieści "Człowiek bez psa". Ma coraz więcej wątpliwości związanych ze swoją karierą zawodową, a życie osobiste obfituje w nieoczekiwane zmiany akcji i planów.

Kilkoro Szwedów spędza wspólnie czas podczas dwutygodniowego urlopu w Finistère w Bretanii na początku XXI stulecia – dwie pary, dwóch singli – w sumie sześcioro świeżo poznanych przyjaciół. Zażywają kąpieli, rozkoszują się francuskim jedzeniem, organizują wycieczki i flirtują, nie zważając na zobowiązania małżeńskie. Na pamiątkę zostaje kilka fotografii, może jakieś zdjęcie grupowe, jakaś akwarelka i anonimowy pamiętnik opisujący ich eskapady.

Pięć lat później ktoś zaczyna ich zabijać, jedno po drugim, informując wcześniej listownie o swoich planach inspektora kryminalnego Gunnara Barbarotti w Kymlinge. Sprawa odbija się szerokim echem w mediach, które rozpętują nagonkę na policję. Morderca ciągle zwodzi śledczych, a jego działanie jest coraz bardziej niezrozumiałe i pełne zagadek. Pozornie jego ofiary nie mają ze sobą nic wspólnego. Dlaczego seryjny morderca wybiera właśnie ich? Dlaczego seryjny morderca za każdym razem stosuje inną metodę zabijania?

Kup książkę Całkiem inna historia

Opinie o książce - Całkiem inna historia

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2017-03-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Barbarotii to nietypowy detektyw, który inspiracji poszukuje w Bibliii. Jednak jest bardzo biegły w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Ktoś go wskazał jako osobę, która musi znaleźć klucz, łączący śmierć kolejnych osób. Za każdym razem detektyw otrzymuje jakieś wskazówki, jednak nie udaje mu się znaleźć ani powiązania pomiędzy kolejnymi ofiarami, ani nie jest w stanie wskazać zabójcy. Do czasu. Czy coś, co wydarzyło się lata temu może mieć ciąg dalszy w świecie współczesnym?
Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2015-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
"Całkiem inna historia" to druga część z cyklu o inspektorze Barbarottim. Szóstka nowo poznanych przyjaciół spędza wakacje w Bretanii. Bawią się, opalają, zażywają kąpieli, aż pewnego dnia dochodzi do tragicznych zdarzeń-przez przypadek w ich towarzystwie ginie 12-letnia Troae. Pięć lat później, ktoś po kolei ich zabija, informując wcześniej listownie o swoich planach inspektora kryminalnego Gunnara Barbarotti w Kymlinge. Kim jest morderca? Czy ma to związek z tragicznymi skutkami tamtych wakacji? O rozwiązaniu tej zagadki dowiadujemy się praktycznie na ostatnich stronach książki, dzięki czemu kryminał jest bardzo wciągający i nie można się od niego oderwać.
Nesser zawsze pisze ciekawie, to pewne!

I to jest Hakan Nesser jakiego lubię. Wciągająca intryga a następnie zbrodnia kryminalna. Nieustępliwy zespół śledczych pod przewodnictwem Gunnara Barbarottiego. Akcja rozwija się powoli i długo pozwala pozostawać mordercy na prowadzeniu. Mecz dobiega końca, sprawca nieznany a już zupełnie brak jakichkolwiek choćby poszlak dotyczących motywu działania przestępcy. Ten zaś okazuje się stary jak świat czyli zdrada i zemsta. Tylko czy było warto? Odejmuję gwiazdkę za brak tłumaczenia obcojęzycznych wtrętów w tekście. Nie każdy jest poliglotą.

Avatar użytkownika - MagdaMc
Przeczytane:2013-12-26, Przeczytałam, Mam,
Komisarz i cisza
Hakan Nesser0
Okładka ksiązki - Komisarz i cisza

Piąta książka w kryminalnej serii Hakana Nessera o komisarzu Van Veeterenie - kultowej serii powieści kryminalnych w Szwecji. Anonimowa kobieta zgłasza...

Żywi i umarli w Winsford
Hakan Nesser0
Okładka ksiązki - Żywi i umarli w Winsford

Pewnego listopadowego wieczoru w Winsford, miasteczku w południowo-zachodniej Anglii, pojawia się tajemnicza kobieta. Nikt nie zna jej prawdziwego nazwiska...

Syrena
Mariusz Kaszyński