Capo

Tom 1 cyklu Sekrety mafii

Klara Bishop pracuje jako dziennikarka śledcza w gazecie „New Orleans Globe”. Obecnie przygotowuje artykuł dotyczący rodziny mafijnej Santini, na punkcie której od lat ma obsesję. Kierują nią osobiste pobudki. Jest przekonana, że członkowie tej rodziny mieli coś wspólnego ze śmiercią jej ojca policjanta.

Podczas zbierania materiałów kobieta wpada na trop Vincenta Santini, od lat żyjącego w ukryciu capo dei capi. Mężczyzna dostaje informację, że ktoś może ujawnić jego tożsamość. Teraz planuje dowiedzieć się czegoś więcej o wścibskiej dziennikarce, zanim wyda na nią wyrok. Spotyka się z kobietą, podszywając się pod inwestora.

Oboje nie zdają sobie sprawy, że łączy ich więcej, niż sądzą, a tajemnice z przeszłości uderzą w nich z ogromną siłą.

Informacje dodatkowe o Capo:

Capo - opinie o książce

Avatar użytkownika - samotniewsrodksi
samotniewsrodksi
Przeczytane:2022-05-15,

Nie tak dawno swoją premierę miał trzeci tom serii Sekrety Mafii, "Brat", a ja postanowiłam, że czas nadrobić zaległości i przeczytałam tom pierwszy, czyli "Capo". Jak wrażenia?
Zapraszam ⏬

"Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej." - Oskar Wilde

"Capo" to pierwszy tom serii Sekrety mafii. Opowiada historię Klary Bishop oraz Vincenta Santini.
Ona jest dziennikarką śledczą. Niebywale upartą kobietą, mającą od lat obsesję na tle rodziny mafijnej, Santini.
On jest Capo Dei Capi. Mężczyzną żyjącym w ukryciu, który pośród mroku rozprawia się z tymi, którzy mu zagrażają.
Na drodze Vincenta staje Klara... kobieta, która tylko czeka, by odkryć wszystkie jego tajemnice. Czy przeszłość, która ściśle ich ze sobą łączy, będzie problemem, który ich rozdzieli?

Bardzo lubię ciekawie, krwawo i wciągająco poprowadzone książki mafijne. Taką właśnie pozycją jest "Capo"- świetnie wyważona historia, mieszająca ze sobą mroczny mafijny wątek oraz rozkwitającą, pełną pożądania i namiętności relację pomiędzy głównymi bohaterami.
Oboje, Vincent, jak i Klara to twarde osobowości, które mocno stąpają po ziemi. Idealnie pasuje do nich powiedzenie "trafił swój na swego" 😉Dużo zwrotów akcji, utrzymująca w napięciu fabuła oraz miłość, która uderza zupełnie nieoczekiwanie. Dodatkowo bardzo spodobało mi się to, że każdy rozdział rozpoczyna jakiś wyjątkowy cytat, który nawiązuje do wybranego fragmentu książki. Świetny pomysł.
Książkę czyta się bardzo szybko, więc jak najbardziej "Capo" poleca się na piękne, wiosenne dni... 👍👍👍

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2022-10-03, Ocena: 5, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2022,

Jest to chyba pierwsza książka z kategorii romans mafijny ,który trafił w moje serce idealnie.Fabuła świetnie pomyślana,jest pełno intryg, tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji a niektóre nawet bardzo zaskakujące.Główni bohaterowie-Klara i Vincent mimo że ciągle się kłócili i każde chciało postawić na swoim, zawsze znaleźli kompromis. Było czuć między nimi chemię i napięcie. Sceny łóżkowe, pełne emocji i świetnie opisane. Ani nachalne, ani przesadne ,idealnie wkomponowywały się w fabułę. Z niecierpliwością czekam na część drugą

Avatar użytkownika - zaczytana_sowka
zaczytana_sowka
Przeczytane:2021-05-01, Ocena: 6, Przeczytałam,
SWAP
Julita Sarnecka0
Okładka ksiązki - SWAP

Osiemnastoletnia Peri Willis mieszka w Londynie, ale najbliższy rok w ramach wymiany szkolnej planuje spędzić w Los Angeles. Zatrzyma się u swojej koleżanki...

Four Seasons
Julita Sarnecka0
Okładka ksiązki - Four Seasons

Pearl Pearce zaczyna pracę jako sprzątaczka w najdroższym hotelu w Nowym Jorku - Four Seasons. Zmusza ją do tego trudna sytuacja finansowa. Pierwszego...