Cena pocałunku

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2019-05-13
Kategoria: Romans
Tytuł oryginału: Price of a kiss
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Iga Wiśniewska

Tom 1 cyklu Forbidden Men

Nie obchodzi mnie, co mówi moja kuzynka; nie jestem królową niemożliwych związków. To, że mój ostatni chłopak próbował mnie zabić i zostawił mi bliznę na szyi, a potem zmusił do przeprowadzki na drugi koniec kraju i legalnej zmiany nazwiska na Reese Randall, nie znaczy wcale… Okej, kogo ja próbuję oszukać? Jak na świeżo upieczoną studentkę college’u, mam okropne doświadczenia z facetami.

Nic dziwnego, że miłość to ostatnia rzecz, o jakiej myślę, gdy w moim życiu pojawia się Mason Lowe. Ale trudno zignorować chemię między nami. Nasza więź przeczy logice. A on jest po prostu diabelsko przystojny. W jego towarzystwie bardziej niż kiedykolwiek czuję, że żyję. Lubię się nawet z nim sprzeczać. Mógłby być moją bratnią duszą… gdyby nie jeden mały problem. Jest żigolakiem. Ja to mam szczęście do chłopaków.

Kup książkę Cena pocałunku

Opinie o książce - Cena pocałunku

Sięgając po "Cenę pocałunku" miałam spore oczekiwania co do historii. Liczyłam na coś nowego, oryginalnego, ciekawego. I dostałam taką powieść, ale tylko po części, bo jednak nie było idealnie. Sam pomysł na fabułę jest bardzo ciekawy. Mamy tutaj dziewczynę, która musiała uciec przed swoim byłym chłopakiem, po tym jak spotkały ją smutne i traumatyczne przeżycia, które zostały stworzone przez niego. I jest też nieziemsko przystojny chłopak, który przyciąga uwagę, ale ma też nieciekawą opinię, bowiem jak głoszą plotki, sprzedaje swoje ciało bogatym kobietą. Połączenie tej dwójki jest naprawdę ciekawym zjawiskiem, a motywy spania za pieniądze są jak najbardziej uzasadnione, chociaż nie do końca mnie przekonują i sam sposób prowadzenia całej historii nie przypadł mi do gustu. Przede wszystkim książka nie spodobała mi się na początku, przyznać muszę, że było wręcz niesmacznie. Nieciekawie czytało się o dorosłej kobiecie, która dobiera się do 18-sto letniego chłopaka i mówi, że ma się nie myć z potu, bo ona wszystko zliże. Cóż... sądzę, że są pewne granice. Dalej historia była ciekawsza, ale jednak brakowało mi w niej czegoś. Podobał mi się motyw siostry Masona w połączenie z Reese, która się nią opiekowała. To był świetny wątek, który pokazał jak wielkie serce ma główna bohaterka. A z drugiej strony historia była słaba i jednak nie rozumiem idei przespania się z inną kobietą, aby uratować ukochaną, jakby nie można było wymyślić czegoś bardziej kreatywnego. Ja na miejscu Reese nie wybaczyłabym facetowi, że przespał się z inną. Wątek spania za pieniądze z jednej strony jest zrozumiały, bo chłopak robił to dla rodziny, ale z drugiej strony mógł złapać pracę, ciężko pracować i mieć z tego pieniądze. Może i by było ich trochę mniej, ale myślę, że by wystarczyło. A skoro było stać rodzinę Masona na pilnowanie jego siostry, to jednak musieli mieć trochę pieniędzy. Również sam Mason niekoniecznie skradł moje serce. Był opryskliwym chłopakiem, który unosił się i zachowywał się nieciekawie wobec innych osób, chociaż nic mu nie zrobiły. Moim zdaniem gdyby został przedstawiony jako bardziej sympatyczny bohater, to odbiór jego "zawodu" byłby również inny. A tak wyszedł na typowego żigolaka. Książkę czyta się szybko, jest oryginalna, ale nie do końca dobrze poprowadzona. Zdecydowanie wykonanie zawiodło tutaj. Trochę szkoda, że tak zostało wszystko rozegrane, można by było poprowadzić lepiej całą powieść. Niemniej jednak na nudny wieczór książka się sprawdzi, jeśli nie będziemy oczekiwać od niej zbyt wiele. Ja niestety zawiodłam się, bo oczekiwałam czegoś ciekawszego i lepszego.

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2019-07-23, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2019, Mam,

"Cena pocałunku” jest lekturą mocno wciągającą, która zadowoli fanki literatury kobiecej. Poza romansem, mamy tu odrobinę niebezpieczeństwa, trudnych sytuacji życiowych oraz przerażającego stalkera, który czeka tylko na okazję, żeby dopaść swoją ofiarę. Akcja w powieści jest osadzona na uniwersytecie, co może sugerować, że książka jest dedykowana młodzieży, ale jestem zdania, że nieco starsze czytelniczki z łatwością pokochają tę historię.

Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska