Cenny motyw

Tom 2 cyklu Celina Stefańska

Celina Stefańska powraca!

Aleksandra otrzymuje od swojego kochanka rogocenny pierścionek. Wkrótce zostaje zamordowana. Czy zbrodnia ma coś wspólnego z wyjątkową biżuterią? Celina Stefańska - prywatna detektyw, która przypadkowo trafia na miejsce morderstwa postanawia wszcząć dochodzenie.

Śledcza stawia przed sobą jeszcze jedno trudne zadanie. Wobec nieudolności policji, postanawia odnaleźć morderców swoich rodziców i raz na zawsze zamknąć tę trudną sprawę. Czy Celinie uda się dotrzeć do bolesnej prawdy? Czy odkryje, kto stoi za traumą, z którą musi się borykać?

Nowa powieść mistrzyni kryminału psychologicznego!

Informacje dodatkowe o Cenny motyw:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2019-06-05
Język oryginału: Polski

Tagi: detektyw

Kup książkę Cenny motyw

Cenny motyw - opinie o książce

Avatar użytkownika - iluzja
iluzja
Przeczytane:2020-06-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Druga część o świeżo upieczonej prywatnej detektyw Celinie Stefańskiej. DDziewczyna jest nieco nieporadna i naiwna, aż dziw, że całkiem nieźle sobie radzi. Przygody Stefańskiej nie dorównują serii o Grskiej i Tomczyku

Avatar użytkownika - klaud
klaud
Przeczytane:2019-09-04, Przeczytałem, 82 książek 2019,

Kolejny tom serii przygód Celiny Stefańskiej, lekko niepasującej do swojego nowego zawodu prywatnej detektyw, która w ten dość niekonwencjonalny sposób postanowiła zwalczać swoje fobie, spowodowane porwaniem.

W tej części uświadczymy niewiernego męża, obdarzającego kochankę drogocenną rodzinną biżuterią, jego nie taką znowu bezbronną i głupiutką żonę, ową kochankę, będącą przyczyną konfliktu, a także jej siostrę i szemranego partnera. Oprócz tego pojawi się stara gwardia - Ksawery, Szyszka, babcia Eleonora (wraz ze swoją romantyczną historia) oraz rzekomo gburowaty podkomisarz.

Szału nie ma, zagadka kryminalna nie najwyższych lotów, ale niezaprzeczalnym plusem książek Rogali jest ich, cóż, prawdopodobność. Nie ma przekombinowania, wydumanych teorii, nie wiadomo jakich zwrotów akcji... z jednej strony - niby nudno. Z drugiej - jest w tym spora doza realizmu. Chyba dlatego ogólne wrażenie jest wysrodkowane.

Styl autorki całkiem przyjemny, czyta się lekko i szybko. W pamięci na dłużej pewnie nie zostanie. Zważywszy na raczej otwarte zakończenie, zapowiadające rozwiązanie zagadki śmierci rodziców Celiny, można się spodziewać dalszych tomów. Ogólne wrażenia raczej pozytywne.

Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2019-06-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Najnowszy cyk Małgorzaty Rogali, którego główną bohaterką jest Celina Stefańska, uważam za ciekawy, lekki i przyjemny w odbiorze.
Czytałam obie książki ("Kopię doskonałą" i "Cenny motyw" ) jedna po drugiej i przyznaję, że drugi tom, w moim odczuciu, wypadł lepiej. Historia wydała mi się bardziej dopracowane i interesująca. W "Kopii doskonałej" dobre pół książki nie mogłam się zaprzyjaźnić z główną bohaterką. Niemniej nie żałuję spędzonych chwil z obiema książkami.

Avatar użytkownika - gwiazda_ar
gwiazda_ar
Przeczytane:2021-06-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,
Zastrzyk śmierci
Małgorzata Rogala0
Okładka ksiązki - Zastrzyk śmierci

Morderca już wydał wyrok. Zostało niewiele czasu. Ewa Frydrych znajduje szczelnie owinięte taśmą ciało męża - szefa portalu krytyki kulinarnej, którego...

Ostatni skok
Małgorzata Rogala0
Okładka ksiązki - Ostatni skok

By odkryć prawdę, najpierw trzeba pokonać strach i swoje własne słabości.?Na targach jubilerskich w Warszawie Igor Bielewicz, akrobata cyrkowy i złodziej...