Cesarz Nihon-Ja

Tom 10 cyklu Zwiadowcy

Horace przepadł bez śladu. Od czasu, gdy został wysłany z misją na ziemie cesarza Nihon-Ja, minęły już miesiące. Brak jakichkolwiek wiadomości martwi nie tylko Evanlyn. Również Will i Allys obawiają się najgorszego. Przyjaciele postanawiają opuścić Araluen i wyruszyć na egzotyczną wyprawę, by odkryć, jaki los stał się udziałem Horacego.

Ku wielkiemu zdumieniu, odkrywają, że Horace zaangażował się w politykę Cesarstwa. Arogancki Senji Sect wystąpił przeciwko prawowitemu władcy i rycerz zdecydował się pozostać w dalekim kraju, by wspomóc obalonego cesarza. Teraz on i Will muszą wyszkolić ludzi do walki z zawodowymi, zaprawionymi w boju żołnierzami Senji’ego. Odpowiedzialność za losy kraju spoczywa również na barkach Allys i Evanlyn – we dwie wyruszają w niebezpieczną podróż, by szukać sprzymierzeńców wśród tajemniczych mieszkańców gór.

Informacje dodatkowe o Cesarz Nihon-Ja:

Cesarz Nihon-Ja - opinie o książce

Avatar użytkownika - Cartercon
Cartercon
Przeczytane:2016-05-05, Ocena: 6, Przeczytałam,
Znów kolejna część, która zachwyciła mnie pod każdym względem. Podobało mi się to, jak autor opisał obcą kulturę. Te wszystkie przygody bohaterów w Nihon-Ja, cała bitwa i ta niesamowita celność Willa, gdy strzela z łuku. Pan Flanagan ma niebywały talent. Jedna z lepszych książek serii "Zwiadowcy".
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2016-09-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2016,
Wspaniała postać cesarza. Wzór władcy, sprawiedliwości, umiejętności zarządzania. Zabawne niuanse różnic kulturowych (wyraz wielkiego uszanowania :)), no i nareszcie dziewczyny wszystko sobie wyjaśniły! Do tego Halt i jego: "Dobrze Ci tak"
Avatar użytkownika - vulkann
vulkann
Przeczytane:2016-05-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Akcja książki z serii "Zwiadowcy" tym razem dzieje się w Nihon-Ja, które jest symbolem Japonii. Bunt krzyżuje plany Horace'a o powrocie do własnego kraju, a młody rycerz miesza się w konflikt cesarstwa. Powieść zachowuje poziom poprzednich części, stara się nauczyć młodych czytelników różnych wartości idealizując bohaterów. Jest to lekka książka dla dzieci i młodzieży,
Avatar użytkownika - Marcik
Marcik
Przeczytane:2015-03-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Po bardzo długim czasie przeczytałam dziesiątą część historii o zwiadowcach - "Cesarza Nihon-Ja". Opowiada ona o buncie Senji Secta przeciwko prawowitemu władcy i pomysłowi zniesienia kast. Rycerz Horace zanim zaczęła się rebelia przebywa w cesarstwie. Jednak po wybuchu buntu ginie bez śladu. Jego przyjaciele: Will, Allys i Evanlyn ruszają w długom podróż, by odszukać swojego towarzysza. Jak wszystkie części zwiadowców ta także jest w pewnym stopniu odwzorowaniem naszego świata. Lud cesarstwa przypomina lud japoński, razem z kastami i specyficznym uzbrojeniem, a także kulturą. Jednak w tej części pojawia się coraz nasilają się wątki związane z uczuciami bohaterów. Mimo to myślę, że książka nie straciła ani trochę na swoim uroku.
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Książkę czyta się tak, jak wszystkie poprzednie części Zwiadowców - szybko. Ledwo zaczęłam, a nagle pojawił się Epilog... Treść troszeczkę przewidywalna, chociaż przyznaję, zaskoczyło mnie parę momentów, tak jak w niektórych "bałam się o życie bohaterów". Pomysł osadzenia akcji w kraju, którego pierwowzorem była Japonia, był bardzo dobry, a postaci cesarza zostały dane takie cechy, że ma duże szanse na stanie się jednym z moich ulubionych bohaterów
Avatar użytkownika - zawad
zawad
Przeczytane:2015-01-04, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 ksiazki na 2015 rok,
,,Zwiadowcy" to seria fantasy stworzona przez Johna Flanagana. Przedstawia ona przygody Willa, od dziecka, aż do dorosłego i mądrego mężczyzny. Książka ta jak i poprzednie tomy wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Jest ona pełna wartości takich jak przyjaźń, miłość, lojalność , które są bardzo ważne w życiu człowieka a o których niekiedy zapominamy. Jestem naprawdę zachwycony całą tą serią, gdyż zawiera ona w sobie pewien urok, dzięki któremu mógłby ją czytać dorosły, jak i dziecko i z pewnością każdemu by się spodobało.
Avatar użytkownika - stokrotka22
Przeczytane:2018-10-31, Ocena: 6, Przeczytałam,
Ruiny Gorlanu
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Ruiny Gorlanu

Trzecie miejsce na liście bestsellerów New York Timesa za ,,Zmierzchem" Stephenie Meyer i ,,Eragonem" Christophera Paoliniego! Ponad milion sprzedanych...

Wyrzutki
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Wyrzutki

W Skandii ludzie znają tylko jeden sposób na to, by młody mężczyzna stał się wojownikiem. Nastoletni chłopcy są dzieleni na grupy i wysyłani na...