Charlie i wielka szklana winda

Tom 2 cyklu Charlie

Charlie zostaje właścicielem Fabryki Czekolady. Razem z panem Wonką lecą do domu chłopca ogłosić tę radosną nowinę w wielkiej, szklanej… windzie. Po drodze jednak coś idzie nie tak i latająca winda wraz z pasażerami zostaje wystrzelona w kosmos. Jak skończy się ich pozaziemska wyprawa? Dalsze przygody Charliego w nowym przekładzie Magdy Heydel.

Informacje dodatkowe o Charlie i wielka szklana winda:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-06-18
ISBN: 978-83-240-3375-1
Tytuł oryginału: Charlie and the Great Glass Elevator
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Magdalena Heydel
Ilustracje:Quentin Blake

Kup książkę Charlie i wielka szklana winda

Charlie i wielka szklana winda - opinie o książce

Avatar użytkownika - margoth86
margoth86
Przeczytane:2021-04-26, Ocena: 4, Przeczytałam,

Kontynuacja przygód Charliego w Fabryce Czekolady. Autor przeprowadza nas dalej przez konsekwencje pychy, złośliwości i zarozumialstwa. Pokazuje, że ciężka praca i życzliwość daje najlepsze prezenty.

Avatar użytkownika - riviera24
riviera24
Przeczytane:2020-09-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2020, 26 książek 2020,

Książka już mniej edukacyjna niż część pierwsza. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że wyśmiewa zbyt odważnie pewne kręgi ludzi (polityków, rząd, prezydenta). Głupi prezydent nieuk pod okiem niani, która trzęsie Białym domem - to już lekka przesada. A jest tego więcej. Książka bawi, ale nie dałabym jej dzieciom w przeciwieństwie do części pierwszej cyklu.

Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2017-07-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Wszyscy wchodzą do wielkiej szklanej windy. Charlie, rodzice, wszyscy dziadkowie i oczywiście Willy Wonka. Bardzo szybko okazuje się, że winda wiezie ich znacznie wyżej niż się spodziewali. Wysoko ponad ziemią,winda wywozi ich w kosmos, ale to dopiero początek przygód, bo w kosmosie czają się różne stwory, jest tam także pierwszy  hotel, czekający na otwarcie.

Historia fantastyczna jak chyba każda z książek pana Dahla.

Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2017-08-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Przeczytane, 52 książki 2017,
Avatar użytkownika - AgnieszkaG
AgnieszkaG
Przeczytane:2016-04-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Cudowne lekarstwo George'a
Roald Dahl0
Okładka ksiązki - Cudowne lekarstwo George

Babcia George’a nie jest zbyt miłą staruszką. Właściwie jest bardzo, bardzo niemiłą starą zrzędą. Ale od czego są lekarstwa! George postanawia przygotować...

Fleje
Roald Dahl0
Okładka ksiązki - Fleje

Dżdżownice w spagetti. Żaba w łóżku. Oko w piwie. Pan Fleja i pani Fleja robię sobie nawzajem wstrętne dowcipy; idę o zakład, że nie spotkaliście...