Chcę twojego dobra

Słów jest tyle, że trudno byłoby je zliczyć, ale nie wszystkich należy używać. Jedne ktoś wypowiada, żeby nas zbesztać, inne żeby podnieść na duchu, jeszcze inne docierają do nas z nieba jako bezcenny dar. Te ostatnie wzbudzają w nas ufność i chęć czynienia dobrych uczynków. Podawane z ust do ust, niosą bardzo ważne przesłanie. Często towarzyszą im drobne gesty miłości. Dzięki takim słowom wzrastamy w wierze, nadziei i miłości. Dobre słowa ogrzewają nas, zbliżają do Pana Jezusa i sprawiają, że każdego dnia stajemy się troszkę bardziej święci. Naprawdę! Jedno z nich to CHCĘ TWOJEGO DOBRA.

W tej książeczce znajdziemy:

? Krótkie opowiastki o pragnieniu dobra dla innych

? Wierszyki dla łaknących dobra serc.

Fantastyczna propozycja dla każdego, kto dobrymi słowami chce zmieniać siebie i świat. Książka dla dzieci, rodziców i katechetów.

Informacje dodatkowe o Chcę twojego dobra:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-02-27
Tytuł oryginału: Ti voglio bene (seria: Parole che fanno bene)

Kup książkę Chcę twojego dobra

Chcę twojego dobra - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sylwiaa915
Sylwiaa915
Przeczytane:2023-03-23, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Dobre słowa, to znaczy jakie? Ano takie, które na długo po ich wybrzmieniu zostawiają w naszym sercu uczucie ciepła. Prawdę mówiąc nie chodzi nawet o wypowiedzenie konkretnej frazy, ale o nasze czyny. Przecież przykładowe "kocham Cię" można wyrazić na milion sposobów.

Nowością @wydawnictwojednosc jest seria książeczek o dobrych słowach, które powinny stanowić fundament każdego człowieka.

Bardzo dobrym pomysłem jest danie takiej kolekcji w prezencie dzieciom komunijnym (chociaż pozycje nadadzą się też dla młodszych czytelników). Książki przepięknie przedstawiają wartości, które dzieci przyjmujące pierwszą komunię powinni praktykować. Dodatkowo seria jest utrzymana w katolickim duchu, więc to dodatkowy plus przy tym ważnym wydarzeniu.

Każda z książek jest poświęcona oddzielnemu tematowi:

?Kocham Cię
?Chcę Twojego dobra
?Dziękuję
?Ufam
?Mam odwagę
?Przebaczam
?Wierzę
?Cieszę się

W środku znajdziemy kilka opowieści i wierszyków dzięki którym łatwiej będzie nam zrozumieć co tak naprawdę oznaczają "dobre słowa".

Dziękuję
Barbara Baffetti0
Okładka ksiązki - Dziękuję

Dzieci poznają rok liturgiczny
Barbara Baffetti 0
Okładka ksiązki - Dzieci poznają rok liturgiczny

Ta urocza książeczka przeprowadza małych chrześcijan przez różne okresy roku liturgicznego. Zaznajamia dzieci z podstawowymi terminami, kolorami...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;