Ch這paki Anansiego

Tytu orygina逝: Anansi Boys
J瞛yk orygina逝: angielski
T逝maczenie: Paulina Braiter-Ziemkiewicz

Ocena: 4.82 (17 g這s闚)

Bezczelnie 鄉ia豉 i oryginalna nowa powie嗆, traktuj帷a o mrocznym proroctwie, dysfunkcjonalnych rodzinach i tajemniczych podst瘼ach (oraz o pewnej limonce).
Ch這paki Anansiego to najnowsze dzie這 literackiego maga Neila Gaimana, ulubie鎍a popkultury. W Ch這pakach Anansiego autor powraca do mitycznych krain, opisanych jak瞠 b造skotliwie w bestsellerowych Ameryka雟kich bogach.
Czytelnicy z Ameryki i ca貫go 鈍iata po raz pierwszy poznali pana Nancy'ego (Anansiego), paj璚zego boga, w豉snie w Ameryka雟kich bogach. Ch這paki Anansiego to historia o jego dw鏂h synach, Grubym Charliem i Spiderze.
Gdy ojciec Grubego Charliego raz nada czemu nazw, przyczepia豉 si na dobre. Na przyk豉d kiedy nazwa Grubego Charliego ,,Grubym Charliem". Nawet teraz, w dwadzie軼ia lat p騧niej, Gruby Charlie nie mo瞠 uwolni si od tego przydomku, kr瘼uj帷ego prezentu od ojca - kt鏎y tymczasem pada martwy podczas wyst瘼u karaoke i rujnuje Grubemu Charliemu 篡cie.
Pan Nancy pozostawi Grubemu Charliemu w spadku r騜ne rzeczy. A w鈔鏚 nich wysokiego, przystojnego nieznajomego, kt鏎y zjawia si pewnego dnia przed drzwiami i twierdzi, 瞠 jest jego utraconym bratem. Bratem tak r騜nym od Grubego Charliego, jak noc r騜ni si od dnia, bratem, kt鏎y zamierza pokaza Charliemu, jak si wyluzowa i zabawi... tak jak kiedy ojciec. I nagle 篡cie Grubego Charliego staje si a nazbyt interesuj帷e. Bo widzicie, jego ojciec nie by takim zwyk造m ojcem, lecz Anansim, bogiem-oszustem. Anansim, buntowniczym duchem, zmieniaj帷ym porz康ek 鈍iata, tworz帷ym bogactwa z niczego i p豉taj帷ym figle diab逝. Niekt鏎zy twierdzili, 瞠 potrafi oszuka nawet 妃ier.

POLECANA RECENZJA

Kup ksi捫k Ch這paki Anansiego

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Ch這paki Anansiego

Avatar u篡tkownika - Agaba
Agaba
Przeczytane:2015-06-05, Ocena: 4, Przeczyta豉m, Fantastyka,
Jak瞠 niezwyk造m zwierz璚iem jest rozgwiazda? Kiedy oderw jej jedn n騜k to ona odrasta. A czy gdy podzielimy na p馧 to odro郾ie druga po這wa? Gruby Charlie - g堯wny bohater powie軼i jest synem Anansiego - boga paj彗a, do kt鏎ego z niejednym innych bog闚 ma jak捷 uraz. Charles Nancy - bo tak brzmi jego nazwisko jest okropnie przewiduj帷y; nie ubi si wychyla, ma nudn prac, kt鏎ej nie znosi i szefa, kt鏎ego nienawidzi i si boi. Charlie boi si w豉軼iwie prawie wszystkiego. Ot, taki typ cz這wieka. Charlie ma narzeczon Rosie kt鏎a namawia go by narzeczony zaprosi ojca na ich 郵ub. Ale Gruby Charlie nie lubi swojego ojca. Uwa瘸, 瞠 ten przynosi mu wstyd. Wiele os鏏 to zna. Niejeden cz這wiek musia si wstydzi za rodzica ale Gruby Charlie wstydzi si bardzo cz瘰to. I nagle okaza這 si, 瞠 ojciec Charliego umar i nawet za spos鏏 w jaki umar jego ojciec Charlie si wstydzi. Po zasypaniu grobu ojca (bo Charlie na pogrzeb nie zd捫y) na stypie dowiaduje si, 瞠 ojciec by bogiem i 瞠 on, Charlie ma brata. I to brata bli幡iaka. Ale jak to mo磧iwe, 瞠 nie pami皻a? Musi pami皻a ale jednak nie wie o jego istnieniu. Co najdziwniejsze by go spotka mus poprosi paj彗i... Gruby Charlie pewnego wieczoru po wypiciu ca貫j butelki bia貫go wina wyrzuca z domu ma貫go paj彗a i na odchodnym m闚i, by przekaza jego bratu, by ten go odwiedzi. Sam nie wie po co i ile problem闚 dopiero si zacznie... W jego domu pojawia si Spider - brat. Jakim sposobem? - nie wiadomo. Jedno, co Charlie wie to to, 瞠 jego obecno嗆 sprawi wiele k這pot闚. Cho nie wie, 瞠 a tyle k這pot闚... A s podobni do siebie jakby dwie rozgwiazdy, kt鏎e niegdy by造 z陰czone ale po rozdzieleniu zacz窸y 篡 w豉snym 篡ciem. Mo瞠 to prawda... Neil Gaiman jak zawsze popisa si swym kunsztem literackim. Powie嗆 czyta si rozwa瘸j帷 ka盥e s這wo. Jego postacie s tak 篡we, 瞠 zamykaj帷 oczy widz je oczami wyobra幡i a tak瞠 wydarzenia, w kt鏎ych bior udzia. Fantastyka miesza si z humorem i groz i razem wyst瘼uj帷e w ksi捫ce uzupe軟iaj si dzi瘯i czemu nie ma ani jednego s這wa niepotrzebnego. To po prostu Gaiman. Taki ja zawsze. Nieprzewidywalny.
Avatar u篡tkownika - TangoAndWaltz
TangoAndWaltz
Przeczytane:2014-09-12, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Gaiman Neil,
Kwintesencja 篡cia biurowo-wielkomiejskiego.
Powie嗆 niebanalna i nader ciekawa. ,,Ch這paki Anansiego" taka w豉郾ie jest - oryginalna i mocno intryguj帷a. Chocia za pi鏎em tego autora osobi軼ie nie przepadam, to ten tytu z miejsca przypad mi do gustu. W tej powie軼i udowodni, 瞠 potrafi pisa dobrze, z werw i humorem. I ma naprawd niez貫 pomys造. Oby wi璚ej podobnych historii. Polecam!
Uwielbiam si璕a po ksi捫ki autora kt鏎y nigdy nie rozczarowuje. Tak te i w tym wypadku by這. Chocia przyznaj 瞠 przez pierwsze par stron sz這 mi do嗆 opornie ale gdy si ju wczu豉m nic nie mog這 mnie powstrzyma ;) Polubi豉m obu braci do tego stopnia 瞠 czuj lekkie rozczarowanie 瞠 to ju koniec, chcia這by si wi璚ej stron
Avatar u篡tkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-05, Ocena: 4, Przeczyta貫m, Mam,
Ksi捫ka zapowiada si ciekawie, jednak nieco rozczarowa豉..nuda
Avatar u篡tkownika -

Przeczytane:2010-02-23, Mam,
Bogowie podobali mi si oardzoj.. Jednak ta ksiazka tak輳 warta jest przeczytania.. JAk wszystko Pana G. ;)
Avatar u篡tkownika - brzoza_dg
Inne ksi捫ki autora
Nigdzieb康
Neil Gaiman0
Ok豉dka ksi您ki - Nigdzieb康

Richard Mayhew, g堯wny bohater, prowadzi 篡cie podobne do ka盥ego z nas - pracuje w firmie, ma przyjaci馧, a tak瞠 pi瘯n narzeczon Jessic, z kt鏎 planuje...

Sandman. Refleksje i przypowie軼i. Tom 6
Neil Gaiman0
Ok豉dka ksi您ki - Sandman. Refleksje i przypowie軼i. Tom 6

Drugie, luksusowe wydanie Refleksji i przypowie軼i, czyli 6. tomu wybitnej serii Sandman. Album zawiera kilka kr鏒kich historii. Ka盥a rozgrywa si w innym...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Recenzje miesi帷a
P貫zent – carkiem niekotrzebna rzecz