Choinka. Jestem, jaka jestem

Wspaniała świąteczna książka z obrazkami, która ma szansę stać się świątecznym klasykiem. Maleńka jodła jest zbyt mała i zbyt niedoskonała, aby można ją było wybrać na świąteczne drzewko podczas świąt Bożego Narodzenia. Ale pozostawienie jej samej w lesie nieoczekiwanie przynosi więcej pożytku i jest dla niej o wiele bardziej radosne, niż jodełka mogła się spodziewać.

Przesłaniem książki jest przypomnienie, że w świętach najważniejsze jest bycie razem i bliskość.

Informacje dodatkowe o Choinka. Jestem, jaka jestem:

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2020-11-18
Tytuł oryginału: the Tree that's meant to be

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży bóg

Kup książkę Choinka. Jestem, jaka jestem

Choinka. Jestem, jaka jestem - opinie o książce

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2021-11-14,

"Choinka. Jestem, jaka jestem" to książeczka dla najmłodszych czytelników.

Książka opowiada o losach choinki. Poznamy proces jej powstania, od nasionek aż po okazałe drzewko.

Historia choinki opisana jest w formie krótkich, rymowanych wierszyków.

Jak słyszymy słowo choinka to od razu kojarzy nam się ono z drzewkiem ścinanym na święta Bożego Narodzenia. A tymczasem możemy dowiedzieć się czegoś więcej o tym okazałym drzewku.

"Wkrótce przyszli ludzie z miarką oraz piłą, żeby wyciąć drzewa. Ach! To straszne było!"

Jedna choinka tylko została i była smutna, ale okazało się, że otaczają ją leśne zwierzęta, a choinka stała się piękna, bo przyjaciele ją wystroili.

Ta książeczka uczy miłości i wsparcia dla drugiej osoby.

Wielka księga kwiatów
Yuval Zommer0
Okładka ksiązki - Wielka księga kwiatów

Świat roślin pełen jest tajemnic i zagadek. Na przykład jak kwiaty wabią zapylające je owady? Dlaczego róże są czerwone, a fiołki fioletowe? Czy wśród...

Wielka księga robali
Yuval Zommer0
Okładka ksiązki - Wielka księga robali

Dla młodych entomologów. Robale są wszędzie! A dzięki tej książce każde dziecko może stać się ich odkrywcą. Całość podzielona jest na sekcje w...