Ci okrutni Wikingowie

Tom 6 cyklu Strrraszna historia

Strrrasznie okrutna i trochę zabawna historia wikingów. Z tej książki dowiesz się sporo o bezwzględnych barbarzyńcach i ich krwawych podbojach.

Jeśli nie wiesz:
- dlaczego niektórzy wikingowie nosili imiona Giez, Gbur i Śmierdziuch,
- jak zbudować długą łódź wikingów,
- który z bogów wikingów ubierał się jak kobieta, przeczytaj tę książkę.

Oto cała prawda o wikingach. Coś, o czym nauczyciel boi się opowiedzieć na lekcji. Będziesz mógł przerazić swoją wrażliwą panią, opisując parę wynalazków okrutnych wikingów – w dziedzinie tortur!

Informacje dodatkowe o Ci okrutni Wikingowie:

Ci okrutni Wikingowie - opinie o książce

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2022-09-15, Ocena: 4, Przeczytałem,

Przeczytana z sześciolatkiem, zadowolonym z lektury (choć stosowałam małą cenzurę tu i tam). Dla dziecka w wieku szkolnym, które już samo potrafi czytać i ogarnąć np. komiksy - pozycja jak znalazł. Bardzo fajny pomysł na serię, która może wzbudzić zainteresowanie historią i mitologią. Znajdziemy tu głównie ciekawostki i smaczki, żadnego nudnego wkuwania. Te książeczki zachęcają do sięgania po kolejne pozycje z serii.

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2018-09-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Powiem Wam, że gdyby TAK wyglądały podręczniki do historii, to wszystkie dzieci chciałyby się jej uczyć! Zresztą nie tylko one ;)
Zobaczcie, dlaczego: http://magicznyswiatksiazki.pl/strrraszna-historia-ci-okrutni-wikingowie-terry-deary/

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-08-17, Ocena: 4, Przeczytałem,

STRASZNIE CIEKAWA HISTORIA… WIKINGÓW

Jakich przedmiotów uczniowie najbardziej nie lubią? Z doświadczenia – i to nie tylko własnego, żeby była jasność – wiem, że nauk ścisłych, geografii i, oczywiście, historii. Czy to wina tych dziedzin, nie jestem do końca pewien, bo przez całą moją szkolną edukację, nie spotkałem żadnego nauczyciela, który potrafiłby zachęcić do zgłębiania wiedzy poruszanej na tych właśnie lekcjach. Nawet ci rzekomi pasjonaci własnej gałęzi nauki zachowywali się tak, jakby nie znajdowali w niej zbyt wiele ciekawych elementów. A przecież fascynujące może być wszystko, trzeba tylko umieć znaleźć w danej rzeczy coś, co nas zainteresuje, odkryć jej mniej znaną stronę i przede wszystkim poznać właściwy sposób zgłębienia – ot choćby kogoś, kto będzie potrafił pokazać nam temat tak, jak na to zasługuje. Jednymi z takich osób są autorzy serii „Strrraszna historia”, którzy udowadniają, że dzieje naszych przodków mogą wciągać równie mocno, co hollywoodzkie hity i przy okazji bawić tak, że nie sposób oderwać się od lektury.

W tym tomie, jak sam tytuł wskazuje, na czytelników czeka mnóstwo ciekawostek o Wikingach. Chyba nie ma zbyt dużego sensu zdradzać co znajdziecie w środku, ale jeśli chcielibyście się dowiedzieć, czemu ci potężni wojownicy nosili takie dziwne imiona (choćby Śmierdziuch), jakie potrawy gotowali, ich medyczne zdolności czy to, jak zbudować jedną z ich długich łodzi, to lektura dla Was. Wraz z autorami wyruszycie nie tylko w fascynującą podróż w czasie do epoki krwawych podbojów, ale także i na wyprawę u boku legendarnych barbarzyńców, przekonując się, jak okrutni i pomysłowi bywali…

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/08/strrraszna-historia-ci-okrutni.html

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2012-06-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Niewolnica lwa. Greckie opowieści
Terry Deary0
Okładka ksiązki - Niewolnica lwa. Greckie opowieści

Syrakuzy, Grecja, 213 rok p.n.e. Archimedes jest najmądrzejszym człowiekiem w całej Grecji. Więc, gdy Rzymianie napadają na miasto, to on ma ocalić swój...

USA
Terry Deary0
Okładka ksiązki - USA

Straszna Historia USA aż kipi od wstrząsających ohydnych faktów! A wszystko zaczęło się od chwili, gdy Krzysztof Kolumb zakrzyknął: "ląd na horyzoncie...