Ciałem rozumiem

Kolejna śmiała kreacja jednego z najważniejszych pisarzy izraelskich.

Dwie nowele o zdradzie i zazdrości. W pierwszej niemłody już Szaul przeżywa romans swojej żony Eliszewy z innym mężczyzną. Szaul zazdrości, lecz, co zaskakujące, jest w obojgu zakochany, nie może się im oprzeć. Przeżywa ową historię codziennie w samotności i dopiero po dziesięciu latach decyduje się podzielić nią ze swoją bratową Esti. W drugiej noweli kobieta o imieniu Rotem nie potrafi sobie poradzić z problemem trudnych stosunków z matką, Nili, które przez całe życie stanowiły źródło jej cierpienia. Czytając swoje opowiadanie umierającej matce, próbuje rozwikłać tajemnicę relacji, która narodziła się osiemnaście lat temu pomiędzy Nili a pewnym chłopcem.

Dawid Grosman - ur. w 1954 roku w Jerozolimie. Dziennikarz, autor książek dla dzieci, w 1991 roku otrzymał nagrodę Nelly Sachs za dokonania literackie. W Polsce nakładem Świata Książki ukazały się: Patrz pod: Miłość, Tam, gdzie kończy się kraj, Poza czasem, Bądź mi nożem, Księga gramatyki intymnej.  Kolejne powieści w przygotowaniu.

Opisy Grosmana emanują erotyzmem, oszałamiają, odurzają. Autor pisze o małżeństwie i pożądaniu, zazdrości i macierzyństwie, lojalności i zdradzie, kreśląc jednocześnie obraz tęsknot i niepokojów dręczących jego naród.

Tova Mirvis, ,,The New York Times Book Review"

Grosman błyszczy talentem, jego styl jest przejmująco sensualny, a humor szelmowski. Ciałem rozumiem powinno mu zaskarbić rzesze nowych czytelników.

,,The Washington Post"

Dzieło Grosmana rozbrzmiewa czytelnikowi w sercu i umyśle jeszcze długo po przeczytaniu ostatniego słowa.

,,O, The Oprah Magazine"

Informacje dodatkowe o Ciałem rozumiem:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2015-10-07

Kup książkę Ciałem rozumiem

Ciałem rozumiem - opinie o książce

Avatar użytkownika - gosia_gosia16
gosia_gosia16
Przeczytane:2019-07-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019, Mam,
Wchodzi koń do baru
Dawid Grosman0
Okładka ksiązki - Wchodzi koń do baru

Niewierność kochanków, zdrada przyjaciół, wina domagająca się zadośćuczynienia Klub w małym miasteczku. Widzowie spodziewają się rozrywkowego wieczoru...

Gdyby Nina wiedziała
Dawid Grosman0
Okładka ksiązki - Gdyby Nina wiedziała

W TEJ RODZINIE MATKI NIE POTRAFIĄ BYĆ MATKAMI. W TEJ RODZINIE CÓRKI NIENAWIDZĄ MATEK Moja babka Wera wiele lat temu bardzo kogoś pokochała. Ceną za miłość...